Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 NIKON D3X
Автор: Infection   
Дата:   03-10-16 22:14

ще каже ли някой някакви мнения за този модел?

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D3X
Автор: ecobo   
Дата:   03-10-16 22:18

Перфектен!

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D3X
Автор: джъмбо   
Дата:   03-10-16 22:18

много здрава машина, но вече архаична за съвремените стандарти... един 24 мп никон от ново поколение ще даде по-добра картинка...

иначе какво конкретно те интересува?

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D3X
Автор: boni   
Дата:   03-10-16 22:28

Според доста собственици на Д3х, картинката на Д3х е значително по-добра от тази на бая нови модели. Скоро си говорихме и с Енчо Найденов по този въпрос, той не случайно продължава да снима с него. Аз твърдя същото и за Д3с. Моят е на 310 000 кадъра, няма нищо разлепено, работи перфектно, АФ му е безпогрешен, всичките ми обективи са на корекция "0", т.е. , не се налага такава, комбинацията от високо ИСО и цветопредаване все още е без аналог - няма лилави кастове, няма подтискане на цветност и т.н.
Това са перфектни машини, абсолютно актуални, независимо, че са от над 7 години на пазара.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D3X
Автор: Infection   
Дата:   03-10-16 22:42

интересувам се защото ми го дават на добра цена €1200

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D3X
Автор: boni   
Дата:   03-10-16 22:52

Цената може да е добра, може и да не е. Зависи от състоянието и броя кадри

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D3X
Автор: Infection   
Дата:   03-10-16 22:58

външен вид без забележка пазен е кадри 92к?

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D3X
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-10-16 23:09

Единствената камера на Никон ,която е по-добра от д3х по спецификации е д750. За картинката на старият 24мп и новият 24мп сензор не мога да говоря защото съм нямал д3х. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D3X
Автор: pumabg   
Дата:   03-10-16 23:11

Никон Д750 е в пъти по-добро решение но зависи какво и как снимаш...
Ако не излизаш от някое студио, Д3х върши също добра работа....
Друг е въпроса, че Бони е прав... При Д750 има подтискане на цветност, колкото и да не ми се иска да е така... Вчера и онзи ден тествах новия Д500 и цветовете са му определено по-добри....
Но като цена, качество, ергономия и бързина Д750 -в момента няма равен! Срещу един 500лв. от горе ще имаш камера за всичко....!
Виж Д3с ако можеш да намериш... Това е тялото на века при Никон !

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D3X
Автор: jey6   
Дата:   03-10-16 23:38

има ли нещо по-добро при Д3с, което при д4/с д5 го няма?

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D3X
Автор: pumabg   
Дата:   03-10-16 23:47

Картинката... и цената!

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D3X
Автор: gbrain   
Дата:   04-10-16 05:37

puma bg, какво означава "подтискане на цветност" при Д750? Не съм ползвал нито Д750, нито д500, но от raw файловете ми се стори че именно д500 губи малко от цветовете на високо исо от 6400, за да запази по - фино зърно на шума и за да няма цветен шум. А иначе Д750 raw файла изглежда неутрален като цветове и контраст, и цвета на кожата изглежда доста естествено. С такива впечатления останах, може да не съм прав...

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D3X
Автор: simbon4o   
Дата:   04-10-16 09:38

Значи че д750 има шумоподтискане в роу и не можеш да го изключиш. Което от една страна е хубаво, от друга лошо... каквото и да е д750 е пресен модел и ако го вземеш без гаранция ще е по евтино за ремонт ако се наложи. Освен това е по леко и компактно. Има лайфвю с аф и видео... няма равен както казаха. Цветовете са малко по-нежълти :) и лично на мен ми допада това защото по лесно пасва при обработка на купища файлове от него и сонитата ми.

Д3х е легенда, но на високо исо ще е по зле. На ниско исо може да е много приятна камера, но е въпрос на предпочитание... аз лично не обичам големи и тежки камери. Не съм слаботелесен ама обичам да ми е лекичко и изобщо не ме интересува какво си мислят хората като ми гледат размера на камерата :). За мен е важно да ми е удобно и техниката да ме слуша.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D3X
Автор: Yonko_Rusev   
Дата:   04-10-16 12:19

За тия кадри и за тая цена .....купувай на мига [cool] [cool] [cool]
Тялото е верно Легенда !!!

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D3X
Автор: Infection   
Дата:   04-10-16 23:18

благодаря на всички. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D3X
Автор: bg2014   
Дата:   04-10-16 23:44

След подобно развитие на темата вече мога да кажа и аз.
Никон Д3 под всякаква модификация (Х,S) е уникално тяло.
Голямо и удобно, издръжливо на мародерство и на снимки, точно и винаги удобно и най-важното - за спортна фотография е все още на едно от водещите места. С радост гледах на олимпиадата (с официален спонсор Канон) как много фотографи държаха официалния апарат на кръста и снимаха с друг от темата. Но не е важно това.
За подобна цена си е откритие, стига да е в oписаното състояние.
Това си е високо ниво профи камера. Сега обаче да се каже и слабата страна:
Това е апарат за снимки, а не за видео. Снима бързо с постоянен фокус, но за видео е слаб. Тежък е и не е за слаби хора. Все пак говорим за часове с това тегло.. около 3 кг с обектива.
Изхождайки от горното е важно човек да е наясно какво ще снима, дали очаква и видео клипове, дали ще го ползва за пейзажи само и т.н.
Гъдел е да го има човек, но да го натовариш с работа е трудно...
Прекрасен апарат за всеки фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D3X
Автор: localhost   
Дата:   05-10-16 02:32

bg2014: ти верно ли ги измисли всички тия глупости или ги преписа от някъде? Според теб на олимпиадата ходят с по едно тяло 2 кила на кръста заради спонсора и едно за снимане [smilie18]

>> Гъдел е да го има човек, но да го натовариш с работа е трудно...
>> Прекрасен апарат за всеки фотограф.

Викаш заради гъдела се купуват [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D3X
Автор: lamerko   
Дата:   05-10-16 02:35

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D3X
Автор: colorphoto   
Дата:   05-10-16 02:41

"Да го натовариш с работа е трудно" ?!?!?

Ако е трудно да натовариш с работа флагманско професионално тяло,то кои тела се произвеждат за професионално натоварване аджеба?!

"Прекрасен апарат за всеки фотограф"

Едва ли за всеки.....

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D3X
Автор: iasen2   
Дата:   05-10-16 06:47

Както казваше баща ми "намерили, че премерили"

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D3X
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   05-10-16 07:02

За сериозна работа си има D3x00. Малко се чувстваш все едно се е паднало от царевични пръчици, ама поне са евтини за подмяна. А не като тези едноцифрените модели.

:-)

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D3X
Автор: bg2014   
Дата:   05-10-16 09:36

Понякога си мисля, че тук има колеги със забавени мисловни реакции или на няколко бири....айде да не се обиждаме. Трябва всяко нещо да се обяснява като за блондинки. А бе мислете малко. Четете вярно.
Дали са глупости не знам?
Да го натовариш с работа... ами това е калашников. Ти въобще знаеш ли какво може Никон Д3 ....?
Ти ще се измориш, той (апарата) ще си снима без умора и без да се оплаква, че му е студено, че му е малък буфера или че се е заблудил автофокуса. Това казвам с думите не можеш да го натовариш. За спокоен сън и за блондита се поправям:
Този АПАРАТ не може да го ПРЕТОВАРИШ с работа.
Той винаги може повече, отколкото ти си мислиш.
пояснение: (ти = този зад апарата Никон Д3х = фотографа).
Давайте го по- ВЕСЕЛО , че катерицата не мога да я хвана да я снимам ....поздрави!



Публикацията е редактирана (05-10-16 09:44)

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D3X
Автор: ecobo   
Дата:   05-10-16 10:08

bg2014, D3x НЯМА видео!
Хубаво е, когато някой иска съвет или мнение, да се дават съвети и мнения само от първо лице. Иначе става нещо като "развален телефон".

По темата. Мога много да ви говоря за Д3х, защото от 6-7 години търкалям едно такова тяло. И си казах мнението по-нагоре: перфектно! Аз лично, освен една разлепена гума, друг кусур не мога да му намеря. Цветовете са уникални, няма тяло след това, което да има такива цветове. Сензора е същия като в А900 на Сони, но при Никон-а има малко по-добър детайл. Преди 2-3 години за малко да го сменя за Д800Е, щях да съжалявам много...

Ако кадрите на предлаганото тяло са истински, 1200€ е прекрасна цена.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D3X
Автор: bg2014   
Дата:   05-10-16 10:31

Възможно е за видеото да съм сгрешил, ама....
За всичко друго сме на едно мнение. И аз търкалям Никон Д3. И не бих го заменил с нищо друго, освен Никон Д4 S.
Колега, моля те за един елементарен клип на видеото на Никон Д3 Х !
Ще е радост за мен да видя това, което съм пропуснал.
Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D3X
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   05-10-16 10:36

Дърлите се за глупости.
Такова тяло за такива пари на толкова кадри - ако имаш свободни пари - просто купувай. Стига да не крадено, разбира се :)
Дори да решиш, че си си купил Scania R730 влекач, за да караш детето на детска градина, цената е толкова добра, че винаги можеш дори да спечелиш от покупката впоследствие, не просто да не загубиш пари.
Това, пак казвам, важи, ако наистина на тялото всичко си му е наред - технически и "криминалистически" [smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »