Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Аксесоари за Panasonic Lumix fz28-мнения за една оферта?
Автор: dido_bd   
Дата:   08-06-16 22:48

Здравейте,ровейки се из нет-а търсейки допълнителни аксесоари за апаратчето ми,попаднах на това:
http://www.amazon.com/Panasonic-DMC-FZ35-Telephoto-CGR-S006A-Replacement/dp/B002PK5YMW
Офертата ми изглежда доста примамлива,но хич не съм наясно с търговията от този сайт и по -принцип,може ли някой да ме светне дали наистина всичките тези неща ще ми дойдат на тази цена,или има някаква скрита уловка.Ще бъда благодарен за съвети.Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за Panasonic Lumix fz28-мнения за една оферта?
Автор: 1swamp2frogs   
Дата:   08-06-16 22:58

Уловката е че няма да вършат работа - това на първо четене на коментарите за продукта. Аз бих потърсил още информация за тях, за да не се окаже пари на вятъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за Panasonic Lumix fz28-мнения за една оферта?
Автор: dido_bd   
Дата:   08-06-16 23:13

Учудиха ме доста ниските цени,сега поразгледах и виждам доста примамливи други комплекти...интересувам се предимно от телеобектив и адаптер,но не съм напълно наясно какви трябва да са размерите като мм. за FZ28,ще съм благодарен за съвети.

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за Panasonic Lumix fz28-мнения за една оферта?
Автор: GZS   
Дата:   08-06-16 23:17

1swamp2frogs ти посочи пътя... явно не си го разбрал, четейки втория ти пост!

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за Panasonic Lumix fz28-мнения за една оферта?
Автор: lamerko   
Дата:   08-06-16 23:22

Из коментарите на същата обява...

The lens are useless, distort the image, loss of money

THIS IS A WASTE OF MONEY THE LENSES DONDT WORK DON'T BUY BUY THIE WON'T DO ANYTHING FOR YOUR PICTURES

...Followed instructions in camera manual and with lens: result was dark and blurry. ... Wide angle lens also provided distorted images. ... Also, the adapter is a different size than ones from Panasonic

The 2.2 x Telephoto lens distorts the picture so bad that the only point of focus is the very center and everything around it is blurred, could be an interesting effect, but certainly not what I was looking for in a telephoto lens. There is a reflective, blue haze around most any thing you try and shoot with this lens also. We tried various zoom settings and light conditions to no avail.

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за Panasonic Lumix fz28-мнения за една оферта?
Автор: dido_bd   
Дата:   08-06-16 23:30

Даа,явно е така сега като гледам коментарите.А някой с мнение от нещо изпитано в практиката?

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за Panasonic Lumix fz28-мнения за една оферта?
Автор: mouzata   
Дата:   09-06-16 02:43

Аз мога да дам мнение за използване на телеконвертор на FZ-35. Конверторът, с който аз снимах, е Raynox dcr-2025pro. На по-малки дължини (ако не ме лъже паметта под 250мм) се наблюдаваше силно винетиране. Имаше и замъгляване на изображението в ъглите, горе-долу около 80-85% от кадъра е чист. Бързите скорости на затвора са задължителни, ако се снима от ръка - стабилизацията не може да се справи добре на най-големите дължини. Наблюдават се и хроматични аберации при силно контрастни ситуации, които в голяма степен могат да се изчистят софтуерно. Поне с този адаптер, апаратът ставаше доста небалансиран, поради което не е абсолютно стабилен на статив в някои положения. Иначе може да се изкарат и интересни снимки, ако имаш търпение. Аз съм снимал предимно луната с него, и това са единствените снимки, правени с него, които съм запазил. При желание утре мога да кача няколко.

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за Panasonic Lumix fz28-мнения за една оферта?
Автор: dido_bd   
Дата:   09-06-16 07:53

Благодаря,ще ми е интересно[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за Panasonic Lumix fz28-мнения за една оферта?
Автор: mouzata   
Дата:   09-06-16 12:40

Ето :

https://c4.staticflickr.com/8/7434/26949245203_2db426c358_c.jpg

P1080964 by Stan Stoev, on Flickr


https://c7.staticflickr.com/8/7096/27281041910_dd107b8457_c.jpg

473174 by Stan Stoev, on Flickr


https://c2.staticflickr.com/8/7359/26949320313_ab7e96f510_c.jpg

P1130983 by Stan Stoev, on Flickr


https://c7.staticflickr.com/8/7388/26948585054_06d54aacde_c.jpg

P1140001 by Stan Stoev, on Flickr

Първите две са кропвани и обработвани. Първата даже е черно-бял HDR, защото луната беше отишла доста в ляво на кадъра, където има изкривавания и цветови аберации. Втората е само от един кадър, в който успях да хвана луната в центъра и проблеми нямаше. Последните две са директно от апарата и не са пипани по никакъв начин. Ако се вгледаш малко, можеш да забележиш един леко зеленикав кант по лунния диск.


Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за Panasonic Lumix fz28-мнения за една оферта?
Автор: dido_bd   
Дата:   09-06-16 18:06

Благодаря,интересни снимки са се получили[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за Panasonic Lumix fz28-мнения за една оферта?
Автор: vinse   
Дата:   10-06-16 09:22

Гледах видео ревю на подобни друджавки, в краищата изображението се кривеше ама МНОГО яко, като кропнеш края може да излезне нещо, но по принцип пари за това не трябва да се дават

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за Panasonic Lumix fz28-мнения за една оферта?
Автор: crocodile   
Дата:   10-06-16 21:20

И аз съм пробвал телекомвертор на FZ38 , за нищо не стават тъй че е излишно да се купуват.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »