Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За кражбите с хумор, но не съвсем...
Автор: camelasign   
Дата:   07-03-16 19:36

Някои размишления по повод ежемесечните кражби на фототехника. Добре е у дома да не си оставяте техниката на видно място барабар с раницата, а да си измислите някакво непредвидимо място за нейното съхранение докато ви няма. Примерно обектив, светкавица или тяло може да се слага в буркан с голям етикет, който е между много други буркани, зад книгите в библиотеката, в ботуш в шкафа между другите обувки, в кутията за хляб, в кутия която седи в пералнята с няколко дрехи отгоре и тн. Също така е интересно да заключите с голям катинар някакъв шкаф, в който да няма нищо ценно за да загубите времето на крадците.

Отговори на това съобщение
 Re: За кражбите с хумор, но не съвсем...
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   07-03-16 19:41

Ся що ми казваш скришните места?

Отговори на това съобщение
 Re: За кражбите с хумор, но не съвсем...
Автор: lamerko   
Дата:   07-03-16 19:42

Най-добрия вариант е комбинация от баби-клюкарки и зло куче ротвайлер :)

Отговори на това съобщение
 Re: За кражбите с хумор, но не съвсем...
Автор: kvakioh   
Дата:   07-03-16 19:45

САмо някой лентов ще ми откраднат, почти винаги техниката е при мен.
Преди 2 месеца на един с 2бр Д4 му ги откраднаха от парка, ведно с едни обективи, купува сега всичко наново...Сложно и кофти е.

Отговори на това съобщение
 Re: За кражбите с хумор, но не съвсем...
Автор: БОНД   
Дата:   07-03-16 19:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За кражбите с хумор, но не съвсем...
Автор: batsali   
Дата:   07-03-16 20:09

"Също така е интересно да заключите с голям катинар някакъв шкаф, в който да няма нищо ценно за да загубите времето на крадците."

Не е лоша идеята. Аз гласувам за тухли в сейф. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За кражбите с хумор, но не съвсем...
Автор: lamerko   
Дата:   07-03-16 20:11

И две ампули зарин :)

Отговори на това съобщение
 Re: За кражбите с хумор, но не съвсем...
Автор: PhotoBo   
Дата:   07-03-16 21:11

Най-добре техниката на път със собственика да е винаги, ако ще и да не планувате да снимате тогава. Разбира се никъде да не се оставя без надзор, по възможност винаги на рамо, дори на бензиностанцията...и така [smilie3]
Аз почти никога не нося всичко с мен, но оставям при приятели с постоянно присъствие, пък и дори да стане нещи, то поне да не горя с всичката техника на куп...без значение с мен или оставената нялъде.

Отговори на това съобщение
 Re: За кражбите с хумор, но не съвсем...
Автор: Iordanov   
Дата:   07-03-16 21:35

не е лошо ако е в буркан, да се засипе с пудра захар. Също така може да се използват две гарсониери - едната празна, с последен модел блиндирана врата, а в съседната всичката техника в раница, като страничните джобове се напълнат с бижута и пари в брой. Желателно е вратата на втората да виси на една панта и да е от талашит

Отговори на това съобщение
 Re: За кражбите с хумор, но не съвсем...
Автор: PhotoBo   
Дата:   07-03-16 21:45

[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За кражбите с хумор, но не съвсем...
Автор: Драгончик   
Дата:   08-03-16 07:30

"Не е лоша идеята. Аз гласувам за тухли в сейф."

Аз пък гласувам за малка гилотинка в сейфа - за да остане пръстов отпечатък и ДНК от крадеца. Може дори да "забравя" да го заключа.


Отговори на това съобщение
 Re: За кражбите с хумор, но не съвсем...
Автор: fotorafi   
Дата:   08-03-16 08:41

Нито сейф, нито тайни скривалища ще помогнат. Трябва НОВ ЗАКОН ЗА ЧАСТНАТА СОБСТВЕНОСТ. Както в някои бели държави. Щом крадец влезе в частната собственост да имаме право да бъде застрелян. След като бъдат на място застреляни 10-20 крадци и мургави ще видите как ще престанат

Отговори на това съобщение
 Re: За кражбите с хумор, но не съвсем...
Автор: kukumichin   
Дата:   08-03-16 08:49

Рафи прав си, и идеята за пудра захар ми харесва. Когато решат да го продават, ще има сладникави следи, ако все пак не реши да го измие под течаща вода.

Отговори на това съобщение
 Re: За кражбите с хумор, но не съвсем...
Автор: iidesign   
Дата:   08-03-16 09:26

fotorafi [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: За кражбите с хумор, но не съвсем...
Автор: batsali   
Дата:   08-03-16 12:28

Уж се правим на европейци, а бляновете ни за правосъдие са по-скоро от близкия изток и от преди няколко века... Ръце за джебчийство ще режем ли?

Отговори на това съобщение
 Re: За кражбите с хумор, но не съвсем...
Автор: jivkojj   
Дата:   08-03-16 12:39

Наказания и сега си имаме. Напълно адекватни за времето в което живеем.

Проблема е, че държавата на практика е абдикирала от задълженията си и фактически не изпълнява своята част от обществения договор - поданиците да плащат данъци, държавата да се грижи за тях.
Фактически нещата са двупосочни, като се има в предвид сивата икономика.

Но така или иначе фактите са налице - на първо място съд, прокуратура, после и министерството на вътрешните работи на практика само вземат заплати, без да има защо. [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: За кражбите с хумор, но не съвсем...
Автор: jonkobg   
Дата:   08-03-16 12:54

Е, не разбира се, как ще режем ръце за джебчийство!
Такива дребни неща не стават за "Човек на годината", но "Фокусник на месеца" е достойна награда.

Отговори на това съобщение
 Re: За кражбите с хумор, но не съвсем...
Автор: pdimitrov   
Дата:   08-03-16 13:28

@batsali, ако за теб самозащитата е варварско изпълнение - ок. Никой не говори за наказанието след залавянето...

Отговори на това съобщение
 Re: За кражбите с хумор, но не съвсем...
Автор: batsali   
Дата:   08-03-16 13:31

Самозащита е да защитиш живота си от посегателство, ако защитаваш фото техниката, това не е самозащита и следва да си излежиш убийството.

Отговори на това съобщение
 Re: За кражбите с хумор, но не съвсем...
Автор: pdimitrov   
Дата:   08-03-16 13:34

Ти знаеш ли този насреща на какво е готов, за да не го хванат? Или крадците, като ги завариш, се извиняват и кротко си излизат?

Едит: Рафи говори за нахлуване в частна собственост, а не да застреляш някого на улицата заради апарат.



Публикацията е редактирана (08-03-16 13:35)

Отговори на това съобщение
 Re: За кражбите с хумор, но не съвсем...
Автор: batsali   
Дата:   08-03-16 13:40

В частната собственост пак така.

А представи си ти, "страх ме беше за живота ми" да бъде универсалното извинение при всяко убийство. Всеки може да твърди това и да убива безнаказано за няма нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: За кражбите с хумор, но не съвсем...
Автор: Evolve   
Дата:   08-03-16 13:49

Ако хвана крадец у дома, ще го убия и заровя в градината без да ми мигне окото или ще си взема куче,което да го изяде,а костите му ще натроша на ситно и хвърля в канала. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За кражбите с хумор, но не съвсем...
Автор: pdimitrov   
Дата:   08-03-16 13:51

Твоят вариант важи при положение, че страната е пълна с хора, чакащи да убият някого за кеф. Също така прави реакцията при взлом невъзможна. Изключваме нинджите, които побеждават в битка един с/у трима, като противниците са я с хладно, я с огнестрелно оръжие. Останалите хора или трябва да се свият в стаята, в която са и да се надяват да не ги сварят, или да си обират крушите. При липса на огнестрелно оръжие не трябва и до ръкопашен бой да се стига, че не дай Боже да нанесем средна или тежка телесна повреда на престъпника.

Отговори на това съобщение
 Re: За кражбите с хумор, но не съвсем...
Автор: shatc   
Дата:   08-03-16 13:55

Колеги, аз като пострадал наскоро, ще драсна няколко реда.
jivjijj e много прав! Също и camelasign и съветите.

На мен не ми се става роб на вещи и крадци. Няма как да нося всичко на гръб винаги.

Ако се запитате защо има крадци, ще се сетите, че има и търсене на крадени вещи.

Това е проблем на обществото ни - много хора са готови да купят вещ, която е на добра цена, без да се замислят дали е крадена. Когато разберат, че е крадена, колко подават сигнал в полицията? Колко от виделите кражба помагат на разследвания?
Почти всеки ще си спести тази "разправия". Защо да дава показания и да се напъва да си спомня как изглежда крадецът, кога е дошъл, как е изглеждал, в коя посока е тръгнал, като той няма облага от това, нали е застрахован, че "него няма да го ограбят никога!"

Може да се научим, да се поставяме на чуждото място и да започнем някаква промяна, вместо да се КРИЕМ В МИШИ ДУПКИ, докато някой страда!

Също заложните къщи... ще ми е болно ако не ги спомена!
В тях неща "потъват". Хората имат познати крадци, познати, които търгуват с крадени вещи и търговията си върви.

Битаците, където се продава какво ли не за жълти стотинки.

И куриерските фирми - кой ги селди тях, за серийни номера на телефони, лаптопи, фотоапарати и друга техника, която се изпраща...

Докато има свобода да се продават толкова лесно крадени вещи, ще има и крадци.


Благодаря на колегите, които се отзоваха и опитват да помогнат за разкриването на кражбата на моята техника! Успех и на другите пострадали колеги!



Публикацията е редактирана (08-03-16 17:17)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »