Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за обектив и светкавица.
Автор: lynyrd   
Дата:   17-01-16 11:22

Моля за съвет. Профан съм в областта на фотографията и за това се обръщам към вас. Ползвам тяло Canon 30D и обектив Canon 28-105 USM. Главно го използвам за снимки в стая, като единствената светлина е дневната от прозореца през деня и евентуално вградената светкавица на фотоапарата.Снимам дрехи, които поставям на пода и ги снимам отгоре. Проблемът е че обектива не хваща по големите дрехи, като за тази цел трябва да се качвам на стол за да може да ги хване и доста често тъмните дрехи не излизат добре, просто вградената светкавица не ги осветява достатъчно и си излизат тъмни, като не могат да се видят детайлите по тях.Какъв обектив да си взема така че да може да обхваща яке примерно XXL размер без да е необходимо да се катеря по столове и евентуално допълнителна светкавица ли??? Моля да ме извините ако не съм задал въпроса правилно, но както казах не съм в час с фотографията. Просто ми трябва техника с, която да снимам дрехи в стая при оскъдна светлина. Какво бихте ми препоръчали, като снимките няма да са за изложба, просто да излизат добре и да се виждат детайлите по дрехата.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив и светкавица.
Автор: victory13   
Дата:   17-01-16 11:29

Най-леко се минава с YN което си изберете, няма нужда от автоматика, ръчния режим е достатъчен, а може и оптично палене.
За обектив вижте кой китов е добър, със светка трябва да дава добри резултати. Или твърд от сорта на Токина 17мм, или друг подобен. най-добре 17 тилт-шифт, ама троши касички... и фамилии.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив и светкавица.
Автор: Pavlov   
Дата:   17-01-16 11:31

3-4 лампи ще ти излязат най-евтино [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив и светкавица.
Автор: fotorafi   
Дата:   17-01-16 13:21

Предлагам, унгарски ,матови фотографски крушки за снимане Tungsram
Имам 500, 250 и 125 Вата х 5 лв за бройка
София, 0886-711-193

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив и светкавица.
Автор: chrisnoch   
Дата:   17-01-16 20:31

Да не би да са затворили секция "Базар"???

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив и светкавица.
Автор: бонд   
Дата:   17-01-16 20:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив и светкавица.
Автор: colorphoto   
Дата:   18-01-16 03:21

Те тия ламБи нали трябва на стативи да ги накачули,пък и не може да използва обикновени фасонки а от най-издържливите,и адекватни кабели,па и рефлектори ще потрябват,цветна температура има да се наглася,а и са пожароопасни Нитрафотите - много жарят,на мен един ми се беше разтопил навремето.....

Не са за начинаещ,ако и нищо не е чел.....



Публикацията е редактирана (18-01-16 17:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив и светкавица.
Автор: mogila   
Дата:   18-01-16 08:57

Като обектив бих ти препоръчал новия китов обектив на Канон, а именно Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM, купен на старо от базара. Това е разбира се ако не искаш да влагаш много пари.

Като светлина ще трябва да вземеш една външна Йонгнуо светкавица. Това е ако не искаш да влагаш повече пари.
Много по-добри резултати можеш да постигнеш с две студийни светкавици и два софтбокса, които също можеш да намериш ефтино- нови или на старо.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив и светкавица.
Автор: fotorafi   
Дата:   18-01-16 09:08

colorphoto, много ми беше лесно и просто, без пожари.
Имах поръчка за 80 детски дрешки. Хартиен фон на земята, две дървени, кухненски табуретки и на тях 2 битови осветителни тела с елементарни рефлектори с чупещи се стъбла. Един разклонител с ключ до мен и включени осв.тела. Крушките бяха 250 вата.Светвам от ключа, фокусирам снимам, изгасвам. Сменям дрешката, светвам, снимам и т.н. На 8-10 снимания почивам да се охладят телата.
Снимките бяха за сайт за продажба на детски дрешки. Без светкавици за 500-700 лв, без чадъри, без Фоба маса за 800 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив и светкавица.
Автор: mogila   
Дата:   18-01-16 09:17

А да. Забравих да допълня, че би било доста по-добре ако снимаш дрехите на кукла-манекен - това е ако имаш време за обработка на снимките.

Ето тази примерно съм я снимал на човек:


https://image.jimcdn.com/app/cms/image/transf/none/path/s54d635e1fbb4df2b/image/i9dc6ad4caeaa0da9/ve



Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив и светкавица.
Автор: colorphoto   
Дата:   18-01-16 17:10

fotorafi: Аз само 500 ватовите Нитрафоти съм ползвал и за цветно с конверсионен филтър ставаха точно на битови приспособени лампи и беше яко потене щото снимах каки,а те нямат търпение да чакат докато изстинат крушките.

Даже още си пазя една 500 ватова ламБа в шкафа,ама на фасонките за светкавици и студено осветление не съм я пускал,имам някакъв върешен страх да не се пръсне на толкоз години е.....

Преди 20 години бях млад и не ми пукаше.....



Публикацията е редактирана (18-01-16 17:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив и светкавица.
Автор: bg2014   
Дата:   18-01-16 18:45

lynyrd написа:
Моля за съвет. Профан съм в областта на фотографията и за това се обръщам към вас. Ползвам тяло Canon 30D и обектив Canon 28-105 USM


Трябва ти обектив 18-55 или нещо подобно, но да е по-широк. Сегашния ти обектив 28-... се равнява на обектив 28 мм умножен по твоя кроп фактор на тялото(вероятно 1.5) и се оказва, че снимаш с обектив около 50 мм. Затова не ти достига разстоянието и се качваш на стол. Та търси си 18-55 или подобен. За светлосилата вече парите решават.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив и светкавица.
Автор: colorphoto   
Дата:   18-01-16 23:21

Канон апс-ц кроп-фактор 1,6

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив и светкавица.
Автор: lynyrd   
Дата:   19-01-16 13:50

Е те това се иска и от мен да направя.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »