Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Широк бюджетен обектив за nikon d5300
Автор: rotva   
Дата:   04-11-16 11:49

Снимал съм с китака на канон 18-55 ,но каточели не е достатъчно широк за моите цели,а те са снимане в тясни пронстранства (малки стаи) ,като целта е да се обхване възможно най-много от самата стая.Но и да не е съвсем рибешко око ,защото ще има голямо изкривяване.
Та какъв обектив би ми свършил тази работа за максимална ширина и изкривяване,което после лесно и бързо да се поправя в лайтрум или ФШ?Защото ще се снима много и няма да мога да отделям по много време на снимка за корекции.Пак напомняма за възможно бюджетно решение.Предполагам 16мм е добър компромис,но какъв и каква марка би бил най -евтиният с автофокус?

Отговори на това съобщение
 Re: Широк бюджетен обектив за nikon d5300
Автор: realnoncho   
Дата:   04-11-16 11:56

16мм не е достатъчно широко. Нещо към 12 по-може :)

Отговори на това съобщение
 Re: Широк бюджетен обектив за nikon d5300
Автор: kvakioh   
Дата:   04-11-16 12:29

ЗАвиси какво се има впредвид по най-евтиния в цифри...
Аз се сещам като за начало за Токина 12-24/4 или 12-28, нещо такова. Първият съм го ползвал за едни общежития като хотел за стаите преди доста време, всичко беше ок.
Може в някакъв изключителен случай да е Тамрон 11-18 като изгоден и евтин, но по-скоро Токини. Не знам как е в Lightroom, мисля в шопа има някакви настройки за Токини с Никони достатъчно.

Отговори на това съобщение
 Re: Широк бюджетен обектив за nikon d5300
Автор: rotva   
Дата:   04-11-16 12:43

Ами трябва ми за работа и да стават прилични снимки за сайт и понеже аз трябва да си набавя техниката предпочитам да е по-евтин,но и трябва да изкарва прилични снимки все пак.Но колкото -по ниска е цената ,по-добре разбира се.Нямам представа как вървят като цени и затова не мога да посоча бюджет ,питам тук за да се ориентирам кое доколко си заслужава...
Евентуално ако си заслужава цена от 500-600лв. този ще свърши ли работа Sigma AF 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG HSM



Публикацията е редактирана (04-11-16 12:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Широк бюджетен обектив за nikon d5300
Автор: kvakioh   
Дата:   04-11-16 12:48

Така като следя цените, най-изгодно като комбинация пари и представяне, резултати и пост-обработка, без големи изисквания за кривене и т.н. май точно Токините 12-24 и 12-28 ще станат, да са с мотор! Пак като гледдам и следя, между 450 и 700лв за читави бройки втора ръка. Предпочитам да си запазя източниците на цифрите.

Отговори на това съобщение
 Re: Широк бюджетен обектив за nikon d5300
Автор: e-mil   
Дата:   04-11-16 14:35

Освен тези, които ти посочиха.

Tokina 11-16 f2.8 излиза от време на време втора ръка за около 800 лв.
Sigma 10-20 f4-5.6 EX DC HCM също. Малко по-зле е от Токината, обикновено върви около 500 лв втора ръка. Но е стар и изпитан обектив - има много инфо за него в нета. Хроматичните му аберации се коригират сравнително лесно. При него трябва да внимаваш да е по-нов. Бройките със сериен номер до 2262801 не искат да фокусират във LiveView.
Sigma 10-20 mm f/3.5 EX DC HSM е по-светъл, но има повече хроматични аберации от предишната версия.

Иначе времето за корекции да не те притеснява. Широките обективи не са чак толкова много и в Лайтрум автоматично ще разпознае профила за тях.
Lens Corrections -> Enable Profile Corrections -> Setup: Default (или Auto).


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »