Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony A7 питане за .ARW файлови формати
Автор: altium   
Дата:   14-04-16 22:17

Здравейте, отскоро имам Sony A7 (ILCE-7).
Файловите RAW разширения са .ARW.

С какъв софтуер да ги разглеждам и конвертирам към формат, подходящ за отваряне с Photoshop или Lightroom, но без загуби?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 питане за .ARW файлов формат
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-04-16 22:31

Ако си ги имаш-може.Има и безплатен Кепчър 1. Безплатене само за ARW на сони. Експрес се води.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 питане за .ARW файлов формат
Автор: kvakioh   
Дата:   14-04-16 22:31

Ако се ползва Windows базиран компютър има разширение, което се инсталира и може през Windows picture viewer да се разглеждат файловете.
Sony RAW Driver for Microsoft Windows се казва. Така може само да се разглеждат, не да се обработват.
ЗА обработка лично аз ползвам CAmera RAw за основните корекции и после през Фотошоп ги отварям и записвам като jpeg Или друг формат. При мен е така- давам във Фотошоп да ми се отвори ARW файл и директно ми отваря CAmera raw и след това има опция Open image да експортира в шопа обратно.
Lightroom съм си забранил да ползвам, много зле с тия регистри и библиотеки да ми записва всички файлове. Нямам никакво време да науча. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 питане за .ARW файлов формат
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-04-16 22:32

И можеш да си свалиш ARW драйвър безплатно от сайта на сони.Дава възможност да си разглеждаш роувете с обикновения уиндъус вюър.

Едит:Квакио ме е изпреварил за драйвъра



Публикацията е редактирана (14-04-16 22:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 питане за .ARW файлов формат
Автор: rtopalov1   
Дата:   14-04-16 22:45

Може да се изтегли безплатното приложение DNGConverter, да се конвертират ARW файловете в DNG формат и да се обработват с всяка една програма.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 питане за .ARW файлов формат
Автор: Pavlov   
Дата:   14-04-16 22:49

Lightroom 5.3, Adobe Camera Raw 8.3 и по-късните версии имат поддръжка на Sony A7. Можеш директно да обработваш с тях.
Само за разглеждане може да се ползва и FastStone Image Viewer.



Публикацията е редактирана (14-04-16 22:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 питане за .ARW файлов формат
Автор: altium   
Дата:   15-04-16 09:54

Мерси на всички отзовали се. Ще пробвам кое ще ми допадне най-много и ще споделя. Кепчъра от втори пост всъщност се казвал Capture One (for Sony) от компанията PhaseOne.

За разглеждането ми трябва софтуер, който дава картината в колкото се може по-суров вид (не тъмно зелена класическа RAW де, поне да има някакви цветове).

И този софтуер да не апроксимира пикселите допълнително, както ми се струва, че прави софтуера Sony PlayMemories.
При него като движа картинката, излиза на едри пиксели, но като пусна мишката, пикселите се рендват допълнително и се изглаждат - но на мен ми изглежда като замазване.

От друга страна, софтуер като Nomacs (той е от сорта на FastStone) ми изкарва картинката на прекалено нереално едри пиксели.

А дали има софтуер, който показва пикселите на ARW-то в същия размер, в който са си дошли от матрицата на камерата? Предполагам, че такива ще са Lightroom, Photoshop и др.

Въобще ми разкажете повече за физиката на разглеждането на RAW формати.
Искам да виждам всеки пиксел от матрицата какво е снимал - ми е идеята.



Публикацията е редактирана (15-04-16 09:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 питане за .ARW файлови формати
Автор: kvakioh   
Дата:   15-04-16 10:03

CAMERA RAW към шопа или Lightroom. Това мисля, че е отговора и най-търсеното. За всеки пиксел не знам дали и как ще даде. Дава възможност за обработка доста добра и пълна на кадрите като възможности.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 питане за .ARW файлови формати
Автор: roumen6   
Дата:   15-04-16 10:05

аз бих ти "разказал" това-онова, ма... има хора, които си "изкарват хляба" с това... и няма да е честно спрямо тях [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »