Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12  13 ..  20 ..  30 ..  37  38     всички  напред  последна
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: lamerko   
Дата:   29-01-16 00:02

K&F Concept - много им се радвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: ivjordan   
Дата:   29-01-16 00:07

Търси се някакво старо макро, което да прави 1:1. Над 50 мм. Ясно, че няма да е на нивото на съвременните, но цената си е фактор винаги.Видях някаква Минолта 50 мм, която се продава за около 100 кинта и някакъв Пентакс, забравих вече точно какъв, че ги гледах сутринта. Четох по чужди форуми и за някакъв Тамрон 90 мм.

Общо взето, не ми е съвсем изчистена концепцията, но си мисля да си спретна някаква бюджетна макро система с Фуджи-то, без да ползвам макропръстени и обърнати обективи.

П.П. Ако разполагах с бюджет, бих си взел Никор 105/2.8 ВР и бих приключил, но не разполагам с такива пари, а не ми се занимава с макропръстени, че там е мъка жестока (пробвал съм). Та се замислих, за нещо ръчнофокусно за сравнително малко парички и преходник към Фуджи. Щото към Никон - трудно с тяхната работна отсечка ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: kvakioh   
Дата:   29-01-16 00:24

Tamron 90 2.5 adaptall 2 или първа версия, това е обектива тук най-добре като картина и всичко останало, макар че иска адаптор за 1:1, но дава добри резултати, ще трябва да му се вземе и отделно ринг за според байонета, ако го няма в комплекта, иначе няма да пасне на нищо. ТЕзи от 50мм няма много интересни, само Vivitar 55/2.8 Komine, докарва до 1:1 и със завидно добро качество, но е леко обемен като е 1:1. Minolta MD 55/3.5 макро има, но не докарва до 1:1 без адаптор, рядък е. Готина схема е с Минолта 45/2. Не е макро, но е яко стъкло. И всичко е компактно. Pentax 100/4 макро трудно се намира и на по-високи цени...
ТРудно ще се докара някакъв бюджетен вариант за Фуджи, освен ако не е Х-А1 на старо и нещо адаптор.
Макропръстени има с контакти екстендер рингове, с които се постигат достатъчно добри резултати с Фуджи обективите. ЗА обърнати при Фуджи не съм виждал досега.
Има и възможност да се слагат всякакви Nikon G, D обективи, ползвам и такъв адаптор с врътка за контрол на блендата, макар че трудно се разбира колко е отворена и затворена. Всичко е ръчно.
Най-приятен и лек вариант сега се замислям: Х-А1 или М, Сигма 50/2.8 макро за Никон, като блендата ще се контролира от самият обектив, пък адаптора може да е просто качествена куха тръба за байонета и обектива...1:1 макро и всичко ок. Ще е портретен, макро, дори достатъчно широк за градско, за навън и вътре...
Само малко искам да увеличат peaking подчертаването/подпомагането при Фуджи и всичко е наред.



Публикацията е редактирана (29-01-16 00:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Simbon4o   
Дата:   29-01-16 01:00

Вивитара 55 2.8 стаа ама не е върха на сладоледа. Сигмата 50 2.8 вече е много добра оптика и стига 1:1, останалите повечето са 1:2. А евтино и читаво макро от 50мм нагоре е трудна задача.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: ivjordan   
Дата:   29-01-16 01:07

Мерси за компетентното мнение!
Имам Х-М1. Тялото е налице, така че бюджета е само за стъкло и адаптер.
Май точно за този Тамрон Адаптал четох, че става добре. Остава да го намеря и после да си взема и адаптер според байонета. Затова питах за адаптери, кои са добри, че да не се набутам с някоя пръчка, де пуска светлина.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: lamerko   
Дата:   29-01-16 01:21

Аз пък се оглеждам за Canon FD 200/4 - ще ми са интересни резултатите с това чудовище :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: didesignbg   
Дата:   29-01-16 10:19

Трудно ще намериш калпав макрообектив. На ниска цена се намира пластик фантастик 100/3,5 има го от няколко марки Vivitar/Cosina/Phoenix/Promaster.

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/wenu5444.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2016-01/zwey2910.JPG


http://www.ojodigital.com/foro/attachments/compra-venta/81328d1277316591-vivitar-100mm-f3-5-macro-1-

Би трябвало за 70тина евро да намериш, даже на по-куц байонет и за по-малко. Обектива е 1:2 и за 1:1 има проксарна леща вижда се на снимката.
Ако искаш по-евтино има Волна, ако имаш малко по-висок бюджет за който Микро никор ти стигнат стотинките. Лош няма. Повечето са 1:2 и им трябват пръстени за да стигнат до 1:1. За теб пръстените са без значение и по никакъв начин не ти утежняват работата. Самият адаптер е един макро пръстен, само дето го ползваш да докара нужната работна отсечка. Тамрон 90м също е прекрасен обектив, но си държи цената и обикновено с адаптала е на цената на никор.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Emoxide   
Дата:   29-01-16 16:48

[28-01-16 23:40] ivjordan : Искам да попитам, какви адаптери ползвате за ръчнофокусни обективи

Адаптерите на KIWIFotos са добри като материал и изработка. Пасват плътно. Намират се и във Фотопавилион.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: mihajlov2   
Дата:   29-01-16 17:45

Адаптери - Metabones и Novoflex.
Цените не ги коментирам. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Pac   
Дата:   29-01-16 17:56

lamerko [smilie24]

K&F Concept - страхотна изработка и достъпна цена.

Имам 2 броя и са супер. Не отстъпват на двойно по-скъпите KIWI Fotos, от тях имам също 1. И двете марки са доста добре според мен.

Невъзможно ми е да оправдая цените на Metabones, особено когато говорим за преходници без оптичен елемент и без електроника. Признавам си, че не съм пипал нещо тяхно, но просто по-горе споменатите марки са толкова добре изработени, че не виждам как може нещо да е осезаемо по-добро от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: lamerko   
Дата:   29-01-16 18:07

Имам повече техни преходници, от колкото обективи за закачане [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Lycan   
Дата:   30-01-16 18:29

X-Pro2 takes on 5D3?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Vanquished   
Дата:   30-01-16 18:39

Пак се почна със сравненията с ФФ [smilie18]

ПП - На снимката която пише, че е с Марк3 екзифа показва Про2 + 35/1.4...



Публикацията е редактирана (30-01-16 19:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: didesignbg   
Дата:   30-01-16 19:35

Няма нищо учудващо в резултатите, можеш да ги провериш и в dpreview.com ще излезе същото. Може да замениш 5д3 с д600 на ниско исо резултата ще е същият на високо лайката леко дърпа, но не чак толкова. На ниско моарето тормози повече байера.
Въпросът е съвсем различен, поне според мен - има ли системата на фуджи потенциала да спори с откровено профи решения? Според мен не, няма начин да спори с универсалните системи на К и Н, но в някои частни случаи дава повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Pac   
Дата:   30-01-16 19:54

Vanquished,
Това с EXIF-a наистина е много съмнителна история. Оставих коментар, в който съм задал този въпрос. Да видим дали изобщо ще се появи под статията, понеже явно е с одобрение... допускам че няма.



Публикацията е редактирана (30-01-16 19:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: victory13   
Дата:   30-01-16 20:11

Не е само Фуджи, няма безогледален който да спори с Н/К на всички терени .
Бързина/точност си остават приоритет на огледалото, особено на лош терен [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Lycan   
Дата:   30-01-16 21:57

Vanquished, от фейса изскочи статията, личен пост на този. Сега ще го стисна да си каже.
Но това са колажи не сравнителни кадри. Може темплейта да му е с този обектив. Каква дата казва екзифът?

Едит:
Темплейта е да, екзифът е един и същ



Публикацията е редактирана (30-01-16 22:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: sabin   
Дата:   31-01-16 19:58

В коментарите този дето е правил теста разправя че батериите издържали еднакво, което е абсолютно лъжливо твърдение. Батериите на длср от клада на 5дм3 издържа поне двойно!



Публикацията е редактирана (31-01-16 22:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Lycan   
Дата:   31-01-16 22:02

да не кажем че и тройно

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: victory13   
Дата:   04-02-16 18:45

http://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/software/firmware/x/xe2/index.html


Директно получавате нов апарат [cool] .

Няма такава фирма, с такъв ъпгрейд... В тази връзка силно препоръчително е да се свали и новото ръководство за употреба от тази страничка, и новия апарат от другата [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Vanquished   
Дата:   04-02-16 18:56

Айде, честито на Х-Е2 притежателите!

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: iliyanb   
Дата:   04-02-16 21:16

E-2 при мен обновено още сутринта. Нова камера е[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: hemilio   
Дата:   04-02-16 21:33

X-E1,кучета го яли [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Emoxide   
Дата:   04-02-16 21:35

Честито на X-E2 ползващите!
Много сериозен ъпдейт! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: axlastro   
Дата:   04-02-16 21:39

Тъкмо се бях навил за X-e1 ей така да си играя и сега чета. Ще трябва да се вади за е2 ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12  13 ..  20 ..  30 ..  37  38     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: