Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кой смартфон е добър за снимки?
Автор: mediac   
Дата:   16-02-16 21:08

Здравейте, форумци. Искам мнения кой (кои) смартфон(и) има добра камера за снимки. Т.е. коя марка или модел прави сравнително добри като качество фотоси. Кои са с по-добри матрици и светлосилни обективи, с добър автофокус и имат по-малко шум в изображението? Който има опит, да сподели.


Отговори на това съобщение
 Re: Кой смартфон е добър за снимки?
Автор: kvakioh   
Дата:   16-02-16 21:14

Panasonic CM1, Sony Z5, тия двата ги водят за топ 1 и топ 2 по ревютата, обективи и апарати не гледам ревюта, но за телефони понякога цъкам да видя що са измислили. Ифон 6s и Самсунг някой може би са на трето и четвърто място, а може и някой китайски...
Z5 съм виждал наживо като картинки, приблизително добре, като сапунерка от преди 5-6 години е.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой смартфон е добър за снимки?
Автор: georgioiv   
Дата:   16-02-16 21:27

Колкото класации, толкова и различни призьори.. :) Но във всички класации неизменно има един Apple 6S... Аз се спрях на Нокия 950 и сравнено с Apple 6 е доста по-добре. Нямам 6s да сравня и с него...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой смартфон е добър за снимки?
Автор: chepkata   
Дата:   16-02-16 21:38

У нас имаме Galaxy Note 4, Galaxy S6 и Iphone 6S. И трите са прилични, с леки предимства на един или друг при различни условия. Стават, но не знам какво се има пред вид под "добра камера".

Sony Z5 го разцъквах при жена ми (Виваком) и също снима мн. добре, даже е по-добър от тримата по-горе, но е твърде бавен. Досадно да чакаш да запише файла, та камо ли да го прегледаш после. При разпъване на снимката на дисплея има осезаем лаг, при преглед в галерията- типичното за Sony от сапунерките "пияно" изображение и т.н. Няма серийно снимане, а моят Note 4, на година и половина, прави около 15-20 к/с. Та кое е по-добро, всеки решава сам.

Отделно, Z5 доближен до Note 4, сякаш гледаш екрана през фолио, мътен, тъмен... Супер амоледа пък има толкова крив цвят, че изобщо не може да се взема пред вид, ако се търси точност, но пък е "красив". В това отношение, Айфона е най-балансиран- и снима, и можеш да гледаш.

Това е само за тези модели и е мое мнение. Китайците не ги знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой смартфон е добър за снимки?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   16-02-16 21:42

нокия 808
но не зная доколко влиза в категорията смартфон, хаха

Отговори на това съобщение
 Re: Кой смартфон е добър за снимки?
Автор: Sassho   
Дата:   16-02-16 21:42

За момента са само 4-5 модела - Galaxy S6 , S6 Edge , LG G4 и LG V10. Отдавам предимство на S6 заради по-малкия шум в DNG/RAW. Ако няма да работиш с RAW взимай G4. И двата телефона ползват Exmor сензори , като при Samsmung имаме и бройки с аналогичен ISOcell сензор. Самия сензор не е никава гаранция за добро качество ако няма добър пост-обработващ процес заложен от производителч на телефона. За голямо съжаление въпреки отличните си Exmor сензори, Sony са с един от най-лошите пост-процеси свеждащи на нула качествата на Exmor-a.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой смартфон е добър за снимки?
Автор: nvasev   
Дата:   16-02-16 21:47

Nokia с цайс или G4 на LG, също ме кефят високите класове на Huawei ;)


Отговори на това съобщение
 Re: Кой смартфон е добър за снимки?
Автор: kvakioh   
Дата:   16-02-16 21:48

Нокиа 808 също влиза в категорията. Дори архаичния N93i с оптичното приближение прави доста добри снимки...
Аз съм се отказал да снимам нещо важно и специфично с телефон, постоянно съм с фотоапарат. Където и да съм.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой смартфон е добър за снимки?
Автор: simonb   
Дата:   16-02-16 21:53

IMX 214 на Sony е доста добра камера, имам два телефона с нея, UMI Zero и Ulefone BeTouch 2

Отговори на това съобщение
 Re: Кой смартфон е добър за снимки?
Автор: chepkata   
Дата:   16-02-16 21:57

Малко оф, но, Сашо, с какъв софт вадиш RAW от S6 и става ли без руут?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой смартфон е добър за снимки?
Автор: ПеткоКуцаров   
Дата:   16-02-16 22:03

Никой не споменава Лумия 1020,мисля че покрива изискванията.Вярно с уиндоус е,но пък 41мп.


Отговори на това съобщение
 Re: Кой смартфон е добър за снимки?
Автор: Pac   
Дата:   16-02-16 22:46

Panasonic CM1 e eдинственият ставащ според мен, тоест за ползване с фотографски цели. Иначе снимки за спомен стават с всеки смартфон.



Публикацията е редактирана (16-02-16 22:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой смартфон е добър за снимки?
Автор: Sassho   
Дата:   16-02-16 23:03

@chepkata - кнверт от RAW в JPG с Photoshop 7.0 или Light Room v3.6 и нагоре. Няколко семпъла от RAW може да видиш тук и тук



Публикацията е редактирана (17-02-16 07:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой смартфон е добър за снимки?
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-02-16 23:18

Абе те много стават, ама като опре до лоши светлинни условия и бърз фокус - е тогава вече става трудно. Още не съм видял такъв фоун дето спокойно може да замени дори безогледалката ми навсякъде. Ама ако има такъв с голям кеф ще си го купя, ще следа темата с голям интерес! [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »