Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 LR - Проблем при експорта
Автор: mamata   
Дата:   24-10-15 21:37

Здравейте!
От няколко години съм с линукс, но сега реших и си купих още един хард диск само за уиндоус, и то само за LR. Понеже до скоро се налагаше да се разхождам до другия комп(на жената) и там да си се занимавам.
Обаче...
При експорт ми излиза просзорец "няма достатъчно памет". На прясно инсталирания ми ЛР с настройки по дефолт, без кеш, без други каталози и без значение дали ще експортвам една или десет снимки. Освен това, в редките случаи, когато все пак реши да експортне снимки, заедно с тях ми записва и dat-файлчета, именувани "кеш" и това също не знам от къде се появи и как да го махна. Подозирам, че е част от проблема, но...
Моля, помагайте.


win 7
intel core duo e8400 - 3.00Ghz
4GB RAM
Място - бол.

Отговори на това съобщение
 Re: LR - Проблем при експорта
Автор: nyamago   
Дата:   24-10-15 22:14

Под 'експорт' разбираш запазване на завършения в ЛР кадър ли? Ако експортираш в JPEG не би следвало да прави спомагателни файлчета, защото метаданните се запазват а EXIF-a вътре в самия JPEG. При други формати (напр. TIFF), които не съдържат EXIF, прави тези 'странични' файлчета. И това зависи (за всеки формат) от настройките - какво си указал за създаването и запазването на странични мета-файлове (или напротив).

Първото нещо е да провериш в какъв формат експортираш, както и къде се запазват по подразбиране (или къде ти си указал). Последното може да има отношение към разбирането на ЛР за 'достатъчно памет', особено ако в схемата участват и външни дискове (а пък инсталираният ЛР да си прави каталози, кешове и бекъп в подразбиращото място на коренния диск).

Не се сещам за готов отговор, но едно разглеждане на настройките на ЛР сигурно ще помогне. На слука!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: LR - Проблем при експорта
Автор: nyamago   
Дата:   24-10-15 22:18

Сега ти погледнах конфигурацията - 4ГБ може наистина да му е малко на гладния ЛР (с коя версия ЛР си?)

Отговори на това съобщение
 Re: LR - Проблем при експорта
Автор: mamata   
Дата:   24-10-15 22:22

Да, експортирам в jpg. Експортирам ги на друг хард, който не е външен, просто ми е за склад.
Озадачен съм, защото до сега с настройките по подразбиране не съм имал проблем. Дори го де-инсталнах и го сложих наново - същата работа - jpg + dat.
Мда, ще се поровя още, благодарско.
P.S.
Писали сме заедно.
С 5.7 съм.



Публикацията е редактирана (24-10-15 22:22)

Отговори на това съобщение
 Re: LR - Проблем при експорта
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   25-10-15 08:21

4GB са ок за LR при 24Mpix файлове, почва да се задъхва при bracketing/panorama, но в 5.7 ги няма.

Пробвай да експортнеш другаде, примерно на Desktop-a

Отговори на това съобщение
 Re: LR - Проблем при експорта
Автор: Pavlov   
Дата:   25-10-15 08:51

Как си тук?


http://picbg.net/u/29353/40576/820818.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: LR - Проблем при експорта
Автор: mamata   
Дата:   25-10-15 09:32

Dimitar.Tzankov
Пробвах да експортна на много места - в неговата папка по подразбиране, на десктопа на същия хард, на друг хард. Без успех.

Pavlov
8GB
Първо там погледнах, като почнаха проблемите, защото имах подобни проблеми с GIMP-а под линукс.
Само отметката за видео не ми е чекната, защото не се занимавам с видео. Но не мисля, че има отношение.



Публикацията е редактирана (25-10-15 09:38)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »