Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Безогледалка еднакво добра за снимки и видео
Автор: saved_   
Дата:   25-01-17 13:46

Здравейте на всички! В момента снимам с Никон Д700, но много се замислям напоследък дали да не сменя системата. Изискванията са ми беогледалката да се справя на изключително добро ниво както за снимки, така и за видео. Знам, че Фуджи са добре за снимки, а Панасоник и Сони А 7 - за видео, но има ли някакво максимално добро решение, за това, което аз търся. Много се извинявам, ако въпросът е дъвкан, но тепърва навлизам в зоната на безогледалните камери и все още не съм запознат с тях.
Моля за препоръки кой модел и марка препоръчвате и защо.
Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка еднакво добра за снимки и видео
Автор: lamerko   
Дата:   25-01-17 13:52

Здрасти,

преди X-T2 на Фуджи всички предишни модели не се справяха много добре с видеото, да не кажа въобще :)

За Т2 - нещата са доста по-различни, но все пак не е върха :)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка еднакво добра за снимки и видео
Автор: dtangelov   
Дата:   25-01-17 13:54

Panasonic Lumix DMC-GX80

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка еднакво добра за снимки и видео
Автор: Han_Solo   
Дата:   25-01-17 14:12

ако е Панасоник .... GH4 , GH5 [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка еднакво добра за снимки и видео
Автор: stef7   
Дата:   25-01-17 15:03

Така зададен въпроса е много общ. Какво означава изключително добро ниво ? Тука сме изписали по 10 страници в спорове на тази тема.
Трябва да си изясниш какво точно снимаш и какво качество на фото и видео те удовлетворява. Примери за фото и видео от различните камери по интернет има колкото искаш. И най-вече какъв ти е бюджета. Фуджи били добри за снимки пък Сони за видео ? Това са общи приказви и ала бала. Сони имат най-добрите сенсори в момента. Не мога да си представя че A7R, A7R II, A7, A7 II че и А6000, А6300, А6500, че и А7S не са добри за снимки при положение че Никон използват същите сенсори в почти всички от камерите си, а и доколкото чувам Фуджи. В DXOMark Сони са начело.

Като изключим Олимпус който малко изостава във видеото, макар че последния ЕМ1 Марк II е на ниво и Сони и Панасоник, та и вече както се каза и някои модели на Фуджи предлагат камери добри и за снимки и за видео. Сони А7S, A7S II, A7R II, A6000, A6300, A6500. Panasonic GH4, GH5 който още не е излязъл, G8, GX80, Фуджи X-T2 и новия X-T20. Оттам се почва с опциите и разликите, размер на сенсора, най-вече какво за теб е това изключително добро ниво. Изясняването на това какво точно искаш е ако не целият отговор на въпроса то поне половината.


Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка еднакво добра за снимки и видео
Автор: panaiot   
Дата:   26-01-17 13:07

Sony a6500 е отлична и за двете. Аз имам поглед върху това. Не виждам какво повече ми трябва.

Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка еднакво добра за снимки и видео
Автор: ATHOM   
Дата:   26-01-17 16:54

Fuji X-T2 е отлична и за двете. Аз имам поглед върху това. Не виждам какво повече ми трябва.

Успех.



P.S. Поста ми да не се приема като ирония към прежде писалия, а като илюстрация на възможните отговори, при така зададения въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка еднакво добра за снимки и видео
Автор: ikoveliko   
Дата:   26-01-17 18:28

още един палец за Sony А6500 ! Аз съм със A6300 и моите нужди ги покрива [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка еднакво добра за снимки и видео
Автор: vinse   
Дата:   26-01-17 20:05

Всяка техника (от един клас) е добра в едно направление и не толкова добра в друго. Както сам си отбелязал - едни марки са по-добри в снимките, други във видеото. И Сони и Панасоник и пентакс и Фуджи са добри апарати. Когато аз минавах от ДСЛР към безогледален се колебаех именно между Фуджи, Сони и панасоник. В интерес на истината не се сещам защо отхвърлих първо фуджито, та останаха Сони и Панасоник. Двата бяха доста близки като възможности снимки/видео та трябваше да ги пипна, за да видя кой ми допада повече. Панасоника ме спечели с това, че имаше ДСЛР форма и седеше доста по-удобно в ръката, другото което ми хареса беше по-удобното боравене с обектива, соното имаше някоя и друга техническа екстра повече, но те не можаха да ме спечелят. Това което в момента виждам като голям минус на панасоника е доста ограничения набор от обективи, които се продават втора ръка, в базара за Сони има много предложения пък за Панасоник са почти никакви.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка еднакво добра за снимки и видео
Автор: Emoxide   
Дата:   26-01-17 20:59

Еднакво добър за снимки и видео беше само един безогледален = Samsung NX1
Но вече е реликва.

Остава да си блъскаш главата измежду Panasonic, SONY и .... всъщност, само това са. При останалите, видеото не е приоритет.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка еднакво добра за снимки и видео
Автор: Eye_Contact   
Дата:   27-01-17 11:36

Няколко неща не си посочил във въпроса ти.Какъв ти е бюджета който можеш да отделиш за тяло и обективи.Една от най добрите е сони А7r2 но тя си иска кадърни обективи ,тяло + стъкла може да ти легне близо 8-10К.
Какво видео търсиш ,какви познания имаш във видеото ако си начинаещ във видеото и не си на ти с колкор грейдинг и др видео неща,фуджи е твоята камера .Фуджито е с приятен интерфейс за разлика от сони там менюто е дроп.Отделно фуджи лично за мен има прекрасна картинка прекрасни обективи и не на последно място изглежда доста добре самото тяло.Сега излeзе и хт20 по малкото братче на хт2 ,по евтино е и си има тъч скрийн.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка еднакво добра за снимки и видео
Автор: lamerko   
Дата:   27-01-17 11:59

Мда, X-T20 навлиза в забранени територии, но все пак като дръпнеш чертата не е никак евтино :)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка еднакво добра за снимки и видео
Автор: Eye_Contact   
Дата:   27-01-17 14:03

1800 лв е тялото 2300 с 18-55 2,8-4 най добрия кроп котак на пазара.Сравнен със паната е много добре .За сони не говорим там цените са други,паната е с готино видео но за снимките не мога да кажа такова нещо.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »