Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем след конвертиране във Фотошоп
Автор: Димитър_Евтимов   
Дата:   09-08-16 13:35

Здравейте, вчера мк се получи един проблем след конвертиране във фотошоп от neff към jpg. Това е нещо, което съм правил хиляди пъти. Мониторите са ми калибрирани и си гк сверявам, всичко по настройките ми е както си е било, но просто след конвертирането, всичко се счупва. Не зная как да закача снимки, за да ви покажа и цветовите профили, и конвертирането, преди и след експорта. От Adobe RGB към sRGB Ако може да ме насочите как да закача снимките. Благодаря Ви!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем след конвертиране във Фотошоп
Автор: Димитър_Евтимов   
Дата:   09-08-16 13:46

Закачил съм ги в акаунта си, благодаря !



Публикацията е редактирана (09-08-16 13:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем след конвертиране във Фотошоп
Автор: BXMarkov   
Дата:   09-08-16 13:56

Правил ли си ъпдейт на Camera RAW, ако си правил трябва да си смениш пак пространството на sRGB. В color settings също да е sRGB.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем след конвертиране във Фотошоп
Автор: Димитър_Евтимов   
Дата:   09-08-16 14:00

Не съм ъпдейтвал, но в color settings, винаги мк е било на my color /Adobe RGB. Camera Raw също е в Adobe RGB, както и снимам в Adobe RGB. Не съм променял нищо, можете да видите всичко това на скрийншотове в акаунта ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем след конвертиране във Фотошоп
Автор: BXMarkov   
Дата:   09-08-16 14:08

Чакай, нещо не съм разбрал в какво пространство искаш да работиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем след конвертиране във Фотошоп
Автор: Димитър_Евтимов   
Дата:   09-08-16 14:27

Работя в Adobe Rgb, а експортирам в sRGB. До сега съм нямал проблеми.Това, което съм виждал в sRGb, това ми е излизало и на печат. Интересното е,че заредих ,neff-овете през Lr, опитах експорт в srgb- резултата е същия.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем след конвертиране във Фотошоп
Автор: test1011   
Дата:   09-08-16 14:53

Пробвай да работиш с sRGB а не да експортеаш само с него, по пътя на логиката няма смисъл просто щом накрая отива в sRGB, ако искаш и с proPhoto обработвай ..

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »