Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ за батерия за лаптоп
Автор: ipolit   
Дата:   06-09-16 09:00

Здравейте,
преди няколко дни забелязах, че батерията на лаптопа ми е умряла тотално. Токът мигна и лаптопът спря. Като погледна в лентата, дето дава колко е заредена, пише Battery not presented.
И си купих нова, оригинална. Само че е същото, което означава, че явно е заминало нещо от електрониката или се е прецакал BIOS-a.
Лаптопът е Lenovo ThinkPad e320.
Следващото, което ми дойде на ум е да ъпдейтна BIOS-a, ама и там греда. Като се пусне ъпдейтъра, прави проверка дали компютърът е включен в тока и дали има достатъчно батерия, пък аз очевидно нямам достатъчно батерия. Теоретично мога да ъпдейтна BIOS-a с разни хакове, ама е рисковано.
Тествах едни простотии с копчето, дето много хора твърдят, че са им помогнали, но ефектът е нулев.
Тъй че ако някой има идея какво мога да направя, че лаптопчето да си открие батерията, да помага.

Предварително благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за батерия за лаптоп
Автор: Baron_barbaron   
Дата:   06-09-16 12:25

Идея имам... Носиш го на ремонт, на човек който е навътре с хардуера..
Лаптопите имат доста сложни изпълнения на блоковете за захранване и зареждане. Не е просто да се направи диагностика, особено така с два реда във форум. А още по малко проста е да се отстрани проблем от такова естество. Но по симптопмите които описваш нещата отиват захранващ блок.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за батерия за лаптоп
Автор: asahi   
Дата:   06-09-16 12:26

По хипотезата "заминало нещо от електрониката" какво можеш да предприемеш сам? След като тестваш захранването на друг лаптоп според мен трябва да ходиш в сервиз.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за батерия за лаптоп
Автор: Baron_barbaron   
Дата:   06-09-16 12:34

аа зарядното ще си е ОК :) тези дефекти се получават от друго..

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за батерия за лаптоп
Автор: ipolit   
Дата:   06-09-16 13:14

Из нета има милиони подобни оплаквания с батерии на тинкпади. Като цяло на повечето хора обаче са, че не искат да се зареждат и си ги оправят с разни фиксове на power management-a на уиндоуса. Моят проблем обаче няма връзка с уиндоуса, щото няма уиндоус.
Не мога да го пусна на батерия. А тая новата все трябва да има някакъв ток, колкото да мигне.
Иначе компютърът не е понасял удари и сътресения, понеже седи на бюрото ми от 5 години без да е местен. Но не е и изключван. Затова и първоначално си помислих, че просто батерията е дала фира. Ама не би.
Иначе ще взема нов, щото понякога ми се налага като спре тока да върша разни неща, а в това състояние е невъзможно. Ама докато му инсталирам всичко, което ми е нужно, ще минат 3 месеца.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за батерия за лаптоп
Автор: uzsree   
Дата:   06-09-16 14:49

Старите тинкпади се оправяха, като натиснеш и задържиш бутона за вкл. за 20 сек

За новите не знам.

Имах подобен проблем с един лаптоп на Товшиба, в сервиз го оправиха лесно и евтино. Не се отказвай току така от лаптопа.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за батерия за лаптоп
Автор: chrisnoch   
Дата:   06-09-16 16:50

Lenovo ThinkPad E320 е нещо като "черната овца" на ThinkPad серията. С шаси, което не отговаря на традиционно високите стандарти на IBM/Lenovo, посредствена клавиатура, калпави панти и мижав дисплей, този лаптоп е всепризнат срам за производителите. В далечната 2011 г. това недоразумение беше оплюто от всички сериозни анализатори на хардуер.
Аз ползвам ThinkPad лаптопи от поне 15 години (предимно втора ръка) и съм много доволен от тях (пиша този пост на Х220), но за щастие нямам опит с E320.
Какъв съвет мога да Ви дам?
Очевидно не сте фен Уиндоус (напразно!) и мъчите хардуера с някакви операционни системи, за които той не е проектиран. Вероятно иде реч за Линукс. Може и да сте достатъчно ексцентричен, за да сте си инсталирали OS X..., но едва ли. [smilie5]
Ако държите на E320, пъвото нещо, което трябва да направите, е да инсталирате някакъв вариант на Уиндоус 7 - най-добре на отделен логически дял от диска. Така ще разберете дали имате хардуерен или софтуерен проблем. Ако проблемът е софтуерен - махате другата операционна система и пей сърце! Ако не - сервиз, но едва ли си заслужава.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »