Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Покупка на безогледален фотоапарат като второ тяло - LX100 или ....
Автор: rmrk   
Дата:   30-09-15 23:01

Здравейте,
Търся си "компактен" в по широк смисъл, безогледален фотоапарат с универсален светлосилен зум (от типа 24-70/100 мм), с качествена картинна, автофокус, сензор над 1", сравнително нисък шум при високо исо и добри видео характеристики. Ще се ползва като допълнение (за ежедневни нужди-деца, природа, архитектура), в случай че е невъзможно/неудобно да нося раницата с пълноформатен никон DSLR и обективи. Държа на възможността за качествено видео с възможни ръчни настройки, тъй като често се налага да снимам дъщеря ми.
Не държа на макро, "бокета" и "ултра зум", тъй като имам качествена оптика за ФФ. Не ми харесва идеята и за безогледален с несменяем твърд обектив поради ред ограничения.
До този момент съм разглеждал няколко апарата с несменяеми обективи, като принципно ми допада идеята за Panasonic Lumix LX100. Заглеждал съм също Canon G1X Mark II, Sony RX100 ІІІ, IV.
Не изключвам вариантите за апарат със сменяема оптика с един универсален обектив като Panasonic Lumix G7, Lumix DMC-GX7, Sony A6000. За Olympus OM-D E-M10 Mark II, Fujifilm X-T10, Fujifilm X-E2, Самсунг NX500 не съм наясно с видео възможностите им, но не съм ги изключил като вариант.
Много ми допадна новия модел на Panasonic Lumix GX8, но е доста над предвидения бюджет.

Полезно/интересно ще ми е да споделите наблюденията си/опита си, съответно какви плюсове или недостатъци имат.

Допустим бюджет - около 2000 лв.


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на безогледален фотоапарат като второ тяло - LX100 или ....
Автор: Emoxide   
Дата:   01-10-15 03:54

Samsung NX500 e супер изгодна сделка, но с 2 може би сериозни (-)минуса, които ще го отпишат.
1) !!! Няма електронен визьор (EVF), нещо, което всички изброени от теб модели притежават, при това техните EVF са доста добри. Няма и такъв като аксесоар закачащ се на външен порт.

2) ако наистина държиш на пълноценно и качествено видео, може би ще искаш и качествен звук. Тук няма вход за външен микрофон./от тези, които си изброил, само LUMIX G7 и GX8 имат Microphone Jack/

2а) Ако държиш на хубаво видео, но предпочиташ да го имаш в 4К, да се има предвид, че при този модел се кропи от голямата 28Mpix матрица само средата до нужните около 8MPix, тогава полето от кадъра ти е приблизително колкото на 1" матрица, т.е. кроп фактора ти е около 2,7х;
т.е. при 12мм ширина на обектива ще то е приравнено на около 32мм на пълен формат.

инак най-високото качество с най-ниска компресия (Quality - Pro) при FullHD @ 24p дава брилянтна картина до ISO1600
Във FullHD използва цялата ширина на кадъра, като реже отгоре и отдоле до формат 16:9


Дано съм бил полезен.



Публикацията е редактирана (01-10-15 04:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на безогледален фотоапарат като второ тяло - LX100 или ....
Автор: stef7   
Дата:   01-10-15 07:08

От апаратите които си изброил добро видео имат: Lumix LX100, Sony RX100 ІІІ, IV, Panasonic Lumix G7, GX7,Sony A6000, Самсунг NX500. Критерия външен микрофон в твоя случай няма смисъл ще разчиташ на вградения. От гореизброените бих изключил самсунга поради два от недостатъците които колегата преди мен е изброил - липса на EVF и кроп на видеото, което е проблем, защото е смяна и то доста голяма на фокусното разстояние. Това прави използването на фотоапарата като хибрид - редуване на снимки и видео, доста трудно и неудобно. А ти го искаш точно за такъв вид ползване.

Който и друг да вземеш от останалите няма да сбъркаш. Нещата опират до това дали искаш да имаш сменяема оптика или не, колко компактен искаш да е апарата (с обектива). Много компактен = много лесен за носене, но малко по-неудобен за използване. Сменяемата оптика пък ти дава възможност да оставиш по-голямата и тежка система в къщи, но да си запазиш някои опции, например Сони А6000 + китак + Никон 50мм с адаптер. Китаците на Сони не са от добрите, това беше най-голямата ми спирачка за APS-C безогледалка на Сони пред Sony RX100 от същата фирма.

Пробвал съм и двата варианта - много компактен с несменяем обектив - Сони RX100 и Панасоник GF2 с китак и палачинка. И двата ми допадат имат си предимства и някои недостатъци. Ако искаш да не сменяш обективи, да опростиш и улесниш максимално нещата - Lumix LX100, Sony RX100 ІІІ, IV. Ако искаш все пак да си запазиш опцията да сложиш примерно един по-светлосилен обектив, като пак имаш компактна и лека система Panasonic Lumix G7, GX7,Sony A6000.

Мога да кажа уверено че Сони RX100 за известен период беше най-използваната ми камера. Имам двама приятели с големи DSLR системи (Никон и Канон) които също си купиха RX100 (в някое от вариантите му) точно за втора камера и ги скъсват от снимане. За деца, семейни снимки, приятели, че и по-сериозни неща са почти идеални. Поради малкия си размер и пренебрежимо тегло никога не се замисляш дали да го вземеш или не - винаги е с теб.

Но честно казано не бих дал повече от 1000-1200 лева за подобна камера или камера + китак. Твърде бързо се обезценяват. Че и 1000 лв даже са много.


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на безогледален фотоапарат като второ тяло - LX100 или ....
Автор: Emoxide   
Дата:   01-10-15 10:30

stef7 , много дабра логика [smilie24]

Ако FullHD @ 50p e достатъчно и Samsung NX30, може да се включи. [smilie3]



Публикацията е редактирана (01-10-15 10:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на безогледален фотоапарат като второ тяло - LX100 или ....
Автор: marvves   
Дата:   01-10-15 10:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »