Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с неоригинална батерия
Автор: Lambov   
Дата:   26-07-16 15:40

Имам оригинална и неоригинална батерия за Canon 6D. Цената на неоригиналната беше около 30-тина лева или повече, не помня. Ако оставя батерията във фотоапарата след снимане след 2-3 дни батерията е изхабена независимо че апарата е изключен. Ако не е в апарата си стои заредена. Този проблем го няма с оригиналната. Дали е някаква защита или кофти батерия

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с неоригинална батерия
Автор: lamerko   
Дата:   26-07-16 15:57

Интересно. Може ли да споменеш какви си взел? Преди две години си взех 2 броя от тези батерии - не виждам никаква разлика от оригиналната. Държат си и това е :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с неоригинална батерия
Автор: tyunkata   
Дата:   26-07-16 16:21

Бях чел някъде, че GPS-ът на 6Д ако е включен като опция в менюто, излъчва сигнал даже и при изключен (Off) апарат. Но всъщност този феномен ще трябва да го имаш и с оригиналната батерия. Друга опция е, неоригиналната да е кофти бройка и да не държи заряд. Ако има гаранция я смени направо.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с неоригинална батерия
Автор: SLX   
Дата:   26-07-16 16:40

И аз имам същия проблем с батерия, купена от базара и рекламирана като оригинална, която, очевидно, не е оригинална.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с неоригинална батерия
Автор: Lambov   
Дата:   26-07-16 17:17

lamerko батерията е някаква китайска, купувани от Ebay. Това за GPS-а също си го помислих и тествах но го изключвам и оригиналната е ок а неоригиналната пада. Също така неоригиналната като не е във фотоапарата няма проблем

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с неоригинална батерия
Автор: tyunkata   
Дата:   26-07-16 17:34

Ха, гадовете от Canon са направили яка защита - кат види апарата неоригинална батерия, да му хаби тока, за да те накарат да си купуваш оригиналдъ такава! :)

Абе като отидеш в града батерия - информация (където ти показва колко % остава) - нямаше ли някаква опция да регистрираш батерията към апарата. Да не би там нещо да се ебава.



Публикацията е редактирана (26-07-16 17:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с неоригинална батерия
Автор: lamerko   
Дата:   26-07-16 19:18

По-скоро липсва някоя защита на въпросните ментета и дава някакви оттечки, което не би довело до нищо добро за цялото тяло... Аз също работя със заместители, които пак струват някъде там, но поне четох разни мнения по форумите преди да си избера. И пак казвам - за две години не са мръднали и не виждам никаква разлика с оригиналната.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с неоригинална батерия
Автор: roburt48   
Дата:   27-07-16 11:05

Е тя (неоригиналната), ако не е във фотоапарата тогава защо ти е [smilie5] Т.е. щом там не държи заряд значи е зле :) Аз имам същия проблем с Pentax.. Сложих втората (неоригинална) батерия напълно заредена и след няколко часа и около макс 15-20 кадъра вече нямаше никой [smilie5] ... И да се чудя за причината, и да не се чудя - все тая :) Батерията очевидно си е боклук [smilie18] ...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с неоригинална батерия
Автор: roumen6   
Дата:   27-07-16 11:14

сПЕСТени пари! евтино и хубаво... нема такова нещо!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с неоригинална батерия
Автор: lamerko   
Дата:   27-07-16 11:18

Не съм съгласен, особено за батериите. Просто трябва малко човек да се позаинтересува какво да си вземе. Фактически можеш да си вземеш по-качествена батерия от оригиналната за 2-3 пъти по-малко пари. Всъщност дори може д аси вземеш батерия от същите заводи, където се правят оригиналните с единствена разлика едното лого - пак опира до малко време за информация :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с неоригинална батерия
Автор: da.fo   
Дата:   27-07-16 13:52

Макар да снимам с Nikon да споделя и аз мнение за проблем с ментаците:
Слагам я на грипа заредена и си снима добре но след като престои около 24 часа там ми показва , че е изтощена и апарата не иска да се включи независимо , че вътре в него има оригинална заредена [smilie10]. Вадя батерията от грипа и пак я вкарвам и ми покзава, че е почти пълна (примерно) и всичко си тругва нормално. С оригинала не прави така ... а де менташка му работа, та чак и тялото блокира и "задушава" оригинала.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с неоригинална батерия
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   27-07-16 13:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с неоригинална батерия
Автор: mihajlov2   
Дата:   27-07-16 14:49

А някои гадини, като Панасоник например, вграждат в оригиналните си баКтерии защита, и ако туриш неоригинална, камерата най-любезно те уведомява, че тя с ментета категорически отказва да работи, след което се фръцва и се изключва...[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (27-07-16 14:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с неоригинална батерия
Автор: lamerko   
Дата:   27-07-16 14:56

Навремето имах една камера JVC, която имаше подобна защита на батерията. Всичко хубаво, но оригиналните батерии наистина бяха сума, а каквото и да си говорим - имаше си нужда от допълнителни батерии (камерата беше с вграден твърд диск и гореше малко повечко). Та китайците бяха измислили най-елементарното решение за заобикаляне на защитата - самото менте е само с две, а не с четери писти (оставени са само тези за зареждане, а за отдаването са премахнати) и са извели едно кабелче от батерията директно към входа за външно захранване [smilie18] Колкото и да е невероятно - цепията работеше, че и ментетата бяха с двойно повече капацитет. Единственото неудобство беше, че нямаше показания за нивото на батерията, но на самата нея имаше индикатор - като светне, знаеш, че е на 30% и да се подготвяш да я сменяш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с неоригинална батерия
Автор: hardcpz   
Дата:   27-07-16 15:28


https://thumbor.forbes.com/thumbor/1280x868/https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fleeseymour%2Ffil



Публикацията е редактирана (22-03-19 12:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с неоригинална батерия
Автор: BXMarkov   
Дата:   27-07-16 15:50

Ментетата са безбройни, има съвместими дори на признати марки като HAMA, Energizer и прочие, повечето са 1400 до 1600 mah, има "наточени" китайски с цели 2600, проблема е че при средно натоварване рядко карат без проблеми повече от 2 години и не издържат бр. кадри като оригиналните. Лично аз предпочитам за цената на две съвместими ментета една оригинална, но всичко е въпрос на вкус.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с неоригинална батерия
Автор: da.fo   
Дата:   27-07-16 16:01

Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО
Дата: 27-07-16 13:57

грипа-менташки ли е


Eeee, какъв да е [smilie3] щом батерията е менташка [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с неоригинална батерия
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   27-07-16 16:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с неоригинална батерия
Автор: Мандевски   
Дата:   28-07-16 10:08

Батерия Hähnel Li-Ion Extreme HLX-E6 (заместител на Canon LP-E6)

Вземете си от тези и проблема ще изчезне. С 6Д съм и оригиналната батерия кара 2400-2600 кадъра. А с тази винаги подминавам 2800. Позвал съм ги и на 7Д Марк 2. Изключително надеждни батерии са. Апарата ги разчита.
Успех![shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »