Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Synology питане или кой какъв NAS ползва!?
Автор: rlk   
Дата:   11-12-16 20:32

Аз ползвам 1513+ от 4 години вече, с HGST дискове по 4гб в РАЙД5. Доволен съм и не съм имал проблеми до сега. Обаче искам да ъпгрейдвам паметта на 4гб и малко ми е зор да намеря съвмести памети. Това ми е питането по принцип.

Споделете как е при вас.


Отговори на това съобщение
 Re: Synology питане или кой какъв NAS ползва!?
Автор: sherbit   
Дата:   11-12-16 21:39

Zyxel

Отговори на това съобщение
 Re: Synology питане или кой какъв NAS ползва!?
Автор: Krassy   
Дата:   11-12-16 23:22

Много са ми бавни тия НАС-ове... а бързите са бая пари [smilie5]

Мисля да ползвам HDD Docking Station, а Райд-а да си го правя ръчно...

Отговори на това съобщение
 Re: Synology питане или кой какъв NAS ползва!?
Автор: lamerko   
Дата:   11-12-16 23:39

Със софтуерен райд няма как да е бързичко... а хардуерните са си цена :)

Отговори на това съобщение
 Re: Synology питане или кой какъв NAS ползва!?
Автор: Krassy   
Дата:   11-12-16 23:43

... имам предвид: слагам диск 7, копирам за отрицателно време, демонтирам, слагам диск 8, копирам пак за отрицателно време...

Това с НАС-овете си иска специално, дълго, понякога по цели нощи форматиране... не може да ръгнеш произволен диск... отваря ти се някой поръчка, трябва ти спешно място, вземаш 2 WD purple за 200 лева и за 2 часа си готов...

После ги прибираш в шкафа и кахъри нямаш...

НАС-а е за нещо, дето постоянно /имам предвид не за седмица-две или месец/ а с години ще човъркаш и работиш ...

Мое виждане не. Иначе имах 2 нас-а... продадох ги набързо...

Отговори на това съобщение
 Re: Synology питане или кой какъв NAS ползва!?
Автор: Krassy   
Дата:   11-12-16 23:46

Ей на това... къде е проблема?

http://www.raidsonic.de/products/external_cases/hdd_ssd_docking/IB-120CL-U3/img/IB-120CL_info_big.pn...

Отговори на това съобщение
 Re: Synology питане или кой какъв NAS ползва!?
Автор: lamerko   
Дата:   11-12-16 23:49

НАС-а си е за бекък, а не за такива процедури. Държиш на него само най-ценното, а не суровия материал... за него си има 4-6 ТБ дискове - закачаш ги на свободните слотове и на тях... То е ясно, че ако правиш по 50+ГБ на сесия, до никъде няма да стигнат нещата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Synology питане или кой какъв NAS ползва!?
Автор: Krassy   
Дата:   11-12-16 23:50

Не разбирам къде е недостатъка на HDD Dock станцията за ръчен бекъп...

Отговори на това съобщение
 Re: Synology питане или кой какъв NAS ползва!?
Автор: rlk   
Дата:   12-12-16 03:01

Аз по-скоро имах питане как да ъпгрейдвам NAS който имам, а не да се занимавам с първобитни работи. Достатъчно хард дискове съм хвърлил, че да си помислям изобщо за докинк стейшън. Освен това неразбрах кое е бавно при NAS (поне този който имам). Трансфера на файлове между дисковете в самия компютър (варира 80-105МБ/с) и между компютъра и NAS е практически една и съща (70-95МБ/с по м/у NAS и РС). А за всичко останало, което прави един NAS изобщо и няма да отварям дума. Затова ми трябва повече памет, защото мейл сървъра товари, шерва се с 4 компа и 3 ТВ-та, хоства ми сайта, сваля разни работи чат-пат, клиентите теглят и те чат-пат или шерват с кой ли не и т.н. и т.н. Че то на този принцип защо да си купувам бързи карти с по 32, 64 ГБ и нагоре, а ми не си изровя старите с по няколко стотин МБ на тях и както каза вадиш, слагаш, вадиш, слагаш ....


Отговори на това съобщение
 Re: Synology питане или кой какъв NAS ползва!?
Автор: localhost   
Дата:   12-12-16 06:09

rlk: https://forum.synology.com/enu/viewtopic.php?t=70020

Отговори на това съобщение
 Re: Synology питане или кой какъв NAS ползва!?
Автор: s_l   
Дата:   12-12-16 09:00

Здрасти! Аз съм с подобен нас и бих ти препоръчал да погледнеш при хората, които са официален представител и от които купих моя - АдСис
http://adsys.eu/products/storage_sysytems/synology/nas/ram/RAM%20MODULE%20(DDR3-1066%202GB)

Гледам струва около 80 лева 2Гб.. Според мен ако срока за доставка е приличен, няма какво да се занимаваш със друга рам, параметри, тестове и прочие... естествено ще ти излезне по-евтино ако ти си намериш и купиш съвместима рам, но това ваче зависи от теб и от съотношението пари/време с което разполагаш.



Публикацията е редактирана (12-12-16 09:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Synology питане или кой какъв NAS ползва!?
Автор: virosh   
Дата:   12-12-16 09:20

HP ProLiant Micro Server Gen8. За момента в RAID1 но скоро ще го мигрирам на RAID5.
Също така при мен NAS е силно казано, тъй като това си е сървърче и на него се търкалят още една камара сървиси освен NAS-а (DNS, Mail, Web...).[smilie18]

И да, мястото на него е само за архивиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Synology питане или кой какъв NAS ползва!?
Автор: Frenchev   
Дата:   12-12-16 09:45

Здравейте колеги, виждам че имате представа от тези работи и искам да попитам за NAS с за мен. Спрял съм се на този вариант:

Synology DS916+

с тези хардове:
Seagate IronWolf NAS HDD 6TB, SATA 6Gb/s

Някой има ли опит с този нас. Четох доста и sinology най-много ги хвалят. Също видях горе, че пишете за софтуерни и хардуерни райдове и че хардуерните са по-добри. Този от кои е? Извинявам се, но съм пълен лаик по темата.


Отговори на това съобщение
 Re: Synology питане или кой какъв NAS ползва!?
Автор: s_l   
Дата:   12-12-16 10:49

Synology, Qnap и дугите Насове са със софтуерна поддръжка на райд. Това означава, че процесора и рамта се товарят с операциите по райда. Реално обаче в тези устройства е заделен процесор и рам точно за това. Има слух, че процесорите са избирани с вградени райд инструкции и това ми се вижда напълно реално. Операционната система е най-често някакъв Линукс и при Synology е разхвърляна по райда, така че ако се омаже нещо да няма проблем. Има и възможност ако хардуера умре тотално, просто да си извадиш дисковете си и да ги отвориш като масив отново, на друг компютър под Линукс. И последен пирон - няма реално подобрение в трансфера на данни между насове с хардуерен и софтуерен райд. Говоря само от гледна точка на райд поддържане, не по отношение на останалия хардуер и софтуер, процеси и т.н.
Само за информация - има насове и с хардуерен райд макар да не изобилстват.
Моето мнение е добър комплект си заформил. Купи си го и му се радвай. Предполагам декодирането на видео ти е важно щом си избрал този леко-мултимедиен модел.. аз се насочих към по-аскетичната им линия и съм ок за сега. Има и опция да сложиш SSD в 1 слот от дисковете. Ползва го за кеш, но мисля има значение най-вече за стрийминга, облачни услуги, мултимедийните и сървърни функции, за файлов трансфер не мисля че има значение, но не съм наясно.

Отговори на това съобщение
 Re: Synology питане или кой какъв NAS ползва!?
Автор: Frenchev   
Дата:   12-12-16 11:13

s_l не ми трябва за видео. Искам да ползвам наса за няколко неща:

1. бекъп на файловете
2. работим на три компютъра в нас. Често работим двама по един проект (не едновременно) и идеята е да може проекта да стои на NAS-a и всеки да има достъп до него.
3. Пътувам много и много често ми трябва да имам достъп до някой проект или снимки и всеки път звъня в нас с надеждата да има някой и да ми пусне компа за да вляза през teamviewer и да си свърша работата.
4. Отделно да споделям неща с клиенти и прочее.

Предполагам, че горния комплект ще ми върши работа за тези цели или?

Отговори на това съобщение
 Re: Synology питане или кой какъв NAS ползва!?
Автор: s_l   
Дата:   12-12-16 11:46

..ДА предполагам ще върши тази работа, аз имам подобен и подобни нужди.. не знам дали е оптимален избор, но тук ти трябва да си свършиш домашното.
По отношение на захранването и дисковете виж мисля някъде в сайта на NAS призводителя би трябвало да има списък със съвместимости, почти сигурно е че са съвместими, но все пак..
Моя го купих направо с дисковете така че пропуснах това усложнение.
Захранването е най-добре да е през UPS и то onLine и то съвместим с конкретния НАС. Иначе рискуваш пак да трябва да се обаждаш по телефона - този път някой да включи НАС-а.

Отговори на това съобщение
 Re: Synology питане или кой какъв NAS ползва!?
Автор: Тед   
Дата:   12-12-16 12:09

Oтносно Jbod или НАС и т.н., който писа - просто и двете.
Лично използвам тази схема + НАС.
Наса не ми е последно поколение, но ако бих искал нещо с повече софтуерна поддръжка и екстри - по-новите - фото, спай камери, уеб, майл и т.н.
От по-старите насове има с дънни платки като РС и 4 и нагоре рам, но софтуерът им е ...
Поддръжка през Андроид/ ИОС - задължително/според мен.
Добър клауд е задължителен през уеб, за шера, не да правя отделна администрация за достъп до клиент с парола.

Имайте в предвид и FTP да е ОК, Марк 4-и вкара нов стандарт.
Сега някой би казал - за какво са ви толкова джаджи - ситуация - снимаш на 400 км., слагаш директно марк4 да почива, той през фтп мят на сървъра, колега обработва и оформя за печат...
Печелиш време и отлична организация.


https://s18.postimg.org/kc2nt4umx/Organize.jpg



Това работи отлично.
За другите - с две големи карти и един външен хдд с лаптоп им върши чудесна работа.
За останалите - това е мин. стандарт!



Публикацията е редактирана (12-12-16 12:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Synology питане или кой какъв NAS ползва!?
Автор: s_l   
Дата:   13-12-16 09:12

Frenchev
Събудих се рано и реших да проверя някои неща за твоя потенциален НАС.
Първо го сравних с моят, за да видя има ли някакви генерални липси, които да спъват употребата му, така както ми я описа:
Сравнение

Тук всичко ми изглежда наред - даже в много области е по-добре. Ще ти върши работа за това което го искаш, а и много повече.

После проверих за дисковете:
текст

Тук всичко е ок, но трябва да обърнеш внимание на това:
https://drive.google.com/file/d/0B7bXUdujofX_RUg1N2NadHVxVFE/view?usp=sharing




Публикацията е редактирана (13-12-16 09:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Synology питане или кой какъв NAS ползва!?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   13-12-16 10:36

DS1815+ доволен от всякъде :)

Отговори на това съобщение
 Re: Synology питане или кой какъв NAS ползва!?
Автор: uri64   
Дата:   13-12-16 11:23

Хора, кефите на макс! Такава готина тема не бях виждал от много време във форума. Полезна информация, никой с никого не се заяжда,има какво да си вземе човек...не вярхах, че вече е възможно да се види такова нещо тук. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Synology питане или кой какъв NAS ползва!?
Автор: Frenchev   
Дата:   13-12-16 12:06

s_l много благодаря за информацията. Поръчах ги току що. Солидна сума. Колкото един нов компютър. Обаче се надявам за следващите 5 - 10 години да не мисля за бекъпи и прочее.



Публикацията е редактирана (13-12-16 12:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Synology питане или кой какъв NAS ползва!?
Автор: Moonchild   
Дата:   13-12-16 15:52

Колега, с тия 4 гигабайта - напълно разбираемо да са ти малко [smilie25] [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Synology питане или кой какъв NAS ползва!?
Автор: kvakioh   
Дата:   13-12-16 16:07

Qnap, само служебни.

Отговори на това съобщение
 Re: Synology питане или кой какъв NAS ползва!?
Автор: Frenchev   
Дата:   14-12-16 17:23

А може ли някой да препоръча и умен UPS, който да може да си говори с NAS-a.

Нямам никакъв опит с UPSи.

Някой от тези да препоръчате:

http://www.mindfactory.de/search_result.php?search_query=ups&x=0&y=0




Публикацията е редактирана (14-12-16 17:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Synology питане или кой какъв NAS ползва!?
Автор: rlk   
Дата:   15-12-16 04:50

Аз ползвам на APC XS 1500 LCD малко стар модел е, имам ги (3 бр.) отдавна и вършат хубава работа, до сега без проблеми, сменям батерии на 3-4 години. NAS-а го разпознава и си комуникират нормално, в смисъл без захранване като падне на 5% и НАСа се самоизклюва по редовния си начин, така че няма ядове.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »