Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Бежанците
Автор: sherbit   
Дата:   12-01-16 22:33

Айде...

Отговори на това съобщение
 Re: Бежанците
Автор: axlastro   
Дата:   12-01-16 22:37


https://photo-forum.net/static/site_pics/198/1409415377_20140818-Photo35_35-1.jpg

Ето ти един (мисля)

Отговори на това съобщение
 Re: Бежанците
Автор: Gecata   
Дата:   12-01-16 22:39

От какво бяга?!

Отговори на това съобщение
 Re: Бежанците
Автор: тьма   
Дата:   12-01-16 22:41





Публикацията е редактирана (13-01-16 21:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Бежанците
Автор: victory13   
Дата:   12-01-16 22:50

[cool]

http://doktora757.blog.bg/photos/91603/original/Asparuh'Bulgarite_atlas_Hofart.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Бежанците
Автор: realnoncho   
Дата:   12-01-16 23:14


http://www.nonchoiliev.com/wp-content/gallery/maraton-sofia-2015/SAM_0478_.jpg




http://www.nonchoiliev.com/wp-content/gallery/maraton-sofia-2015/SAM_0782_.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Бежанците
Автор: nyamago   
Дата:   13-01-16 01:23

Интересни съвпадения: вчера друга тема от този форум ме прати на 'Площад Славейков' (не площада, а един нелош сайт, който може и да съм виждал по-рано, но бях забравил). Там от страничното поле ми изпадна материал за събитията в Кьолн. Те тук май никого не вълнуват, макар да има немалко не-фотографски теми. Даже на 'Площад Славейков' към днешна дата темата Кьолн (също като в световните медии) е напълно потънала и забравена...

Те това и чакат. Бежанците. Така наречените 'бежанци'. Чакат да позабравим нещата, за да ни ги припомнят с нова сила когато не очакваме и повече боли...

Не ми се повтаря, на онзи сайт споделих някои мисли и зададох въпроси , на които 'отговор не искам', както е прието да се казва. Всъщност отговори и други, различни мисли - за 'бежанците' - са добре дошли, разбира се. Дано авторът на тази тема да не е имал предвид нещо съвсем различно и аз да съм я оспамил [smilie11]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Бежанците
Автор: тьма   
Дата:   13-01-16 07:34

Отдавна съм на принципа *око да види* - не вярвам на медиите и не мога да взема никакво отношение...


а по принцип *бежанци* - е много обширна и щекотлива тема


Отговори на това съобщение
 Re: Бежанците
Автор: e-mil   
Дата:   13-01-16 08:59

Автор: nyamago
Дата: 13-01-16 01:23
"... материал за събитията в Кьолн... Даже на 'Площад Славейков' към днешна дата темата Кьолн (също като в световните медии) е напълно потънала и забравена..."


Изглежда рядко ползваш медии. Какво ще рече "напълно забравена към днешна дата"? Статията, е публикувана на 9-ти, ако се съди по коментарите ти си я чел на 11-ти, а постът ти е от първите часове на 13-ти. Толкова ли са много три дни?
И как така е потънала щом си я видял в страничната колонка?

"Площад Славейков" е аналитичен сайт и е нормално да има само една статия по дадено събитие. С новинарските медии обаче не е така. Те сравнително късно реагираха, но то е защото и полицията късно съобщи и в началото никой не знаеше, че атаките са били масови. Затова пък цяла седмица от 5-ти насам ни занимават ежедневно с тези събития. И все още е от водещите теми - в някои медии има по 30 статии за нападенията: какво съобщила полицията, какво казала кметицата, как се извинила кметицата, как уволнили шефа на кьолнската полиция, какво подобно се случило в Хелзинки, кого идентифицирала полицията, каква среща поискал словашкият премиер, какво поискала Меркел, какво заявила Могерини, в какво обвинили шведската полиция, колко души арестували на антиимигрантски бунтове... всеки ден излиза по нещо. Например в "Дневник", който е един от най-коментираните български сайтове само вчера има 4 нови статии по темата. В английския "Телеграф" от вчера има две нови статии. В "Ню Йорк Таймс" също две.

Очевидно не темата е забравена, ами ти не си в час и едва вчера си разбрал за нея. Не е хубаво да оценяваш медиите при положение, че рядко ги ползваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Бежанците
Автор: Binjo_o   
Дата:   13-01-16 09:03

Автор: e-mil
Дата: 13-01-16 08:59
Статията, е публикувана на 9-ти, ако се съди по коментарите ти си я чел на 11-ти, а постът ти е от първите часове на 13-ти. Толкова ли са много три дни?

Три дни за една електронна медия медия която не е балон са равни на 3 години. Времето там лети с бясна скорост [smilie3]


според Айнщайн например възприятието зависи от самия наблюдаващ - или с други думи то е относително, ходът на времето също [smilie3]



Публикацията е редактирана (13-01-16 09:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Бежанците
Автор: e-mil   
Дата:   13-01-16 10:20

Автор: Binjo_o
Дата: 13-01-16 09:03
"Три дни за една електронна медия медия която не е балон са равни на 3 години. Времето там лети с бясна скорост... според Айнщайн например възприятието зависи от самия наблюдаващ..."


Глупости! При такова разнообразие от медии всичко зависи от конкретния случай. Ето че два дни след пускането статията сама е намерила читателя си.

В сайт като "Площад Славейков", който публикува 10-12 статии дневно времето изобщо не тече бързо. В една новинарска медия (примерно от 10 големи български вестници) средно на ден излизат между 160 и 210 материала. Агрегаторите на съдържание въобще не ги броим - там числата са безумни.

И макар че според Айнщайн времето в една новинарска медия тече по-бързо, то именно в нея има повече новини по дадена тема. В аналитичните блогове е обратното - първо се чака дали темата ще стане значима, а после се пишат максимум 1-2 материала по нея. И материалите остават по-дълго време в началото на опашката - просто новите статии излизат по-рядко.

Така или иначе за наблюдаващия не е важно колко бързо тече времето в медията, а какво въздействие оказва новината. Не е важно колко дълго ще я показва сайтът на първа страница, а колко дълго ще я помни читателят.


Отговори на това съобщение
 Re: Бежанците
Автор: мара   
Дата:   13-01-16 15:08

аз, като един спорадично наблюдаващ, гледам, че тука от 10.20 сабахлям, до тоя момент - повече интерес няма.
та не знам.
нямаго ми изглежда прав....
разчита се на пресищането с информация тип "всяко чудо за 3 дни". вчера истанбул измести фокуса към себе си...ма след 3 дни ще видим кое ще е...
едно от най-хубавите качества на човешкия ум е също така и едно от най-лошите - късата памет :)

Отговори на това съобщение
 Re: Бежанците
Автор: shamelessEyes   
Дата:   13-01-16 15:13

А на мен ми изглежда, че пак ще трябва да спасяваме Света (Европа) с бойните си умения.

Евгени Минчев - Командир!

Отговори на това съобщение
 Re: Бежанците
Автор: nyamago   
Дата:   13-01-16 15:29

@ e-mil : Ти май обичаш да се заяждаш? (Не ми е първо наблюдение в такива дискусии). Нима очакваш да науча световна новина от непознат български сайт? За сведение - чета медии, но гледам да не прекалявам. Знам за Кьолн от часа на появата на новината по международните медии, но във въросния сайт за пръв път импулсивно коментирах с мисли, които от началото ми се въртяха в главата (и дори преди тази новина).

Факт е, че в момента на коментара ми там, темата беше на първа страница, а на другия ден вече я намаше (други теми от предните дни си стояха, стоят и днес). В горния си пост писах "към днешна дата" (!) е потънала, но няма да падам дотам да споря по дребнави детайли...

Нещо, всъщност, не за мене - а за бежанците да имаш да кажеш? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Бежанците
Автор: viara123   
Дата:   13-01-16 15:33

В момента се инфилтрират тук. После жална ни майка.

Отговори на това съобщение
 Re: Бежанците
Автор: viara123   
Дата:   13-01-16 15:34

Колкото до снимки, нищо по различно от някоя махала.

Отговори на това съобщение
 Re: Бежанците
Автор: БОНД   
Дата:   13-01-16 15:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Бежанците
Автор: batsali   
Дата:   13-01-16 16:11

Не забравяйте да се страхувате. Това е най-важното.

Отговори на това съобщение
 Re: Бежанците
Автор: БОНД   
Дата:   13-01-16 16:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Бежанците
Автор: Serbezov   
Дата:   13-01-16 16:35

Ето Ви ги бежанците,не се ли вземат мерки да се прокуди бързо тази сган и нас и европа ни чака проливане на много кръв за съжаление !!!
http://btvnovinite.bg/article/kriminalno/sirietst-iznasilil-studentka-ot-nbu-poiska-nov-advokat.html

Отговори на това съобщение
 Re: Бежанците
Автор: batsali   
Дата:   13-01-16 16:37

Милиони напускат близкия изток. Оставаше и да няма убийци и изнасилвачи...

Отговори на това съобщение
 Re: Бежанците
Автор: БОНД   
Дата:   13-01-16 16:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Бежанците
Автор: geokar   
Дата:   13-01-16 17:11

На първи януари, в един след полунощ един ядосан (немец), че му вдигали шум пред къщата (немци) и не можел да спи, застреля едно 11 годишно момиченце (германче) в едно баварско село. Да сте чували нещо по този въпрос?

Отговори на това съобщение
 Re: Бежанците
Автор: geokar   
Дата:   13-01-16 17:25

А колкото до Кьолн, случаят тук (в Германия) беше умишлено преекспониран, защото трябваше да послужи за повод за затягане на някои закони и правила, което се прави в момента. Всяко зло за добро. Добре, че не става въпрос за истински жертви, а само за опипване и джебчийство. Каквито, впрочем, в новогодишната нощ са постоянно явление, независимо дали се извършват от бежанци или от пияни немски младежи. При оняденшната "отмъстителна" акция на десни радикали на същата тази гара е имало як търкал и чужденци (невиновни за новогодишната фиеста) лежат в болницата. Не знам дали до вас достигна информация и по този повод.



Публикацията е редактирана (13-01-16 17:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Бежанците
Автор: nyamago   
Дата:   13-01-16 17:27

> "...един ядосан (немец), че му вдигали шум пред къщата (немци) и не можел да спи,
> застреля едно 11 годишно момиченце (германче) в едно баварско село. Да сте чували нещо по този въпрос?.."


Ти откъде чу? Ако не си им съсед - сигурно от медиите?

Те наистина отразяват пристрастно (и нерядко - манипулативно), но все пак има някаква корелация към мащаба на събитието и неговата значимост, колкото и субективна да е последната.

Единични случаи на насилие, вкл. с фатален изход, се случват навсякъде по света, по случайно статистическо разпределение, със сравнително малки регионални или сезонни концентрации на случаи. Това от Бавария е в рамките на тези вероятности и не е особена новина, колкото и да е трагично в локален и личен план.

Случаи на масово насилие (или други беззакония), с големи не-статистически концентрации по място и време, НЕ СА така разпространени. И в никой сучай не са лотарийна вероятност, по-скоро съвсем не са случайни. Ефектът им не е тясно локален и освен единични личности, засягат и обществото като цяло. Затова заслужават малко повече внимание.



Публикацията е редактирана (13-01-16 17:30)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »