Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Tamron 17-50 2.8 VC
Автор: thebasejumper97   
Дата:   18-03-16 21:38

Здравейте бих искал, който има tamron 17-50 2.8 да сподели мнения за обектива, по-скоро за видео с канон 60д в моя случай, добър вариант ли е и може ли до някаква степен да замени canon EF 50mm 1.8?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 VC
Автор: IshootPeople   
Дата:   19-03-16 00:07

Как да го замени като са два тотално различни обективи .Аз съм със такъв ама без стабилизация и въобще не съм доволен не се разбира много добре с Канона ми 70Д.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 VC
Автор: PhotoBo   
Дата:   19-03-16 11:28

Имах такъв, но за Никон. Не е лош обектив, стабилизацията е полезно нещо и работи добре при този модел. Предпочитам стария нестабилизиран вариант, без мотор в него, защото е по-остър в най-широкия край 17мм и ф2/8, по-лек и компактен е също.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 VC
Автор: i_v   
Дата:   20-03-16 09:51

Ако 17-50 без VC те устройва то тогава най-простият Tamron без VC е много добър избор. Много добре оптически почти….. да не кажа съвсем на нивото на 3-4 пъти по-скъпи обективи. Конструктивно и механично също е добре, без да е върха на сладоледа, но има предимство, че е лек и компактен, в комбинация с относително компактно тяло е удоволствие да се снима с него.. Но… когато говорим за VC версията, тя е по зле, най-вече заради кривата фокусна равнина и като цяло по слабо представяне.

Освен това VC-to на Тамрон е малко по-шумно, без да съм експерт във видеото мисля че има значение, но пък казват VC-то било по-ефективно от OS-a на Сигма за видео(това съм го срещал по нета…. не е инфо от първа ръка). Та ако снимаш с външен микрофон положението е различно. А и за видео AF не ти трябва.

На база по-горното, аз бих се насочил по-скоро към Сигма. Освен това при пряко сравнение(чисто оптически) на тамрон и сигма с VC и OS, на мен сигмата по-ми харесва…. Но може и да е до бройки.

Независимо дали Сигма или Тамрон трябва да се тества с тялото с което ще се ползва. Има доста оплаквания за комбинации Тамрон обектив+Канон тяло, които не се сработват добре….. отиващо към плачевно.

През годините съм пробвал, тествал и снимал с различни Сигми и Тамрони, но снимам със система с която VC или OS не ми трябва, а видеото съвсем не ми е критерии, така че по горното да не се приема, като крайна констатация.

Иначе до сега съм имал 2 Тамрона без стабилизация, този с който снимам в момента е втора ръка и съм много доволен, но не снимам видео.

Успех с Избора!

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 VC
Автор: martinrousev   
Дата:   20-03-16 11:49

Съветвам те да се замислиш за еквивалентната Сигма. Аз доста четох и сравнявах межу тези двата и накрая взех сигмата. Не съжалявам изобщо за избора си. Симал съм и с тамрона, но нестабилизираната версия. Не бях очарован от фокуса и от качеството на изработката. Видео не снимам и не мога да кажа от първа ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 VC
Автор: BlueScorpion   
Дата:   20-03-16 22:42

Ползвам го със Сони а57. Страхотен обектив. Бърз, точен автофокус. Невероятни цветове.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »