Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Избор на рутер с много консуматори
Автор: yarek   
Дата:   17-12-16 07:17

Здравейте господа ! Ако темата не е уместна, трийте я :) Ползвам един рутер от няколко години, но явно той иска да ме предаде, защото все по често забива и се налага да го рестартирвам.

Става въпрос за този https://www.cnet.com/products/tp-link-tl-wdr4300-n750-dual-band-router/specs/

Искам съвет от към избора на нов рутер за доста консупатори - 1 страционарен комп, 2 лаптопа, 2 телефона, таблет.

Провайдера казва че купувам от него 100мб\с интернет, дали е така вече не знам, ама факт че рутерчето забива.

Вие какви рутери ползвате?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: m.djorov   
Дата:   17-12-16 07:26

Mikrotik hap ac. Само, че може да ви се стори сложно настройването му. Все пак е със сериозно рутиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: Fifata   
Дата:   17-12-16 09:30

Аз си купих наскоро Asus AC53 ... свързал съм 1 компютър през ЛАН + 2 лаптопа, 1 НАС сървър и 2 телефона. Работи и на 2.8 и на 5гхз. Не е забивал все още и не дава проблеми. Настройва се елементарно.



Публикацията е редактирана (17-12-16 09:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: yarek   
Дата:   17-12-16 09:46

Доста солена цена за рутер, нещо в рамките на 200лв би било по подходящо за мен

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: langel   
Дата:   17-12-16 10:01

Не мисля, че промблемът е в модела на рутера, провери дали си с последния фърмуер. Аз съм с 3600, който на практика е същия, но с по-слабо радио. Нямам проблем с 2 десктопа по лан и, когато децата са вкъщи, 4 лаптопа, 5 телефона и таблет. Естествено, с включването на повече потребители, скоростта пада, разпределя се между потребителите. Преди това бях със стърия модел 1043ND и също нямах проблеми.
Та провери си настройките и стабилността на мрежата. На повечето доставчици все рутерите им пречат, а обикновено проблемът е при тях.
Ако е гаранционен може и да го смениш.
Но определено не е от модела.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: zbonev   
Дата:   17-12-16 10:05

Пробвахте да обновите фърмуера до последната версия:

http://www.tp-link.com/en/download/TL-WDR4300.html#Firmware

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: Fifata   
Дата:   17-12-16 10:38

Asus-а дето ти казах е на промоция в емаг на 89лв... кое му е соленото като цена?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: v100ev   
Дата:   17-12-16 10:56

Аз бих пробвал да флашна роутера с кастом firmware OpenWRT например оттук - https://wiki.openwrt.org/ru/toh/tp-link/tl-wdr4300 (всичко е на руски само, сигурно може да се намери всичко на английски, въпрос на вкус).
Щом ще се купува нов, що да не се пробва? Аз имам едно малко д-линкче, което едва бачкаше, а след като му флашнах openWRT направо забравих за него)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: славчо1989   
Дата:   17-12-16 11:50

Работих в един хотел 2 години и там се ползваха само linksys.Изключително стабилни и надеждни.Единя рутер беше в офиса и аз лично не съм го рестартирал никога.Според мен са добър избор, можеш да си представиш какъв трафик минава през един рутер в хотел пълен с гости и въпреки това си вървят добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: imitev   
Дата:   17-12-16 12:01

Линксис са надценени китайци с логото на Cisco върху тях.

Имах такъв навремето от бизнес серията - изкара 2-3 години и започна да забива при натоварване. Смених му кондензаторите и захранването и изкара още някоя годинка...

Та това им е проблема на рутерите - кондензаторите в захранването и вътре в захранващата част.

Пробвай да му смениш адаптера - може да останеш изненадан за никакви пари...

Според мен не трябва да си вземаш с върхови показатели като скорост, защото чиповете вътре работят на ръба и се случва да се издънят.

Аз лично съм с TP-Link от година. За парите си е страшен като възможности, стабилност и обхват...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: славчо1989   
Дата:   17-12-16 12:21

Аз споделям опита си, вкъщи имам TP-Link, но не съм доволен от него.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: mmjm   
Дата:   17-12-16 12:49

Аз съм с http://www.tp-link.in/products/details/cat-9_Archer-C50.html , постоянно включени 5 до 10 консуматора и се държи перфектно. Имам го от около година, как ще работи в бъдеще не знам, сега нямам никакви грижи.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консумi атори
Автор: sherbit   
Дата:   17-12-16 13:33

Флашни с DDWRT, OpenWRT ще си решиш проблема. Настрой да прави един рестарт на денонощие - примерно 3 през нощта.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: MikeDimit   
Дата:   17-12-16 13:46

DDWRT е много добро решение. Само понякога като се флашне рутер с него му умират светлините индикации. Он си работи, ама подвежда, че е мъртъв .

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: StraightEse   
Дата:   17-12-16 14:15

Тази сутрин си взех tplink AC1750. Още не съм го сложил, но на хартия звучи добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: call911   
Дата:   17-12-16 17:05

Препоръчвам Asus RT-N66U.
Мощен, с три антени, 2хUSB(за network HDD или принтер), двубандов 5 и 2.4ghz, може да си направиш и guest мрежа, аз я ползвам, да давам интернет на приятели, без да се мешат в основната. Имам между 7-12 устройства закачени. Може да има и нов модел; аз го ползвам 2-3 години - без проблем.



Публикацията е редактирана (17-12-16 17:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: lamerko   
Дата:   17-12-16 17:31

Имам някакъв TP-Link - дет' са вика, най-долен модел. Преди 2-3 години струваше двайсетина лева като нов... за 4-5 години не е забил нито веднъж [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: tziko   
Дата:   17-12-16 18:03

Моите 5 стинки:
Имах три ТП-линк, един за 25лв и два гигабитови от по 90лв (N1042 или нещо такова беше модела), и двата тотален боклук, вай-файя припада при всяко закачане на у-во, преинсталнах им софта с Опен ВРТ и се пооправиха малко, но след време им изгоряха ван портовете, евтиния беше пушка но го подарих. Имам гигабитов Линксис ЕА2700, около 160лв струваше преди година, смъква скороста на нета с около 60%, и от 2 месеца насам, никой не може да разбере защо (доста разбиращи хора ровиха в настрйките), иначе е стабилен за работа, но е с много бавен рестарт. Имам и един Д-линк dir-615 от 35лв, много е стабилен, не ми е правил проблем, user-frendly интерфейс. А последния, който си купих е един Д-линк, гигабитов, DIR-842, много съм доволен от него, около 100лв.

Да допълня за работата:
Линксис-а държи без проблем голям брой устройства с максимален трафик, не съм засичал колко точно, но най-много съм закачал 10-12(4 от тях с гигабитов лан и стабилен обмен м/у тях), няма проблем.
Dir-616 съм го товарил с около 15 устройства, но без особен трафик, също не се е дънил.
Dir-842 не съм го тествал още, за сега съм закачал макс 9 устройства без голям трафик - няма проблем.



Публикацията е редактирана (17-12-16 18:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: sherbit   
Дата:   17-12-16 19:56

определено това не са много "консуматори"

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: xela1bg   
Дата:   17-12-16 20:41

Още един глас за linksys ..

В момента ползвам dual band smart router. Едната мрежа в на 2.4GHz, другата на 5GHz. 2.4GHz мрежа е с по-голям обхват, но трансфера е ограничен до 2-2.4MB/s. 5GHz мрежа може спокойно да се ползва за online игри, но е с по малък обхват.

Относно smart функцията на рутера. От телефона мога да включвам guest мрежа само с едни клик. Мога да наблюдавам кой е online и да приоритезирам мрежовия трафик, дори да го изключа за определено време на определени устройства. Има и родителски контрол.. Ако имате деца това може да ви е полезно.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: sakuraki   
Дата:   17-12-16 20:52

Няма смисъл от скъпи рутери, защото няма почти никаква разлика, освен ако вече не се търси рутер за друга цел, но доколкото разбирам не. Взимаш един TP-link 940N, теглиш фирмуера за 941ND напълно идентични са. Инсталираш DD-WRT и си ти човека. Ползвам го по този начин, нямам парола, защото съм пуснал и на комшиите да имат [smilie5] и нямам грам проблеми. Всичко е до настройка.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: Konstantinov   
Дата:   17-12-16 21:10

Аз имам тплинк 3600 и тотолинк суичи също гигабитови ,не са ми забивали вече 2-3 години препоръчвам като най-евтино решение за гигабитова връзка.Преди имах 1043 и непрекъснато забиваше.Софтуера е много добър и няма смисъл нищо да се прави, включваш и работи, за мързеливи хора е направен и съм много доволен, вижда се кой се е включил.Аз имам 10-тина компютри лаптопи и принтери общо но са на кабелна връзка към този рутер.На безжична от време на време има включени 2-3 телефона и един лаптоп и досега нее имало проблеми, едновременно не се ползват повече от 5 устройства.



Публикацията е редактирана (17-12-16 21:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: venciwideo   
Дата:   17-12-16 21:56

Да попитам
Има ли значение като рутера е закачен на стената, дали е с антените нагоре, или е с антените надолу?

Виждал съм по доста конферентни зали рутерите все с антените надолу? Що тъй?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: prozium   
Дата:   17-12-16 22:18

Аз съм с cisco AP1142N и съм доволен, но мрежата е N, а ми се иска да е AC :) Ако в момента щях да взимам бих зарязал сиско, линксис, тп-линк и подобните и бих взел ето това -> https://www.ubnt.com/unifi/unifi-ap-ac-lite/ , не съм сигурен каква е цената в България, но поддържа AC мрежа, na 2.4гхц е около 300мбита, а на 5 е ~800мбита :) Допълнителеният плюс е че изглежда доста добре и имат приятен интерфейс :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на рутер с много консуматори
Автор: rlk   
Дата:   18-12-16 05:51

И аз съм като call911 с ASUS N66 и съм много доволен вече повече от три години със сигурност. Стигал е до 40 устройства да поддържа и ако го рестартирам два пъти годишно е защото се чудя къде е нета, но не е от него проблема.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »