Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 DESKTOP или LAPTOP
Автор: amza   
Дата:   28-11-15 01:32

DESKTOP или LAPTOP за видео обработка да избера? Работя с продуктите на Adobe. Искам да рендва видеото по - бързо. Интересува ме DESKTOP и LAPTOP с еднакви характеристики, дали ще работят еднакво добре при рендер на HD video.

Отговори на това съобщение
 Re: DESKTOP или LAPTOP
Автор: amza   
Дата:   28-11-15 01:35

http://laptop.bg/laptops-asus-K550-asus_k550jxdm014d_90NB08XJM02340 Този лаптоп става ли за видео обработване?

Отговори на това съобщение
 Re: DESKTOP или LAPTOP
Автор: lamerko   
Дата:   28-11-15 01:40

Ем десктоп.

Отговори на това съобщение
 Re: DESKTOP или LAPTOP
Автор: gbdesign   
Дата:   28-11-15 01:57

Десктоп. Лаптопите са преносими и харчат малко ток, но не могат да се сравняват с производителността на десктоп системи. Дисплеите им също са куци, пак поради същите причини.

Отговори на това съобщение
 Re: DESKTOP или LAPTOP
Автор: icovalchev   
Дата:   28-11-15 02:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: DESKTOP или LAPTOP
Автор: colorphoto   
Дата:   28-11-15 02:59

Разбира се десктоп за случая.

Отговори на това съобщение
 Re: DESKTOP или LAPTOP
Автор: axlastro   
Дата:   28-11-15 09:36

Ако няма да се търси преносимост и не ти пречи по-големия обем на щайгата - десктоп.

Отговори на това съобщение
 Re: DESKTOP или LAPTOP
Автор: tuizzl   
Дата:   28-11-15 09:36

Десктоп(работна станция). Мощен процесор с повече кеш(поне 10) и минимум 16GB Ram. Можеш и без видео карта за начало, но за продуктите на Adobe е добре след време някоя GTX или Quadro да си сложеш. Аз съм с мобилна работна станция, но десктопа с горе-долу същите характеристики е по-бърз. :)

Отговори на това съобщение
 Re: DESKTOP или LAPTOP
Автор: amza   
Дата:   28-11-15 10:06

Един пич в технополис ми каза, че няма значение зависи от характеристиките и ми предлага лаптоп http://laptop.bg/laptops-asus-K550-asus_k550jxdm014d_90NB08XJM02340

Отговори на това съобщение
 Re: DESKTOP или LAPTOP
Автор: axlastro   
Дата:   28-11-15 10:38

Служителите в Технополис много не очаквай от тях. Истината е, че лаптоп работна станция може до голяма степен да се доближи до десктоп като производителност. Говорим за сглобен от гаражна фирмичка десктоп тип сбирщайн и workstation от висок клас, който нов струва 4000-5000 лв а втора употреба с късмет от ebay може да се закупи за 2000.

Отговори на това съобщение
 Re: DESKTOP или LAPTOP
Автор: Антивик   
Дата:   28-11-15 10:46

И аз вървя към десктопа, но тук въпроса вече е според зависи и най вече от финансовите средства, що една добра конфигурация си иска бая/то зависи и кой к`во търси де..., а и на какви компромиси е готов/.

Отговори на това съобщение
 Re: DESKTOP или LAPTOP
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-11-15 11:13

Нищо не разбирам от видео обработка и нужните ресурси за такава, но само заради дисплея бих избрал десктопа. Или ако може да се докара близка производителност на лаптоп до тази на работна станция, то поне лаптоп с външен хубав монитор би бил моя приоритет.

Отговори на това съобщение
 Re: DESKTOP или LAPTOP
Автор: ATHOM   
Дата:   28-11-15 11:32

Лаптоп за да се доближи до производителноста на десктоп, трябва да струва 2 пъти повече, че и отгоре. А служителя в Технополис трябва да продава стока, ако си помисли че ще ти продаде нещо като ти каже че прави и кафе, и тая глупост ще ти изтърси.

Съвсем отделно от факта, че може и той да не разбира грам.

Отговори на това съобщение
 Re: DESKTOP или LAPTOP
Автор: Драгончик   
Дата:   28-11-15 12:08

Настрана производителността, дано не се случва, при евентуална кражба с взлом, десктопа има повече шансове да си остане вкъщи.

Отговори на това съобщение
 Re: DESKTOP или LAPTOP
Автор: ilcoin   
Дата:   28-11-15 14:07

Единственото предимство на Лаптопа е, че е мобилен.

Ако по някаква причина не ти трябва това качество, не си струва. Както вече казаха по-горе, еквивалентна производителност умножава цената *2. А в по-високия клас работни станции не съм сигурен, че изобщо може да се реализира подобна производителност на мобилна платформа в рамките на някаква приемлива цена и тегло.

Отговори на това съобщение
 Re: DESKTOP или LAPTOP
Автор: Антивик   
Дата:   28-11-15 14:40

И нещо друго, поне според мен, като се има в предвид, че при видео обработка, монтажи и разни ефекти има бая мотане по инструменти щракане , кликане, влачене и размотаване по икони и инструменти си е бая работа с мишката, а на лаптопските тъчове, поне на мен ми е твърде неудобно, а с лаптоп да мъкнеш и мишка..../и други шашкънлъци/....та па се стига до десктопска конфигурация, но това си е лично мое мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: DESKTOP или LAPTOP
Автор: marlov   
Дата:   28-11-15 14:56

За едни и същи пари пари от десктопа ще получиш до 2 пъти по-голяма производителност.Изобщо не може да се задава такъв въпрос щом не е необходима мобилност.

Отговори на това съобщение
 Re: DESKTOP или LAPTOP
Автор: iasen2   
Дата:   28-11-15 15:01

разбира се, че десктоп :)
да си видял сървърен лаптоп с 2 процесора и ECC памет ?

Отговори на това съобщение
 Re: DESKTOP или LAPTOP
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   28-11-15 15:15

Колега има Precision M6800, все още не сме го затруднили особено този латоп хаха.

Отговори на това съобщение
 Re: DESKTOP или LAPTOP
Автор: Антивик   
Дата:   28-11-15 15:31

LorDDemoniC написа:

> Колега има Precision M6800, все още не сме
> го затруднили особено този латоп
> хаха.
А що не му погледнеш цената на това Пресисио....[smilie11] , правил ли си сметка за тези пари/почти 5 бона, каква конфигурация с колко ресурс може да се събере и не с DDR3, а с DDR4 памет+SSD за скорост+отделен хард за данни и архиви да не слагам останалите плюсове, а и между другото свястно захранване и охлаждане. Що лапа си е преносим обаче клекне ли му батерията, а и ако му е кофти захранкта при токов удари и без UPS/не, че и той е гаранция, ма все пак е няк`ъв "бушон"/[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: DESKTOP или LAPTOP
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   28-11-15 15:38

Нали аз му го купувах :) Аз съм за настолен , писал съм в много други теми.

Отговори на това съобщение
 Re: DESKTOP или LAPTOP
Автор: Антивик   
Дата:   28-11-15 16:13

Ако е няк`ъв базик и не съм го разбрал...., ма мислех, че даваме все пак сериозен акъл[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: DESKTOP или LAPTOP
Автор: langel   
Дата:   28-11-15 16:17

Лаптоп с I7-6700HQ, 16GB DDR4, GTX 960M, системен SSD M2 и втори HDD 7200rpm, с Premiere Pro има същата производителност, като десктоп с I5-750 и GTX 660.

Отговори на това съобщение
 Re: DESKTOP или LAPTOP
Автор: Антивик   
Дата:   28-11-15 16:33

Нещо на мен тук аритметиката ми се бърка[smilie11]. Никъде в Гуглето не открих " I5-750", а тези И5 де ги открих все са с по 4 ядра...та нещо сметката при съпоставката с И7 не излиза що при 7-мицата има вече и 6 и 8 ядра.

Отговори на това съобщение
 Re: DESKTOP или LAPTOP
Автор: 798099   
Дата:   28-11-15 16:35

Преди 9 години купихме за фирмени нужди HP Compaq 9440. Водеше се мобилна работна станция и реално си беше такава. Струваше 8200 лв., но след поредица промоции, преговори и др. подобни, в крайна сметка излезе 5400 лв. Беше първият продаден такъв в България. Резолюцията на екрана е 1980/1200.
Беше купен не от гъзария, а защото наистина тогава беше необходим мобилен компютър с голяма мощ. БЕШЕ!!! След три години вече беше старец с бастун...

Дори и най-скъпият и мощен лаптоп не може да се сравнява по бързина и производителност със стационарния компютър, каквито и доводи да се изтъкват. Това го казвам не като IT специалист (защото не съм), а като потребител, сменил поне три лаптопа и два стационарни. За сравнението монитор/екран на лаптоп изобщо не искам да говоря. особено за "модерните" напоследък 13" такива... По-възрастните от вас може и да помнят лупите, които се продаваха в Кореком, за да увеличават екраните на телевизорите "Опера"[smilie18] [smilie18] [smilie18] Май ще ровим по мазета и тавани, да ги търсим.

ПП: нямам лични впечатления от Apple продукти и не ги включвам в горенаписаното.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »