Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Търся техник
Автор: banichkata   
Дата:   12-03-16 11:47

Търся техник за моя canon canonet ql 25, проблема е в обектива. Блендата е блокирала на f16 и когато въртя пръстена. не се случва абсолютно нищо


Отговори на това съобщение
 Re: Търся техник
Автор: vladod   
Дата:   12-03-16 13:07

Търси Веска - тя остана единственият спец по механичните фотоапарати ... /за съжаление нямам нейни координати/ [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся техник
Автор: джъмбо   
Дата:   12-03-16 15:00

да често срещан проблем
бате Наско лека му пръст ми оправи канонета точно от този проблем малко преди да отиде на мястото където използват най-оригиналното импулсно осветление...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся техник
Автор: Silenciosas_Batallas   
Дата:   12-03-16 15:02

колко оригинално ...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся техник
Автор: blue.light   
Дата:   12-03-16 15:26

В този блог е описано, стъпка по стъпка (има и снимки) как да си почистиш блендата.


Отговори на това съобщение
 Re: Търся техник
Автор: nick70   
Дата:   12-03-16 16:17

Описаното в блога "лекува" частично и временно проблема със замърсените ламели на затвора. Най-добър резултат дава пълното разглобяване и почистване/промиване на затвора, в това число и на ламелите.
Колегата по-горе говори за проблеми с ламелите на блендата, където без разглобяване няма да мине![shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся техник
Автор: banichkata   
Дата:   13-03-16 20:46

благодаря ви, за сега предпочитам да го прата на доктор, но ако не намеря, мога и сам да го разръчкам
[shtrak] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся техник
Автор: фотогаф   
Дата:   13-03-16 23:01

Подобре недеи да опитваш,ако нямаш часовникарски познания,търпение ама незнам какво-вътре има пружинки с дебелината на косъм. Аз отдавна се каня да направя ръководство за пълно разглобяване и чистене на канонети,коники и разни цаисове дето са ми минали през ръцете ама се няма време. Че то ще са снимки болт след болт пружинка след пружинка. И накрая да му докараш фокуса. Недеи си причинява това страдание.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся техник
Автор: banichkata   
Дата:   13-03-16 23:14

И на мен не ми се ще, но и вунаги съм бил мераклия да се понауча.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся техник
Автор: BXMarkov   
Дата:   13-03-16 23:29

Сериозно, ако си мераклия, като начало вземи една Смена или Байрета и пробвай да я разглобиш на съставните и части и след това да я сглобиш до работещо състояние. Много вероятно е да ти мине мерака [smilie5] ако не мине, можеш да продължиш с далекомерна камера, след това някой Зенит и така.

Обективите обаче са друга бира, особено автофокусните [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся техник
Автор: banichkata   
Дата:   14-03-16 00:11

Имам една чайка която мисля тези дни да подпукам. А канонета ще го оставя на някой професионалист

Отговори на това съобщение
 Re: Търся техник
Автор: Stoychev   
Дата:   14-03-16 08:49

Веска Драганова - 0885 124 430


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »