Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с калибриране на лаптоп
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   23-06-16 11:09

Ситуацията в която се намирам с моя лаптоп е следната -
машинката е ThinkPad W510, екрана е FHD IPS, a видеото Quadro Fx880.
При опит за калибриране на панела със Спайдер 3 про се получава зеленикав тинт, който се вижда при скролване на дълги страници без значение дали в браузър или някъде дръгаде където може да се скролва. Видимите ъгли на дисплея също се променят, тоест след зареждане на ICC профила, дори леко изместване на погледа надолу или нагоре променя адски много белия баланс. Стойностите постигнати с калибрацията са следните:
Гама 2,2
Цветна темп. 6470К
Калибрирал съм доста лаптопи, но при нито един не съм срещал подобен проблем. Ако някой се е сблъсквал с подобно нещо и намерил решение ще съм благодарен да сподели.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с калибриране на лаптоп
Автор: iasen2   
Дата:   23-06-16 11:30

остави си го така , след време ще свикнеш с меките и реални цветове.
99% от клиентите ми се шашкат от зеленикавия оттенък на сивото , понеже са свикнали със синеещи монитори
Аз пък се дразня от синеещи монитори и много ме дразнят нереалните им цветове
Дано съм бил полезен
По добре не може да стане монитора , и аз ползвам спайдер 3

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с калибриране на лаптоп
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   23-06-16 11:35

Цветовете са ОК и не ме дразнят, от години само на калибрирани монитори работя и съм свикнал. немога обаче да свикна с намаления ъгъл на видимост и тинтването на текст при скролване.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с калибриране на лаптоп
Автор: JXT   
Дата:   23-06-16 11:39

Няма как да се намали ъгъла на виждане от калибрация. Нещо се бъркаш, по-скоро когато не е калибриран светят по-силно определени цветни точки, които са така разположени, че се виждат по-добре от конкретния ъгъл, който пробваш....

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с калибриране на лаптоп
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   23-06-16 11:52

JXT, не се бях замислял върху това, за което говориш, но явно е именно то. Вероятно няма как да го избегна за съжаление и ще се опитам да свикна. Не обработвам на лаптопа, но понякога ми се налага и като направя сравнението с Ейзото вкъщи и ми става лошо, ноо... шанс [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с калибриране на лаптоп
Автор: kefalcho   
Дата:   23-06-16 12:14

Наскоро калибрирах, същия модел лаптоп с I1 pro. имах същите резултати, и на мен ми се струваше леко зеленикав екрана. Подсветката на екрана също не беше равномерна, в центъра по ярка спрямо краищата.
Останах с впечатлението, че не съм се справил с калибрирането, тъй като калибрирам със същия калибратор нек мултисинк p232w и съм доволен от резултатите, с единствената разлика,че на настолния ползвам щатския софт на монитора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с калибриране на лаптоп
Автор: asahi   
Дата:   23-06-16 14:39

Описаният проблем е дефект на матрицата и няма отношение към калибрирането.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с калибриране на лаптоп
Автор: kefalcho   
Дата:   23-06-16 15:37

Ами и самите модели са на над пет години.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с калибриране на лаптоп
Автор: steliyanstoyanov   
Дата:   23-06-16 15:56

Много ви благодаря, ще трябва да свикна. Иначе са здрави машинки и още вършат работа.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »