Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с обектив Olympus 14-42 IIR micro
Автор: glaskeram   
Дата:   19-11-15 09:18

Гореспоменатият обектив е закачен на тяло Е-РМ1.
Работи нормално от 14 до към 25 мм след което в диапазона след 25 мм при опит за фокусиране се изключва и изписва съобщение че обектива не е разтегнат.
Струва ми се че и друг колега се оплакваше от същото.
Къде в София може да ми помогнат ?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив Olympus 14-42 IIR micro
Автор: селянина   
Дата:   19-11-15 10:54

Същото и при мен с точно този модел обектив:(
Оказа се, че е доста често срещан проблем с един лентов кабел в обектива. Пречупва се и прекъсва няколко писти при въртене на вариото, даже и само при разгъване на обектива в работно състояние.. При мен се появи на почти нов обектив, за съжаление не гаранционен. Ремонта е според мен шокиращо скъп, затова снимам (в моя случай) от 14 до 28 мм, като обмислям купуване на нов обектив след като този окончателно откаже.
Ако Вашият е в гаранция, давайте го за ремонт, но от прочетеното из нета се оказва, че и след ремонт в повечето случаи се появява същия проблем след време. Срам за Олимпус!


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив Olympus 14-42 IIR micro
Автор: kvakioh   
Дата:   19-11-15 12:01

И при двата обектива като версии се случва. При мен "блокира" първата версия, като можеше да се снима само на 14мм, след като го "отключа" с плъзгача unlock на обектива.
Трябваше може би да напиша тема, с малко картинки, но общо взето накратко ще кажа, че почти няма оправяне. Толкова сложно са го направили, с толкова много пластмаса и електронната част забива. Получава се така, че са две тръби заедно с челната леща, които забиват. Получава се на много гадно място, където има точкуване на електрониката с механиката, почти не се оправя. Аз го отворих целия обектив, понеже се ядосах доста (нямаше гаранция, детето ревеше, че няма с какво да снима)...Сложно е, и само в оторизиран сервиз мисля, че ще се справят.
Генерално решение е, просто да не се купува или взима такива разпъващи се обективи, да се смени с поне Панасоник 14-42 първа версия, или по-добре стария, но изпитан 14-45, който е отличен. Проблемът идва, че при някои тела Олимпус не сработва стабилизацията с Панасоник обективи, но не е голям проблем. И малко, че ще е по-голям като обем, понеже Панасоник 14-45 и 42 не са толкова компактни. Но не се развалят...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив Olympus 14-42 IIR micro
Автор: glaskeram   
Дата:   20-11-15 08:38

Благодаря на колегите за изчерпателните отговори.[smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »