Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: hose   
Дата:   08-10-16 18:52

Общо взето на статични кадри са ОК, но при движение се притеснявам как ще бъде… отделно как ще компенсирам фокуса… как се справят новите Nikon-и с автофокуса на видео - някой с конкретен опит?


Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Simbon4o   
Дата:   08-10-16 19:20

Никак не се справят, аф във видео имат от канон и сони, панасоник също до някъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: bg2014   
Дата:   08-10-16 20:18

С какъв апарат си?
Никон се справя добре. Добре значи, че може да снимаш всичко което се сетиш и вероятно разликата ще е допустима или незабележима за средностатистическия зрител.
Зависи от обектива, от настройките на апарата и твоите знания, и умения.
За видео си има необходими настройки.
Какво видео искаш да снимаш, какви сцени имам предвид?
И много зависи какъв краен продукт ще очакваш.
Според критериите на мнозина (тяхното разбиране за високи критерии) те се покриват спокойно от Никоните.
И поне веднъж е добре някой с мнение като предхождащото да покаже клип, който не може да се снима с Никон с АФ. Ще бъде забавно, интересно и поучително. И занимателно. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: sibirska   
Дата:   08-10-16 20:21

Видео се снима без автофокус. Виж обективи който са предназначени за видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Simbon4o   
Дата:   08-10-16 20:35

Изобщо не си правя труда да ползвам аф на д750 във видео, като цяло изобщо не го и ползвам за видео заради сонитата :).
пример от нета
Ако се кефиш на хънтене във видео става сигурно, но това не е добър видео аф...

още един тест от нета
Това е д500, който е най-добър за момента като аф във видео понеже излезе последен...

Автор: sibirska
Дата: 08-10-16 20:21

Видео се снима без автофокус. Виж обективи който са предназначени за видео.



Не кино се снима без АФ :) видео може да се ползва АФ, ако има такъв.

Да не говорим за това, че ДСЛР отдавна не е най-удобното нещо за видео снимане. Всяка безогледалка с ел.визьор е по-удобна за целта :)



Публикацията е редактирана (08-10-16 20:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: radikyokushin   
Дата:   08-10-16 21:09

bg2014, очакваме включване.
И в тази тема, за пореден път ще ти го напиша - словосъчетанието "Nikon за видео" е оксиморон.
Спри да заблуждаваш хората с твоите писания!

П.П. И за да не е съвсем офтопик включването ми в темата - към днешна дата, ако човек иска видео от камера с голям сензор и сменяеми обективи, на поносима цена - само безогледалка, Sony или Panasonic.



Публикацията е редактирана (08-10-16 21:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: lamerko   
Дата:   08-10-16 21:13

Преди време бях тествал стария си 70д (който обаче не е Никон) и следящия му фокус горе-долу според мен сякаш беше добре. Но подчертавам, че аз нищо не разбирам от видеография и... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: sibirska   
Дата:   08-10-16 21:27

При снимане на видео не се ли чува мотора на АФ

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: bg2014   
Дата:   08-10-16 21:29

Прочети заглавието на темата, колега radikyokushin.
И покажи твоето видео с твоя апарат, което да не може да се снима с Никон. Давай ще е интересно.
Знам, че има лидери на пазара, аз също имам камера Сони и не ми обяснявай за Сони. Излишно е. Когато питат за Сони тогава си на ход. Сега се говори за Никон. И престани да си налагаш мнението, че никон и видео е оксиморон. Не е!
И ще ти го кажа за последно - не е интересно да се правиш на умен.
Има хора с различни от твоите разбирания и това е нормално. Престани да създаваш конфликти. Жив и здрав бъди!

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Simbon4o   
Дата:   08-10-16 21:47

Никоните като качество на видеото(самия запис говорим) стават, но е малко клизма да се снима с тях. Повечето обективи(всички без ел бленда) не можеш да им сменяш блендата щом влезеш в лайфвю, АФ не става за нищо, ДСЛР е което го прави неудобен...

Не че не стават, но питането беше АФ става ли - НЕ не става :).

70Д канон има доста приличен фокус във видео, но там други неща липсват. ДСЛР производителите внимават да не се бъркат във видео пазара, както безогледалковците много внимават да не направят камера дето да става за сериозна работа при снимане на снимки. Последното вече има някои изключения като фуджи Х-Т2 примерно ама като цяло... Каноните имаха някакви плоски профили в по-старите си тела за видео, в новите ДСЛР-и дето вкараха дуал пиксел аф махнаха и профилите...

Чуването на микрофона във видео може да се заобиколи с външен такъв, другите неща... не могат.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: ivaivalito   
Дата:   08-10-16 21:51

Профил плосък винаги може да се инсталира тва не е проблем .За сега 70Д е оптималният вариянт за DSLR video в нормален автофокус на сносна цена .А ако му се забичат и СТМ обективи спи градът:) фокуса не се 4ува .

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Simbon4o   
Дата:   08-10-16 22:05

Можеш да му инсталираш ама не е толкова плосък като на каноните дето си го имат нейтив [smilie5]. Не знам лантерна какво прави в последните си версии, но без лантерн има имитационни плоски профили, които не повишават динамичния обхват изобщо.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: ivaivalito   
Дата:   08-10-16 22:07

Technicolor cynestyle е супер

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: asahi   
Дата:   08-10-16 23:26

Крикът на моята кола става за чупене на орехи, но с орехотрошачката е по-удобно и безопасно.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: hose   
Дата:   09-10-16 01:05

мда

общо взето всичко се покрива и с моя скромен опит…
подобни видеа тотално ме отказаха за АФ, дори и за новите тела

относно вечното дерби дет и тук се подхвана - аз лично съм снимал малко и с канон и никон видео - и смея да твърдя, че ако не се ползва латерна за роу видео, където не коментирам защото нямам практически опит, дифоутните MOV-e абсолютно нямат разлика… а вече разликите в цвят, динамика и т.н. варират и за марките и за моделите и няма едно с едно като цяло

така че ако не се задълбава с някакви много къстъм неща, за мен лично марката няма значение и никона е много по-удобен защото по принцип снимам с него, да не кажа че едни 60д-та тотално ми скъсаха нервите лятото… но това е отделна тема

ясно е че ред или алекса ще е най-най по… ама нЕма как да стане… в тоз живот, и трябва да сме благодарни че вече и това има, защото някога снимахме студентските си филми с много по-лоша техника… 720 на 576 ;) и кепчвъхме в реално време

а препоръки за МФ обективи? в тази връзка - чак сега почнаха да излизат обективи, които да държат фокус… за варио говоря, твърдите ясно… ще минат още няколко години и ще станат съвсем прилични за видео ДСЛР-ите

мерси на всички [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: bg2014   
Дата:   09-10-16 08:19

Много приказки и нищо наяве.
Дайте някой видео клип да видим какво не може да снима Никон.
Просто направете темата интересна и полезна, а не зловеща като другата.
Кой крив, кой прав ще се види и дори не е важно точно това. Важното е да се научите да общувате като колеги, а не като хищници или врагове.
Омразата с която мнозина се справят перфектно е противна.
Един мрази Никон, друг мрази колега, трети ... айде стига вече!
И ти колега hose, нито казваш какво ще снимаш, нито с какъв апарат ще снимаш. Просто пускаш партенката и после си сеирджия .
Всички навремето сме снимали на лента и после рязахме лентата на 45 градуса ъгъл и сглобявахме, но това не ни прави съвременни оператори или монтажисти. Сега са други времена, друга техника и друга оптика. Толкова е лесно да снимаш видео до определено ниво, че чак е обидно колко трудно го изкарват някой.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Tonidi   
Дата:   09-10-16 09:38

Видео с Nikon D600 и 24/70. Снимах го преди 3-4 години и се отказах повече да снимам видео с Никон


Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: ivaivalito   
Дата:   09-10-16 09:44

Реални тестове в youtube колкото искаш https://www.youtube.com/watch?v=Cv8Fr1T03GA

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: hose   
Дата:   09-10-16 12:40

хахахаха… дълбоко се съмнявам някой в този форум да е снимал (кино) на лента...

сеирджия… дооооообре

просто все още не знам с какво тяло ще снимам, ще се снима едновременно с движение на камерата и на изпълнителите

някой пробвал ли е как се държи 55 микро за видео?



Публикацията е редактирана (09-10-16 13:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: e-mil   
Дата:   09-10-16 14:44

Автор: Simbon4o
Дата: 08-10-16 21:47
"Никоните като качество на видеото(самия запис говорим) стават, но е малко клизма да се снима с тях. Повечето обективи(всички без ел бленда) не можеш да им сменяш блендата щом влезеш в лайфвю..."


Не е от обективите, апаратите са ограничени. Преди само в най-скъпите им модели имаше пълен контрол в LiveView - D810, D750, а сега вероятно и новите D500 и D5.
Ако няма ел. бленда естествено не си ограничен. С ръчни обективи работиш ръчно, особено ако е предназначен за видео - с безстъпкова бленда.

Автор: hose
Дата: 09-10-16 12:40
"хахахаха… дълбоко се съмнявам някой в този форум да е снимал (кино) на лента..."


Christnoch е снимал.
Han Solo е снимал.
Vizioner (Стефан Куцаров) също е снимал. Той отдавна не пише, но гледам, че влиза от време на време.
Вероятно има и други.

А любителски много хора са снимали, включително и аз. bg2014 не говореше за кино, когато спомена лента.


Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Simbon4o   
Дата:   09-10-16 14:56

55 микро АИС модела съм пробвал - много е хубав, но за някои камери идва много остър и вади много моарета.

Проблема с лайфвюто е този, че никон след някои висок клас лентови камери спестяват едно моторче, което да връща лоста на блендата. Когато снимаш снимки не ти трябва, но за лайфвюто е нужен. Чисто механичен е проблема, затова трябват новите обективи с ел бленда. Имаше някъде обяснено на сайта им защо не могат да го оправят това с фърм ъпдейт и защо пускат новите обективи с ел. бленда.

И да, ако обектива не контактива с тялото и блендата му се движи може да си го ползваш и да сменяш блендата.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: hose   
Дата:   09-10-16 17:48

e-mil - по-старото поколение оператори всички са снимали на лента, но отдавна не влизат тук ;) ако въобще някога са… говоря като цяло, знам че има единици, наскоро един познат на дълго и нашироко и много възторжено ми обясняваше как са снимали клип с една кутия лента, едва едва, пестейки всеки кадър, и какво било станало после… и че не било толкова скъпо… само че всичко са взели и проявили и сканирали в Лондон, и при най-евтината опция, и без на практика дубли - почти едно към едно бяха снимали… както и да е де, отплеснахме се в глупости както винаги…


Simbon4o - тези обективи са със "скачаща" бленда, няма как да компенсираш в кадър, дори да може - ръчно или през врътката, за това кинообективите са с плавна бленда… новите електронни не знам как са, но ДСЛР-а ако искаш да ти компенсира в кадър трябва да пуснеш ауто исо - на една от рекламите на 810 бяха демонстрирали точно това, и честно казано диапазона в който компенсира и начина (плавно) не можеш да го направиш с бленда

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: bg2014   
Дата:   09-10-16 19:42

Понеже се заговори за лента да уточня (не очаквах да се наложи...)
Снимахме на видеокасети VHS и BETAMAX системи. После се гледаше на видеото къде да резнеш. Вадиш лентата, режеш и сглобяваш с другата отрязана лента. Не се усещаше прехода. Или се усещаше малко и за онова време беше нормално. Това е просто отклонение и не е важно, но е хубав спомен от отминали времена.
Още веднъж моля, нека някой надъхан против ДСЛР и конкретно против Никон да покаже видео клип с определени възможности, които не могат да се снимат с Никон. Знам, че има такива клипове, но масовите и около средното ниво са по възможностите на Никон.
През далечната 2007 г. Никон пускат на пазара апарат с 9 кадъра/секунда и всичките 9 са на фокус. Най-добрия за спортна фотография. От тогава много вода е изтекла и Никон правят апарати съвместно със Сони. Не един и два модела. И поради тази причина твърдя, че Никон и Сони знаят какво правят съвместно, което не важи за някой колеги.
Все пак добре, че тонът се смекчи и започна някакво колегиално общуване.
Сега, ако извлечем и някаква полза със знания и умения, и темата ще се окаже добра.
[beer]



Публикацията е редактирана (09-10-16 20:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: radikyokushin   
Дата:   09-10-16 20:02

bg2014, колега, спри да пишеш, моля те!
Глупост след глупост ръсиш...
Не се сърди - не се заяждам! Просто всеки твой пост е поредната небивалица.
Сега пък Сони и Никон правели съвместно апарати...[smilie10] [smilie10] [smilie10]
Имай милост към хората, които все пак влизат тук с идеята да научат нещо! Моля те!

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: bg2014   
Дата:   09-10-16 20:19

Колега мери си приказките. Чети повече, мисли повече и се обръщай към мен по-малко. Това което аз пиша може да се провери. Ако не можеш сам - кажи. Никон отдавна ползва сензори на Сони. Отдавна....
На който му е интересно ето още за четене.



Публикацията е редактирана (09-10-16 20:32)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »