Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Избор на основа за статив Benro/Cullmann?или...
Автор: picantino_   
Дата:   03-01-17 06:51

За много години живи и здрави [beer]
Избирам основа за статив който се надявам да ми служи вярно близките 5,10 години.Спрял съм се на две марки/три модела,според моите изисквания които са:
Четири секционен
Размера в сгънато състояние да е до 56см.
Нормална височина с прибрана колона мин.145см.
Да може да се обръща централната колона.
Предпочитам пристягането на секциите да е със щипки,но и на цангите ще свикна.
Тегло до 2.1кг.
Изработен от алуминий.
Бюджет-270лв.
Главата е Benro IB2
Тялото е D7200 за сега с 18-105
Статива ще се използва повече за балкан,но и в града.Знам,че ще е тежък, но по главното е да е стабилен.
Моделите са :
1
2
3

За моделите на Бенро съм чел и хубави и лоши отзиви.Дали става въпрос за дефектни бройки или просто така ги зглобяват не знам. Стари модели са и двата варианта.Имат много хубава екстра-Възможност за въртене на централната колона в много посоки. Колоната може да се позиционира под много различни ъгли, а не само на 90 градуса.Това ще е много удобно за снимане на неудобни места.Макро няма да се снима.

За Cullmann не мога да намеря нищо.Дават ги с 10 годишна гаранция след регистрация във фирмения сайт което може да е някаква рекламна шашма.После ще звънна в Dynaphos да питам за подробности.

Като краен вариант ако с другите одаря на камък (и с леко навеждане)[smilie3]
цък
Модела A2980F е с грешни данни в сайта.Височината му е 146,5см.

Ще се радвам хората които са ползвали основите,или са чели/гледали тестове да одарят по някой ред.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на основа за статив Benro/Cullmann?или...
Автор: picantino_   
Дата:   03-01-17 07:31

Ще се купува от БГ с валидна гаранция.Не знам главата дали ще може да се захване на друга марка основа.Някой по запознат да каже.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на основа за статив Benro/Cullmann?или...
Автор: iasen2   
Дата:   03-01-17 08:14

аз имам номер 2 със същата глава, която имаш и ти
доволен съм от него. Но снимам продукти и нямам такива изисквания, като теб и не съм използвал всичките му екстри. За мен беше важно да е стабилен и да не се клати :)

Ако ще снимаш пейзажи бих ти препоръчал панорамна глава
Ако ще слагаш тежки обективи вземи си глава люлка

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на основа за статив Benro/Cullmann?или...
Автор: victory13   
Дата:   03-01-17 08:35

Ако е възможно, не само звъннете, а направо посетете Динафос. Хората са много отзивчиви, разтягате на място каквото сте решили, а и бихте могли да си тръгнете с нещо съвсем друго, при направения оглед.
избрах друг модел на Бенро по тази схема, при мен приоритет бяха тегло и компактност.

Успех! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на основа за статив Benro/Cullmann?или...
Автор: murrey   
Дата:   03-01-17 09:34

трите варианта са много равностойни, преди около 2 години прекарах 2 часа в Динафос и избрах Кулман с глава на Бенро. Не си спомням защо направих този избор вече, единственото неудобство за мен е, че основата не е с щипки, за това отиди на място и пробвай


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на основа за статив Benro/Cullmann?или...
Автор: Антивик   
Дата:   03-01-17 10:01

То и аз съм с едно такова BENRO A600FN2 и съм доволен. Стабилни, здрави, сур билюк възможности за таманене. Единствени като недостатък тежина за мъкнене и до някъде цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на основа за статив Benro/Cullmann?или...
Автор: picantino_   
Дата:   03-01-17 21:07

iasen2
Главата я взех преди около месец,беше на промоция.Мисля да пробвам панорами и пейзажи по нататка.До колкото четох има при някои изместване на ябълката от няколко градуса при затягане на врътките.Но вече съм я взел и не ми се занимава с продажби.Пък и не ми се наливат повече пари.
За BENRO A2980T и аз за сега няма да му използвам всичките му екстри но е хубаво да си ги има.Важното е да е стабилен,да няма разпадане на крака както чета.Като най приоритетни са ми височината без извадена колона,теглото и цената.За другите може да се направи компромис.
Говорих с Dynaphos и ми казаха за въпросната 10 годишна гаранция,че се процедира така.При проблем/дефект се пише директно до Cullmann и от там се пращат части(ако нещо не се направят де).Единия вариант е сам да си го ремонтираш,ако е нещо дребно.Другията е от Магазина да я свършат тази работа.
Само,че се оказа,че в комплекта няма калъф.А той е на цена от 70 до 80лв за тази основа,зависи от къде се купува.Попринцип статива седи в страничния джоб на раницата,но някой път го взимам само него за което ще трябва чанта за по удобно.Ще проверя из ибей дали няма някоя до 20/30лв.
При Бенро всичко си е налично,даже калъфа си е дебел с вътрешен джоб за аксесоари.
Бях се насочил към Concept One 628, а как лошо ме спънаха с тия калъфи.От всичко гледат да изкарат. [smilie18]
Софийско ми е на има няма 150км,тука из района няма къде да ги видя, та затова ползвам жокер помощ от приятел.
Давайте идеи!!! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на основа за статив Benro/Cullmann?или...
Автор: piknik   
Дата:   03-01-17 23:42

Цанги, или щипки - кое е по- удобно?

С две, или 3 разтягания ( удължаване ) на краката е по-добре за стабилността ?

Бенро са добра марка, макар и китайска и ги хвалят в Тюбето.

П.С. предстои ми същата покупка на основа - та затова питам ( при мен главата е ясна - не ябълковидна, но ще питам лятото ).



Публикацията е редактирана (04-01-17 00:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на основа за статив Benro/Cullmann?или...
Автор: piknik   
Дата:   04-01-17 00:16

Предпочитат Бенро-то

https://www.youtube.com/watch?v=OiqD7v9mKPY


"picantino_" - щом не отговарят много Хора - значи си на прав път [cool]

Ма за цангите и краката ми е интересно някой да сподели.[smilie7]



Публикацията е редактирана (04-01-17 00:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на основа за статив Benro/Cullmann?или...
Автор: SEURET   
Дата:   04-01-17 10:23

Варианта с щипки - A2980F е спрян от производство и вече не го предлагат изобщо. Така или иначе, бих препоръчал вариант с цанги. Освен всичко останало, Кулман имат и аксесоар с който човек да има хоризонтална колона - http://dynaphos.com/product/14/336/2500_cullmann_concept_one_om510_-_macro_arm

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на основа за статив Benro/Cullmann?или...
Автор: Антивик   
Дата:   04-01-17 10:31

Мен па по ми допадат щипките. Хем си се знае колко да се отварят и затварят, хем ако забравиш да я затвориш/сиреч стегнеш/ се вижда веднага. Да не си спомням случай, кога на един друг/келяв/ статив така му се беше затегнала врътката/май му викате цанга/, че едвам се разви. Ма това са си мой лични предпочитания де, просто споделям виждане.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на основа за статив Benro/Cullmann?или...
Автор: picantino_   
Дата:   04-01-17 19:52

SEURET
Преди време модела A2980F изчезна от сайта на бенро,явно за това е било.
Остават бенро А2980T и Кулман.
На мен също са ми по удобни и лесни щипките,но ще свикна.
Повече клоня към Кулман с чанта от ибей за 20/30 лв, или такава на Слик от павилиона.
Ама никой нищо не споменава за немското трикрако чудо.[smilie11]

Хората още празнуват ли? [smilie21] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на основа за статив Benro/Cullmann?или...
Автор: realnoncho   
Дата:   04-01-17 22:53

Щипките не са удобни когато е много студено и си с дебели ръкавици - тогава врътки е по-добре. Иначе и двата вида си имат недостатъци.

Самите основи би трябвало да вършат работа, жалко само че няма възможност да се откача някой крак и да става монопод. При мен се оказа доста удобно за някои планински разходки.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на основа за статив Benro/Cullmann?или...
Автор: picantino_   
Дата:   04-01-17 23:25

Нончо ако се използва за монопод съм съгласен с теб,но ако го ползваш за щека не мисля ,че е добра идея.Падал съм и съм огъвал щека (макар да беше евтина от метро, ми вършеше работа).По добре да си ползвам щеките от колкото да остава статива инвалид.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на основа за статив Benro/Cullmann?или...
Автор: picantino_   
Дата:   05-01-17 15:18

Поръчах Кулман,пък ще го видим дали си е струвало.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на основа за статив Benro/Cullmann?или...
Автор: realnoncho   
Дата:   05-01-17 15:33

После може да пишеш отзиви [smilie24]

Не за щека, тежките дълги обективи чудесно се разбират с монопод, леките и стабилизирани също :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на основа за статив Benro/Cullmann?или...
Автор: piknik   
Дата:   06-01-17 02:42

"picantino_" пиши как е статива, щото...[smilie5]

Кой "Кулман" взе ?... много "подло" се получава - българската дума "експириънз"... си е за теб.

Драсни 2 3 реда да споделиш "Немската технология"...[cool] [smilie7] [smilie6] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на основа за статив Benro/Cullmann?или...
Автор: picantino_   
Дата:   07-01-17 14:29

Основата на първо пипане изглежда здрава, масивна.Но като я отворих се оказа, че е ползвана.Имаше прах и нещо бяло зацяпано.В кутията материала който пази от удари беше сложен само отгоре.А трябва да е от долу и от горе.На няколко секций издраскано,по централната колона също.Специалистите от магазина при въпрос: Глава на бенро ще стане ли с тази основа, ме овериха, че пасват.Те пасват ама няма дупки за болтовете на главата което предполага отхлабване.Говорих с тях и се разбрахме понеделник да ми се обади човека който ми го е продал да видим какво ще правим.Те хубаво са на промоция но никъде не е описано,че това са мострени или ползвани и върнати бройки.
Основата е Cullmann Concept One 628
Магазина е DYNAPHOS
Не знам за такива овце ли ни мислят тия търговци,нямам думи.

Много внимавайте и гледайте/пробвайте какво купувате



Публикацията е редактирана (07-01-17 16:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на основа за статив Benro/Cullmann?или...
Автор: picantino_   
Дата:   07-01-17 15:12

Някой ползвал ли е глава която не е закрепена за основата с болтове?[smilie11]
Препоръки от препатили!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на основа за статив Benro/Cullmann?или...
Автор: piknik   
Дата:   07-01-17 20:39

В тази връзка Борис Бишков някой знае ли работи ли в Динафос? Гледам вече не му фигурира снимката в екипа.
BENRO - вече не се предлагат от тях - гледам отделен сайт..., на който пише свържете се с нашите Дилъри - Динафос го няма... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на основа за статив Benro/Cullmann?или...
Автор: SEURET   
Дата:   07-01-17 22:41

99% от главите се монтират към статива само чрез 3/8 инчовия болт на статива. Завива се хубаво и готово. Не знам каква е главата, но ако резбата е съвместима, т.е. 3/8, не би трябвало да има проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на основа за статив Benro/Cullmann?или...
Автор: picantino_   
Дата:   08-01-17 06:10

Главата е Benro IB2.Пасва си със резбата на основата.Не е там проблема,ами на главата има 4 болта за захващане.На основата ги няма 4те отвора.Не съм ползвал до сега по този начин,затова ме притесняваше дали няма да се отвие като се държи само на резбата.Иначе на върха на централната колона е сложен корк,може би за да не позволи отвиване.[smilie11]



Публикацията е редактирана (08-01-17 06:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на основа за статив Benro/Cullmann?или...
Автор: GenaDP   
Дата:   08-01-17 14:11

И да се развие - ще се отхлаби 1/8или 1/4 оборот да речем, и пак ще си я завиеш... Няма да ти падне главата от статива.

главата има 4 болта за захващане.На основата ги няма 4те отвора

Сигурен ли си, че не е обратното? Обикновено болтове за захващане има на основата, не на главата (по очевидни причини).

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на основа за статив Benro/Cullmann?или...
Автор: picantino_   
Дата:   08-01-17 14:23

На основата няма отвори за болтове.Има само корк.А на главата има 4 болта за захващане.Пиша от телефона и не мога да кача снимки с линкове в момента,но няма и смисъл.[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на основа за статив Benro/Cullmann?или...
Автор: GenaDP   
Дата:   08-01-17 14:27

на главата има 4 болта за захващане

И как според теб тези болтове са навиват и развиват, след като главата се постави в/у основата?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »