Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 70 D Проблеми с фокуса
Автор: BlueHello   
Дата:   22-06-16 11:22

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: 70 D Проблеми с фокуса
Автор: BlueHello   
Дата:   22-06-16 11:23

Привет. Апаратът е canon 70 D. Нов е, а имам големи проблеми с фокуса. Ползвам го с 50-тка на 1,8. Още в началото не сработиха добре, но направих калибрация на обектива, вдигнах го с максимума - 20 стъпки нагоре и нещата тръгнаха в по-приемлива посока. Фокусът в Live View беше безупречен.

Оня ден завъртях една Tokina 11-16 mm. на приятел. Снимах си, всичко ок. Връщам 50-тката. Няма фокус. Нито на 2,5, нито на 4, нито на 6,3, нито на закрито, нито на открито, а още по-изумяващото е, че няма и с тъча в режим Live View, на който поне можех да разчитам.

Приемам съвети и идеи.
БлУгодаря! :0)))

Отговори на това съобщение
 Re: 70 D Проблеми с фокуса
Автор: Станчев   
Дата:   22-06-16 11:32

Пробвай с 50-ца STM.

Отговори на това съобщение
 Re: 70 D Проблеми с фокуса
Автор: test1011   
Дата:   22-06-16 11:37

за бурканче за 200 лева не очаквай чудеса , за тия пари да беше взел визьор подходящ за ръчно-фокусен обектив и някой ръчно-фокусен обектив.. имал съм 50 1.8 ... смених го с буркана от киселите краставички - по-добър е..

пробвай с друг обектив, както каза Станчев - СТМ версията

Отговори на това съобщение
 Re: 70 D Проблеми с фокуса
Автор: lamerko   
Дата:   22-06-16 11:43

Близко до акъла - проблема ти не е в 70-ката, а в пластмасовата капачка. На бившата ми 70-ка съм тествал 3 различни (като модели) 50-ки - всяка си имаше своите капризи. Единствено STM версията даде около 30-на процента читави кадри на отворена бленда. На бленда 4 и нагоре - брака беше в нормални съотношения. Имал съм и 11-16 - там абсолютно никакви драми, дори не се наложи да го калибрирам. Страхотен обектив и много съжалявам за него (смених системата с ФФ). Колкото до фокусирането пре тъч скрйна - там сработва съвсем различна фокусна система и специално при 70д всичко трябва да е като приказка. Там и калибрацията няма никакво значение. Но е притеснително това, дето си го писал последното...

Отговори на това съобщение
 Re: 70 D Проблеми с фокуса
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-06-16 11:44

Заминал е обектива може би :) Щом в лай-вю нямаш фокус. Върти ли се моторчето въобще?

Отговори на това съобщение
 Re: 70 D Проблеми с фокуса
Автор: georgioiv   
Дата:   22-06-16 11:57

Не е първа тема за проблеми със 70D и фокуса...

Отговори на това съобщение
 Re: 70 D Проблеми с фокуса
Автор: lamerko   
Дата:   22-06-16 12:02

Просто разликите между двете фокусни системи на 70-ката е драстична и "драмите" започват... като искаш перфектен фокус - ЛВ и не ти трябват калибрации и чудесии :)

Отговори на това съобщение
 Re: 70 D Проблеми с фокуса
Автор: BlueHello   
Дата:   22-06-16 12:42



Станчев, ще го имам предвид. :0)

test1011 - От 6 години снимам с тая 50-тка, досега никакви гайлета. Може би просто не се сработват с тялото. Но завъртях скоро и една 85-ца, пак фокусът беше тук-таме. [smilie21]


lamerko - То е ясно, че всеки обектив си е различен, като с човеците. :0) Иначе това с тъча и на мен ми е странно и не че няма фокус, има, но не е там дето тъчвам.


Pd, Върти, но не фокусира там дето тъчвам. Опул (това е от опулвам се).


gorbi, Драсти, друже. Ще ми е интересно да прочета.


БлУгодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: 70 D Проблеми с фокуса
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-06-16 12:45

проблема е в обектива не в камерата

Отговори на това съобщение
 Re: 70 D Проблеми с фокуса
Автор: colorphoto   
Дата:   22-06-16 16:25

Бягай в магазините да пробваш тялото с други стъкла и пак пиши.

Отговори на това съобщение
 Re: 70 D Проблеми с фокуса
Автор: horrible   
Дата:   22-06-16 20:31

Те!

Canon 50mm 1.8: +14
Canon 60mm 2.8 macro: -2
Canon 85mm 1.8: -15
Canon EF-S 17-55/2.8: -2
Canon 70-200/F4L: -5
Canon 100-400L: 0

Отговори на това съобщение
 Re: 70 D Проблеми с фокуса
Автор: BlueHello   
Дата:   23-06-16 14:14

Интересното, в моя случай е, че когато го калибрирах с + 20, чудно се справяше, с много малък фокусен брак. Като смених обектива и после отново сложих 50-цата, фокусът беше навсякъде другаде, но не и там където го искам. В Live view съшата история.

Това се чудя, как след калибрацията нещата горе-долу се пооправиха и после пак се скофтиха, нали веднъж нагласени настройки би трябвало да си работят?

Четох коментари за STM версията и там отзивите са 50-50. Но все пак май е една идея по-справящ се.

Имаше и някаква тема на Бони за почистване на клемите, ако и т'ва не помогне ще търся някакъв друг вариант.

Почистване на клемите

По-успокояващото е проблемът да е в обектива.


БлУгодаря отново за коментарите. [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »