Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за ударо и водоустойчив фотоапарат.
Автор: Frenchev   
Дата:   04-04-16 17:03

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ударо и водоустойчив фотоапарат.
Автор: Frenchev   
Дата:   04-04-16 17:03

Здравейте колеги,

сина ми, който скоро живот и здраве става на шест години много напира за фотоапарат. Реших да му взема някой ударо и водоустойчив. Знам че има разни на Olympus, Pentax и разни други, но не знам кой си заслужава.

Важното е да е здрав и да прави хубави снимки за класа си. Зум е добре дошъл и е желателно да може да се снима под вода с него.
Някой има ли подобен и може ли да препоръча нещо.

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ударо и водоустойчив фотоапарат.
Автор: steeens   
Дата:   04-04-16 17:20

Повече от 5 кратен зум няма да намериш в този клас. Кажи какъв е бюджета първо, щото най доброто е Olympus Tough TG-4 в този клас.
Не знам дали ще ти хареса цената обаче.

В Павилиона


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ударо и водоустойчив фотоапарат.
Автор: Frenchev   
Дата:   04-04-16 17:39

Скъпичък е, но малкия наистина заслужава. А и аз ще го ползвам лятото в Гърция. Гледам че тук в Германия е 100 лева надолу а и аз съм регистриран по ДДС, тоест още 19% надолу.

Има ли някой друг или този е най най в класа си?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ударо и водоустойчив фотоапарат.
Автор: 1swamp2frogs   
Дата:   04-04-16 17:52

Панасониците са с оптика на Лейка. Имал съм ФТ4 и снимаше много добре, проблем под вода са многото боклучета (ако ги има), които пречат на фокусирането.GPS функцията също е полезна за тагване на снимки с координати. Иначе на Никон Nikon 1 AW1 безогледалката е по-добра, но и доста по-скъпа. Вариант е и нещо безогледално напъхано в калъф за подводно снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ударо и водоустойчив фотоапарат.
Автор: steeens   
Дата:   04-04-16 17:56

Според Дпревю и други сайтове е така. А и имам едно старо водоустойчиво Оли. Един път не му бях затворил добре капачето за картата и батерията, така глътна морска вода и почна да се държи странно. Извадих батерия и карта и го изсуших. Абсолютно никакви проблеми вече 2 години още. Но може да погледнеш и конкуренцията...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ударо и водоустойчив фотоапарат.
Автор: steeens   
Дата:   04-04-16 18:07

Виж в този сайт, може да сравняваш различните апарати:

http://cameradecision.com/compare/Panasonic-Lumix-DMC-TS6-vs-Olympus-Tough-TG-4



Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ударо и водоустойчив фотоапарат.
Автор: Батко   
Дата:   05-04-16 16:48

Добре си решил! Аз това го направих още когато синът ми ставаше на 4 години [smilie5]. Взех някакво Fujifilm XP нещо си. Критериите ми бяха същите. Картинката беше малко като от телефон ( не новите ), но както и да е - работеше вярно и бяхме доволни от него. Снимахме под вода, хвърляхме го в пясъка, изобщо всякакви издевателства до ... докато не минаха 2-те години гаранция и сдаде багажа познайте къде - на пистата, докато си правихме снимки. Някак си, отнякъде беше влязла вода. Носих го в оторизиран сервиз, следгаранционно. Оправиха го за 50-60 лева и казаха следното: "Не го ползвайте под вода, не го мокрете. Не казваме, че няма да издържи, но не гарантираме. Така са сметнати, че частите остаряват и се износват ( уплътнения, капачета )."

Съветът ми е: вземете си апаратче, правете си готини снимки, но и бъдете подготвени, някъде около края на гаранцията да се разделите с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ударо и водоустойчив фотоапарат.
Автор: steeens   
Дата:   05-04-16 17:23

Не съм съвсем съгласен. На моя подводничар му влиза вода в корпуса преди 2 години, но и сега си работи като пушка. Това лято ще му е 4-то, и се надявам и още да издържи, защото и снимките и видеото са приемливи.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ударо и водоустойчив фотоапарат.
Автор: BXMarkov   
Дата:   05-04-16 17:29

Погледни и това не отстъпва на олимпуса и е на половин цена, за мен по-добро съотношение цена-качество няма.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ударо и водоустойчив фотоапарат.
Автор: steeens   
Дата:   05-04-16 19:05

Два стопа само по-тъмен обектив и без Wi-Fi и GPS. Панасоника също бил добър казват.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ударо и водоустойчив фотоапарат.
Автор: imitev   
Дата:   05-04-16 22:32

Само да вметна - не им гледайте снимките 1:1...

Тотална мазня са всичките. И на тъмно и на ссветло.

Аз имам панасоник фт3.

Купен на старо от ибей и със сменени всички уплътнения лично от мен с оригинални.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ударо и водоустойчив фотоапарат.
Автор: BXMarkov   
Дата:   05-04-16 23:13

steeens: Ставяше дума да е по-евтинко за дете, ако е този Пентакс е по-добър от Панасоника.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ударо и водоустойчив фотоапарат.
Автор: chrisnoch   
Дата:   06-04-16 03:56

Това не е Пентакс, а Рико!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ударо и водоустойчив фотоапарат.
Автор: KOKAIN4E   
Дата:   03-05-19 17:00

Здравейте. Гледах, търсих във форума тема в контекста който ме вълнува, не исках да почвам нова и реших да пиша в тази тук която наподобява поне наполовина в концепцията на моята запитванка. Извинявам се ако все пак е неуместно.
Предстои ми работа на морето в тъкмо на прага летен сезон. Работата е баш на плажа и в спортна лодка дърпаща парасейлинг зад нея. А моята работа ще е да снимам туристите който искат да се полетят :) Описанието го слагам за да стане ясна именно концепцията. Едно от основните изисквания на работодателя ми е да се снима ако не задължително , то поне строгопрепоръчително (ВЪЗМОЖЕН) близък план на субекта подложил се на екстремното прживяване. В интерес на по големият шанс да си купи снимката човека разбира се , за да може да се изфука.

Разполагам аз с фулл фрейм тяло на тежък стар дслр и няколко обектива., дори 400мм твърд ,но ползваем качествено само от брега и на статив... И въпреки че тялото на камерата ми е weather sealed, достатъчно сме наясно всички че това е маркетингов трик, които съвсем не означава че може да се излага апарата на случайна вълна от морето.
И тук моето запитване към вас. Понеже за тялото ми има само два метода на защита, мек наилонов джоб от 50 лева супер неудобен и
варианта с поликарбонатово титаниево подобие на миниподводница за 5000 лева хахаа ,но не разполагам с бюджет за хаусинг 2 пъти по скъп от стойноста на само фотоапарата ми..та направо мисля да си взема едно от тези ,за да съм сигурен че няма да съсипя драматично сегашната си техника. Та изборите ми до момента са.: Nikon Coolpix W300 ,Panasonic FT7 , Olympus TG-5 , FujiFilm FinePIX XP130 (който е най евтин но оптиката му е до 140 мм) Благодаря предварително, Надявам се да ме упътите възможно най- обективно. :)



Публикацията е редактирана (03-05-19 17:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ударо и водоустойчив фотоапарат.
Автор: Konstantinov   
Дата:   04-05-19 10:55

Като бях на 6 преди 50 години дядо ми даде да снимам с екзакта варекс 2в с 50 и 135мм.Снимах с нея 30 години докато и блокира затвора по 3-4 филма годишно.Внучето ми е на 3 години и 4 месеца и съм му показал и снима със нексф3 .Сега техниката се развива бързо и нещата остаряват за 3-4 години.Не можах да кача ,снимката му е в профила ми.



Публикацията е редактирана (04-05-19 10:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ударо и водоустойчив фотоапарат.
Автор: davin4i   
Дата:   08-05-19 15:10

Olympus TG-5 - класика

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ударо и водоустойчив фотоапарат.
Автор: LeniS   
Дата:   08-05-19 15:57

[smilie18] А бе хора никой ли не гледа от кога е темата [cool][smilie18]



Публикацията е редактирана (08-05-19 16:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ударо и водоустойчив фотоапарат.
Автор: uri64   
Дата:   08-05-19 17:17

Ами май ти негледаш :) :

Автор: KOKAIN4E
Дата: 03-05-19 17:00

Здравейте. Гледах, търсих във форума тема в контекста който ме вълнува, не исках да почвам нова и реших да пиша в тази тук ....

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ударо и водоустойчив фотоапарат.
Автор: LeniS   
Дата:   08-05-19 17:57

Юри аз гледам темата на Френчев [smilie18] [smilie18] сори [smilie18]
Olympus TG-5 не е никак лош избор ;)



Публикацията е редактирана (08-05-19 18:03)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »