Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Wacom Update
Автор: s_l   
Дата:   24-01-17 20:32

Здравейте! Wacom имат нов ъпдейт, който ми реши проблем с таблета под Win 10. Напомням на собствениците да си проверят версията, особено ако имат проблеми с Wacom таблета си. Моят е Intuos Pro M и wireless не работеше коректно. Докосването едновременно с ръка и Pen правеше забавяне и накъсване на движението. Тъч бутона не работеше убедително също. Сега всичко е супер, мазно и плавно. Драйвера е версия 6.3.20-5
Аз инсталирах през Wacom Decktop приложението.
Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Wacom Update
Автор: compur   
Дата:   24-01-17 20:42

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Wacom Update
Автор: crownmaker   
Дата:   25-01-17 15:09

Едно въпросче-мисля да си взема едно такова таблетче,но понякога ще си го нося на вилата за тамошния ми комп.Там нямам интернет,та мога ли да си свалям драйверите в къщи и да си ги пренеса с флашка и инсталирам на другия комп?
Питам,защото при някои периферии се инсталират директно и за мен поне са невидими.
Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Wacom Update
Автор: lamerko   
Дата:   25-01-17 15:23

Да, можеш да си ги вземеш:

wacom

Отговори на това съобщение
 Re: Wacom Update
Автор: crownmaker   
Дата:   25-01-17 15:25

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Wacom Update
Автор: s_l   
Дата:   06-02-17 14:25

Да не правя нова тема само споделям тук - има нов ъпдейт за Photoshop. Ъпдейта решава освен други неща и Content Aware проблем при машини с над 4 физически ядра. На мен примерно с по-стари версии направо ми затваряше програмата при опит да ползвам Content Aware Healing - Сега работи много мазно..

Отговори на това съобщение
 Re: Wacom Update
Автор: Тед   
Дата:   06-02-17 16:13

"Моят е Intuos Pro M и wireless не работеше коректно. Докосването едновременно с ръка и Pen правеше забавяне и накъсване на движението. Тъч бутона не работеше убедително също. Сега всичко е супер, мазно и плавно."

Добре, че го написа, понеже има едни всезнайковци дето плюеха като камили какво им говоря за драйвърите под Уин.
Радвам се, че са го фикснали....

Отговори на това съобщение
 Re: Wacom Update
Автор: crownmaker   
Дата:   06-02-17 16:54

Да споделя-от няколко дена съм горд собственик на Intuos Pro M § wireless.Почнах да инсталирам от диска,антивирусната го спря.После прочетох,че трябва да я изключа.Направих го,инсталирах директно от сайта.Започнах да го изучавам,всичко си работи Ок,но компа почна да дава син екран да се рестартира-голяма гадост,а съм с легален Win 10,който си се ъпдейтва сам.Деинсталирах таблета
вчера и засега нямам проблеми.След няколко дни ще го инсталирам пак,за да разгадая случая.Ако някой има да сподели нещо-благодарско:)

Отговори на това съобщение
 Re: Wacom Update
Автор: crownmaker   
Дата:   06-02-17 17:04

Само една корекция-таблетчето не е М ,a S PTH-451

Отговори на това съобщение
 Re: Wacom Update
Автор: s_l   
Дата:   06-02-17 19:01

"
Да споделя-от няколко дена съм горд собственик на Intuos Pro M § wireless.Почнах да инсталирам от диска,антивирусната го спря.После прочетох,че трябва да я изключа.Направих го,инсталирах директно от сайта.Започнах да го изучавам,всичко си работи Ок,но компа почна да дава син екран да се рестартира-голяма гадост,а съм с легален Win 10,който си се ъпдейтва сам.Деинсталирах таблета
вчера и засега нямам проблеми.След няколко дни ще го инсталирам пак,за да разгадая случая.Ако някой има да сподели нещо-благодарско:) "



Свали си драйверите от сайта им, защо диска ползваш? Вероятно там не е последната версия, а и ОС-а се ъпдейтва много често така че..


Отговори на това съобщение
 Re: Wacom Update
Автор: e-mil   
Дата:   07-02-17 03:59

втор: Тед
Дата: 06-02-17 16:13
"Добре, че го написа, понеже има едни всезнайковци дето плюеха като камили какво им говоря за драйвърите под Уин."


Не. Плюеха това, което говореше за драйверите под Мак. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Wacom Update
Автор: crocodile   
Дата:   07-02-17 10:05

Да не забравяме че има и wacom таблети и на андроид които са доста евтина алтернатива а и вече има доста добър софт за редактиране и на снимки и на видео . Аз ползвам Galaxy Note 10.1 за редакция на снимки и таблета се справя перфектно , според мойте нужди.

Отговори на това съобщение
 Re: Wacom Update
Автор: Тед   
Дата:   07-02-17 13:47

e-mil: Да бе. Ако не те е срам, пейстни или дай линк към темата и не се крийте като мишки.

Отговори на това съобщение
 Re: Wacom Update
Автор: s_l   
Дата:   07-02-17 14:16

"
Да не забравяме че има и wacom таблети и на андроид които са доста евтина алтернатива а и вече има доста добър софт за редактиране и на снимки и на видео . Аз ползвам Galaxy Note 10.1 за редакция на снимки и таблета се справя перфектно , според мойте нужди. "


Може, никога не съм ползвал такъв. Файловете които обработвам, са големи и винаги в 16bit. Правя много слоеве и ги съхранявам така. Обикновено не могат да се запазят като PSD и се налага да са PSB. Средно тегло около 3 гига и нагоре. Често сменям и профили.. за мен, все още графичен таблет си е стандарт и то в перспектива.

Wacom имат една линия - таблет с копютър в едно и даже смеят да го таргетират и за дигитално скулптуриране. Мисля си, че е доста добър избор за такова устройство (без да имам опит). Докато работиш тежките неща на работна станция го ползваш в режим таблет. Като се наложи да ходиш някъде се превръща в пълнокръвна мобилна машина с увеличени способности за рисуване и скулптуриране. В комбинация с камерата си плюс софтуер за фотограметрия и няколко сензора, ще перфе за заснемане и 3д скициране от натура. А даже мисля, че топ модела им е обзаведен с тези екстри.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »