Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Организирана банда за кражби !
Автор: Baron_barbaron   
Дата:   06-04-16 23:27

Вчера станах жертва на организирана банда за кражби. Разбиха ми колата, докато снимах на "Чудните скали". Техниката ми беше с мен, и си е още в мен :) което е хубавата част от случката. Та защо пускам темата ? Защото след разговорът ми с полицията, стана ясно че, групата действа от години по един и същ начин на едно и също място. На мястото забелязах млада двойка с варненски автомобил, оказа се че отговарят на описанието на познати на полицията крадци и предположиха че са част от групата. Залавяни са и след като нещата стигнат до съд, отново са на свобода. Как действат ? Младата двойка се навъртат около набелязаните хора. Ако забележат че, жертвата възнамерява да се застои действат. Разбиват някое от стъклата на автомобила, не оставят отпечатъци, това посред бял ден. Вземат чанти и портфейли, не знам дали е тенденция, но имаше телефон в колата, който не е пипан. Това го споделям защото знам че, често фотографи ходят там да снимат. Съответно знам и че, няма как да се вземе всичко ценно от колата, особено ако като мен мъкнете голяма камера. Та НЕ ОСТАВЯЙТЕ КОЛИТЕ СИ БЕЗ НАДЗОР ! [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: a100   
Дата:   07-04-16 00:17

Гадно! Изкарал си късмет[beer] . Много пъти съм си задавал въпроса (като ходим да снимаме), ами ако някой чака такива балами като нас??? За ценните неща - преди време ми разбиха старата е-класа, само защото е мерцедес и са се надявали да намерят нещо вътре (бяха взели само слънчевите очила от жабката, щото нямаше нищо ценно вътре). За надзора - ами не е възможно винаги да си около колата... Знаеш... Бай бабо, да не те стига мечка, че стигне ли те ...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: Simbon4o   
Дата:   07-04-16 00:42

Такава е държавата... напълно нормално е да те оберат/пребият/... и ако се защитиш ще си виновен.

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: sergooo   
Дата:   07-04-16 01:19

за това сега от КАТ имат акция за тъмните стъкла крадците по хубаво да оглеждат какво имаме в колите , а представяте ли си кола с всички стъкла затъмнени и вътре агресивният собственик се затаил.

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: asahi   
Дата:   07-04-16 02:41

Много филми гледаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: e-mil   
Дата:   07-04-16 05:04

Автор: sergooo
Дата: 07-04-16 01:19
"за това сега от КАТ имат акция за тъмните стъкла крадците по хубаво да оглеждат какво имаме в колите"


Тц! Стъклата са само повод. Всщъност КАТ те спира за да те пита дали си чел Правилника. [smilie5]

Акцията е срещу затъмнени стъкла в предната половина на колата. А те са забранени от поне 15 години. Преди това пък беше забранено да се слагат пердета на страничните и задното стъкло.


Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: ludiakolio   
Дата:   07-04-16 08:00

Срещу такива,трябва да има организирана банда за наказание.Пуска се примамка и после им свиваш сърмите.

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: idonkov   
Дата:   07-04-16 08:11

ludiakolio[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: anjsan   
Дата:   07-04-16 09:12

Покрай морето също действат такива банди - на нос Емине , Шабла , Тюленово .... Известните фото-места ги знаят и дебнат . Има доста случаи на потърпевши .

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: MauMyHa   
Дата:   07-04-16 09:13

ludiakolio

А, за саморазправа, какво е накаазанието![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: MikeDimit   
Дата:   07-04-16 09:27

Ей не го разбрахте! В бедна държава колата трябва да е трошка...или застрахована за всичко. Или с пазач вътре :-). Семейната кола изглежда по бейрутски, често не я и заключвам и никога не оставям в купето дории кутия цигари!

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: BXMarkov   
Дата:   07-04-16 09:44

"Залавяни са и след като нещата стигнат до съд, отново са на свобода."

Това е основният проблем. Докато съществуват в нашия правен мир понятия, като "противозаконно отнемане" "несъобразена скорост" "неизбежна отбрана" и тям подобни, законите ще са врата в полето, а престъпниците с по 17 висящи дела на свобода!

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: мара   
Дата:   07-04-16 09:48

Автор: MauMyHa
Дата: 07-04-16 09:13

ludiakolio

А, за саморазправа, какво е накаазанието![smilie5]



радост и удовлетворение [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: PR0davaiko   
Дата:   07-04-16 09:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: max-1   
Дата:   07-04-16 09:51

Тези коли не вият ли,не пищат ли ? Иначе в града не млъкват ..

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: asahi   
Дата:   07-04-16 10:31

Продавалко, ти притежавал ли си пистолет? Вадил ли си го срещу човек?

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: PR0davaiko   
Дата:   07-04-16 11:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: freestyler   
Дата:   07-04-16 12:09

А подадохте ли официално оплакване в полицията!?
Това е единствения начин, да накарат полицаите да работят. Официалната статистика например за период Х 100 оплаквания за кражби и 4 хванати крадци - лошо изглежда нали?
Сега няма оплаквания за кражби, няма и хванати крадци - всичко е 6.

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: MikeDimit   
Дата:   07-04-16 13:16

Не става точно така. Статистиката МВР си я правят, както Б.Б. бюджета. Па и да пита някой идиот журналист, ще му отговорят внятно и с цифри, че намалява престъпността, ама много щото герберското слънце грее силно.
У нас и човек премазват на пътя и виновни няма(личен опит), па едни крадци ли да ги мислим!

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: asahi   
Дата:   07-04-16 13:48

Подаването на сигнал е полицията не е опция, а задължение.

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: burningice   
Дата:   07-04-16 13:52

Да, безсмислено при това.

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: NNT   
Дата:   07-04-16 14:28

Затова никога не се ходи сам по такива места! Особено пейзажи и wildlife!
Но сме юнашко племе и народ от единаци...
10 пъти ще извадиш къмсет и на следващия може да те върнат с отрицателен знак назад - в гипс и без техника. После - пътища много.

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-04-16 15:20

Направете им един капан, хванете ги в крачка,бой до насиране, ама да няма странични свидетели наоколо.
Ама и да не ги увредите сериозно, все пак културни хора сме :)

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: chukov   
Дата:   07-04-16 21:22

Само да вметна, че в близост до "Чудните скали" се намира Дългопол - средище на една от основните цигански фамилии, чиито бизнес е основно свързан с кражбите. По-далеч от там - по рахат [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: Baron_barbaron   
Дата:   07-04-16 21:50

PR0davaiko в интерес на истината имах законно оръжие в мен, но какво от това. Аз като се върнах при колата нямаше и следа от тях.. А и честно казано дори да ги бях спипал на място, едва ли бих стрелял.. Може би да целя крак или ръка, но не знам... До сега съм стрелял единствено по осакатен гълъб, защото само се мъчеше.. Нищо че имам оръжие, жал ми е да стрелям по живи същества..


freestyler Да подадох, точно от там ми споделиха подробности за тази банда и че, вече са залавяни. А също и че са освободени от съда..

Капани са им правили, точно по този начин са ги заловили в крачка и то. И резултата е нулев..


max-1 добър въпрос, нямам аларма наистина. Това го отчитам като мой пропуск, въпреки че и алармата едва ли би ме спасила.. Но пък не струва милиони скоро ще сложа..



Публикацията е редактирана (07-04-16 21:53)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »