Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Търся локация с хора
Автор: e-mil   
Дата:   14-03-16 20:39

Домашно кисело мляко и гъби.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся локация с хора
Автор: e-mil   
Дата:   14-03-16 20:39

За снимки на документален филм търся:

1.
Много стар дядо, баба или семейство старци живеещи в планините (в краен случай подбалкана, но близо до гора), по възможност със собствена крава (или крави, овце, кози) които си правят собствено кисело мляко. Ако човекът е над 90 или столетник - още по-добре.
2.
Гъбар, за предпочитане семейство гъбари с опит в сушенето на гъби. Да са от същото или съседно село като горните старци. Тук възрастта не е определяща, но пак ако може да не са млади.

Нямам нужда от линкове към статии - вече съм прегледал петдесетина, но ако смятате, че имате нещо незабелязано от слабо посещаван блог - давайте!



Публикацията е редактирана (15-03-16 08:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся локация с хора
Автор: bg2014   
Дата:   15-03-16 00:19

Зависи какво търсиш, какво искаш да снимаш, кога и как?
Ето един Блог в помощ на хората, за да няма натровени с гъби:
http://venijen.blogspot.bg/2013/01/blog-post_16.html




Публикацията е редактирана (15-03-16 00:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся локация с хора
Автор: mihalo   
Дата:   15-03-16 04:23

Ъ, не знам дали ще ти свърши работа. Имаше едно японско семейство, двама пенсионери живеещи в Бъргария. Участваха в "Къде е батко". Това, което мога да направя е да им издиря адреса. Някъде на село са, начи има връзка с киселото мляко и гъбите. Запомнил съм ника ти с разумните коментари, та не се безпокоя, че ще вкарам братята японци в неприятна авантюра :) Пък и те обичат да се изяват.


Отговори на това съобщение
 Re: Търся локация с хора
Автор: e-mil   
Дата:   15-03-16 08:17

Благодаря, но не. В случая ми трябват именно българи, колкото се може по-възрастни.

Ако става дума за японците от Шипка, дето сега са в Карловско - те са лесни за намиране. Имат безброй интервюта.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся локация с хора
Автор: Silenciosas_Batallas   
Дата:   15-03-16 08:40

Рядко възрастни хора, гледат точно крави.
Ако е за кози или овце, по-лесно ще намериш.
Сушенето на гъби, според мен поне, е сравнително по-рядък начин за съхранение. Повечето гъбари ги слагат в буркани.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся локация с хора
Автор: e-mil   
Дата:   15-03-16 08:51

За овцете и козите е така. Не знам защо го пропуснах. Всеки път като стане дума за темата обяснявам, че традиционното българско кисело мляко е овче, козе, биволско... а накрая аз да се издъня. [smilie10]



Публикацията е редактирана (15-03-16 08:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся локация с хора
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-03-16 09:45

За гледащи крави много възрастни хора-селата между Кърджали и Златоград, само такива има.Някои имат и агнета, но се гледат предимно говеда. Линкове, за съжаление нямам. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся локация с хора
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   15-03-16 10:23

В селата над Велинград около Юндола е пълно.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся локация с хора
Автор: deadlirics   
Дата:   15-03-16 12:01

На около 40 километра от София посока Петрохан е село Дръмша. Там питаш за татар мааала. Традиционно се занимават с гъбарство и дребно скотовъдство. Преди Петрохан е село Гинци. Известни с домашното овче и биволско мляко. Берът боровинки, малини и гъби. И двете села са традиционно Български без следи на малцинствени групи, и като всяко съвременно българско село са обитавани от предимно възрастни хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся локация с хора
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-03-16 12:13

Какво се разбира под "малцинствени групи"?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся локация с хора
Автор: тьма   
Дата:   15-03-16 12:27

Има манастир около София, където монасите произвеждат кисело мляко/доят си техни крави, разбира се*, че и го продават - там хем възрастни ще намериш, хем интересни, че и фотогенични - ако искаш координати - на лични[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся локация с хора
Автор: deadlirics   
Дата:   15-03-16 12:46

Бедни, утрепани от живота хорица. Готови на всичко за лъжица с хумана. Обикновно с источен или неизяснен произход.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся локация с хора
Автор: venelinvvv   
Дата:   15-03-16 12:54

ако питате мен по-скоро индиректно пита дали някой има роднини или познати, които да ги навие ... Истинския репортер не чака новината, а я намира ;) [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся локация с хора
Автор: Silenciosas_Batallas   
Дата:   15-03-16 12:57

Кой е с "иСточен" произход и от кога това е проблем ?

За един прЕател питам.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся локация с хора
Автор: deadlirics   
Дата:   15-03-16 14:03

Все по лесно ми става да откривам прост народ в пространството около себе си. Вместо да се срамуват, държът да изпъкнат че са чели нещо в интернет.
Не е за никой конкретно. Казвам го за един приятел.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся локация с хора
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-03-16 14:14

Примерно,помаците,самоопределяйки се като чисти българи, голяма част от тях, малцинствена група ли са?И ако да, по кой признак?Не че авторът е заложил в първия си пост подобни критерии, но ето че някой повдига този въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся локация с хора
Автор: Silenciosas_Batallas   
Дата:   15-03-16 14:15

deadlirics [smitten]

( от един преател )

Отговори на това съобщение
 Re: Търся локация с хора
Автор: e-mil   
Дата:   15-03-16 16:11

В случая заниманието е по-важно от етноса. Като казах, че трябва да са българи имах предвид да не са японци, британци, португалци и прочие заселници, които живеят отскоро тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся локация с хора
Автор: mihalo   
Дата:   16-03-16 03:43

e-mil, извини ме, че ти предложих японците! Аз просто си мислех, че заниманието наистина е по-важно от етноса.


Отговори на това съобщение
 Re: Търся локация с хора
Автор: Silenciosas_Batallas   
Дата:   16-03-16 06:09

e-mil[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся локация с хора
Автор: e-mil   
Дата:   16-03-16 06:22

Иронията ти е неуместна. Щом търся много-много стар български селянин живеещ при определени обстоятелства, то очевидно заниманието е свързано по някакъв начин. Ако беше само до правенето на кисело мляко, то може да се покаже и в града - много хора правят чудесно домашно мляко в панелките.
Освен това специално отбелязах, че съм запознат с това, което може да се види по медиите. 60-годишни японци, живеещи под наем и интервюирани от куцо и сакато през последните 15 години, не се вместват дори в общото описание от първия пост.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся локация с хора
Автор: bg2014   
Дата:   16-03-16 08:22

Разбираемо преките въпроси и безмислени отговори са ефектни.
Разбираемо лесно видимите празни приказки са заразителни.
Не случайно зададох въпрос в моя отговор. Поради липсата на общуване ще си остана зрител в тази тема. Въпреки това в общ план ще бъда полезен на темата:
Всяко родопско село над 50 % от хората отговарят на условието - възрастни, гледат крави и овце и събират гъби.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся локация с хора
Автор: e-mil   
Дата:   16-03-16 10:26

Автор: bg2014
Дата: 16-03-16 08:22
"Не случайно зададох въпрос в моя отговор. Поради липсата на общуване ще си остана зрител в тази тема."


Не случайно на въпросите в твоя отговор вече е отговорено делово и ясно в първия, и втория пост на темата. И после е доуточнено. Но щом се налага ще повторя.

Зависи какво търсиш.
Стари, по възможност твърде стари планинци със собствени животни, които правят собствено кисело мляко. Плюс гъбари от същото или съседно село.
Какво искаш да снимаш?
Документален филм. Нито съм казвал, че аз ще го снимам, нито за молбата ми има значение кой ще го снима.
Кога?
А това вече няма отношение към разговора. И е редно да се дискутира лично с избраните хора на избраната локация, а не във форума.
Как?
Филмите най-често се снимат с камера. Сигурно е възможно и по друг начин, но много по-трудно. Едни хора застават от едната страна на камерата, други хора - от другата страна и всеки от тях прави това, за което предварително се е договорил.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся локация с хора
Автор: bg2014   
Дата:   16-03-16 20:04

Колега Emil, аз съм в гората всеки ден. По селата съм от десетки години. С гъби се занимавам пак от десетки години. Познавам дори пътеките на дивите животни из Родопите.(образно казано....) Не се хваля. Опитвах се да бъда полезен. Вместо да предлагам японци исках разговор. Сгреших.
Признавам грешката си. Извинявай!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »