Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ за избор на обектив/и?
Автор: ares11   
Дата:   15-10-15 20:29

Добър вечер!Това е първата ми тема тук и се надявам с нея да не нарушавам някое правило на тази уникална платформа.Та въпроса ми е следният имам Nikon D7000 и с него имам само един обектив - Sigma 50-150 F2.8 APO EX DC и преди няколко дни един познат фотограф ме препоръча на негов колега,който си търси асистент.Обаче не знам този обектив,който го имам да го задържа или да го продам и да закупя 17-50 2.8 Тамрон + 85мм 1.8 или 1.4 ?Той ми каза,че предимно ще иска снимки на детайли,в църквата и портретни снимки.Мен ме притеснява,че моят обектив няма стабилизация и за да снимам на 150мм трябва да гоня 1/400 и нагоре скорост за да не ми е леко размазано изображението.И изобщо не знам тази сигма като обектив добре ли е?Моята имаше фронт фокус,но от AF fine tune си направих нужната корекция. Ще се радвам на всякакви съвети за това как да постъпя. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив/и?
Автор: realnoncho   
Дата:   15-10-15 21:07

А за светкавица нещо говорили ли сте?

Аз бих пробвал веднъж с наличната техника и след това да си правя изводи [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив/и?
Автор: Daniel_P   
Дата:   15-10-15 21:12

Брех тея петъчни теми ги почвате вече от четвъртък вечер още [smilie10] [smilie5] [smilie5]
Сега по темата, с моя скромен опит не знам какво да разбирам под това детайли в църква? :D Но понеже имам Д7000 ще ти кажа че е добра камера ма с "големите и"възможности на високо исо до 800-1200мах от там на горе доста зле! Не знам какви детайли в тая тъмна църква ще снимаш! Ако не ползваш светкавица :D И имам и точно тамрона и 85 1.8G, Та за портретите с 85 1.8G могат да се правят добри неща! И с 17-50 2.8 с светкавица в заведения също може да има задоволителени резултати!Но всичко зависи от нивото, качеството и парите за който се продава продукта който ще правите! УСПЕХ
[beer]



Публикацията е редактирана (15-10-15 21:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив/и?
Автор: ares11   
Дата:   16-10-15 00:36

Имам ръчна светкавица YONGNUO YN-560 IV която я контролирам добре вече съм снимал няколко събития с тях и нямам проблем само ,че на места ми идваше "дълъг" обектива нямаше къде по назад да отида :( и се чудя да го продам и да купя 17-50 2.8 и 85мм или просто да ги добавя към него.А под детайли исках да кажа трапезата в ресторанта питката в църквата чаши и т.н :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »