Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помогнете при избор
Автор: BoikoP   
Дата:   18-11-16 14:47

Здравейте.
Знам че темата е дъвкана, но от месеци съм в дилема.
Имам нужда от съвет. Искам да надградя от canon 100D.
Хубав апарат, но вече ме ограничава. Основно го взех защото смятах,
че като най-малкия ДСЛР ще ми е удобен за носене, но вече така или иначе не излазам без поне 2 до 3 обектива и винаги го нося в раница, а малкия грип и размери са ми неудобни.

Снимал съм с 5D ( mark I ), и 60д/70д на приятели и много повече ми допада ергономията.

Снимам предимно пейзажна фотография / астрофотография,
на второ място събития/портрети.
По рядко улична фотография.

Търся си нов апарат който да покрива тези ми изисквания. Добър динамичен обхват и по-висока използваема свтлочувствителност.
Доста често ми се налага да променям сенките / силно осветените места.
Ползвам статив и филтри, но често HDR обработката е в cameraRaw.
Проблема ми в момента е banding и висок шум при пейзажни снимки, както и шум при снимки на закрито.

Обмислям 80D, като най-добре представящи се APS-c на Canon или направо 6D.

Въпросът ми е - 80D заслужава ли си цената имайки се предвид че разликите между кроп апаратите на Канон е доста малка. По-високия динамичен обхват при него е при базово исо, а след това смятам че е съпоставимо със всяка останала кропка на Канон.
Оправдано ли е взимането на 6D сега или е по-добре да изчакам ~април за 6D mark II.

Снимам предимно с твърди обективи. В момента имам 50mm 1.8 stm, 35mm 2 IS и Sigma 17-50 OS.
Ако се реша за 80D ще надградя с sigma 18-35, в случая на 6D с Tamron 24-70.

Другия ми най-разумен вариант е Nikon d7200. За него не съм чел нищо освен ласкави ревюта, но заслужава ли си за зарежа сегашната си система.

За момента не търся безогледални решения. Опитвал съм Sony a6300,
но не ми допадна.

Моля помогнете в избора :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете при избор
Автор: h_bio   
Дата:   18-11-16 14:59

Зa пейзаж и астро ергономията ми се струва, че не е болка за умиране. Ако търсиш реален ъпгрейд от 100d няма смисъл към двицифрено тяло (ерго друго кроп тяло) според мен.

6D e крачката напред, но... какви обективи имаш? Да не се наложи да сменяш всичко от ef-s на еf и начинанието да стане прекалено скъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете при избор
Автор: Nikolas666   
Дата:   18-11-16 15:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете при избор
Автор: colorphoto   
Дата:   18-11-16 15:25

Колкото по-рано минеш на фулфрейм - толкова по-малко пари ще изхарчиш от покупко-продажби на тела и смяна на кропски стъкла с фулфреймски.

Канон ЕОС 6Д е много удачен за твоите нужди.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете при избор
Автор: BoikoP   
Дата:   18-11-16 15:36

Ами казах какви обективи имам EF 50mm 1.8 STM и EF 35mm IS 2 USM . И двата стават на 6D :) Апарата ми харесва много, но ако се реша за ФФ добър вариант ли е сега, особено с коледните намаления или позачакам за mark II, който се очаква да излезе следващата година :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете при избор
Автор: mogila   
Дата:   18-11-16 15:52

Той ще излезе ама на каква цена... Новите неща от всички макри ги пускат на брутални цени.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете при избор
Автор: Synthy   
Дата:   18-11-16 15:53

Добре де, ти питаш дали да си вземеш 6Д или да изчакаш марк2. Какво ще ти даде 6Д Марк2 пред 6Д, и това ти е нужно? Можеш ли да дадеш тук отговор - ти какво мислиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете при избор
Автор: BXMarkov   
Дата:   18-11-16 16:22

6д или дори 5Д2 ще ти е ОК. Прав е колегата че новото 6Д2 не се знае на каква цена ще бъде, а и не вярвам да има драстична разлика в динамиката, спрямо 6Д.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете при избор
Автор: BoikoP   
Дата:   18-11-16 16:59

Добре, благодаря ви за мнението :) май ще се ориентирам към ФФ и по-хубави бурканчета :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете при избор
Автор: kvakioh   
Дата:   18-11-16 17:08

С ФФ, 50стм, 35 ис2 и Сигма 20-40/2.8 нещата ще заспят...
Няма чак толкова много Мегапиксели при 6д и при бъдещия 6д мк2, така че ще стнае.
Аз бях със 100Д доста дълго, сега само безогледалната м ми е допълнителна към ФФ. Снимам със Сони А7R, но съм карал с 6д и знам донякъде как е. За астро може би трябва някой на 1.4, но нещата се нагласят с времето.
И аз не съм за скок от 100 на 80Д...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »