Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Решение за бак ъп NAS Raid ...
Автор: CaracolStudio   
Дата:   11-09-15 21:08

Здравейте

От известно време гледам ,че от година на година се увеличават двойно или тройно мястото което ми заемат снимките 2014-356ГБ 2015 към момента са 1,5ТБ .Веднъж си затрих доста снимки и сега гледам да качвам малки копия на важните снимки в един облак .Въпроса ми е как да потъпя да вържа няколко харда не съм много запознат с тия NAS RAID системи или просто да си правя копия на външни хардове .Виждал съм някои фотографи как си ги слагат 2-3ТБ външни хардове по рафтовете като книги :) .Знам ,че имало опция да взема един стар комп и да го ползвам като сървър ама не ми допада идеята .Искам да имам няколко вързани харда и скороста да е прилична между тях .Компа ми е MAC ако това има значение :)
И не на последно място бюджета е около 600-800лв Макс

Отговори на това съобщение
 Re: Решение за бак ъп NAS Raid ...
Автор: Тед   
Дата:   11-09-15 21:20

DLink 340 ebay

https://www.youtube.com/watch?v=RZ0LWxzIEYo
Toва е 320 модела /2 харда/, 340 е с 4 харда.

И да черпиш за съвета...

Отговори на това съобщение
 Re: Решение за бак ъп NAS Raid ...
Автор: didesignbg   
Дата:   11-09-15 22:50

Щом имаш 1,5 ТБ в момента трябва да предвидиш за поне два пъти повече място. Отиваме на 3 ТБ, само че те са с много лоша слава и е по-добре да отидеш на 4ТБ. Два диска са по 300 лева всеки, така че схемата няма как да стане в рамките на 600 лева. Абсолютният минимум за НАС според мен е Zyxel 325v2 около 180-200 лева.
Щом си макаджия виж цените на тайм капсулата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Решение за бак ъп NAS Raid ...
Автор: roromir   
Дата:   11-09-15 23:33

Аз имам вкъщи synology ds215j с два 3тб Toshiba nas HDD.

Може да се напазаруват за около 850 лв.

Според мен в интернет пише много по темата "best home nas 2015", примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Решение за бак ъп NAS Raid ...
Автор: stef7   
Дата:   12-09-15 11:16

Първо малко разяснения, RAID не ти дава защита срещу случайно затриване на сними. RAID ти дава защита от хардуерен срив като примерно скапан твърд диск.

Ако искаш защита от нещо като случайно изтриване на снимки, тогава ти трябва backup или запазване на второ архивно копие някъде другаде. Единиият вариант е това което правиш ти.

Ако искаш да го правиш локално и да имаш много място, Sylonogy e най-доброто решение в твоя случай. Напълно подкрепям roromir. Sylonogy има и RAID, така че хем получаваш хардуерна защита, хем използвайки time machine на мака и Synology като storage получаваш защита от проблеми като случайно затриване на снимки. А може и да не използваш time machine a просто да ги копираш на Synology.

Има разни други възможности но те са за хора които разбират от компютри. За малки решения като RAID на два диска направо бих купил Synology хич не бих се занимавал сам да си правя RAID. Synology имат страхотен софтуер, възможност за достъп на снимките през интернет от всяко място и т.н. и т.н

Взимай 2 диска които ти допадат като обем и цена + въпросното synology ds215j и си готов.


Отговори на това съобщение
 Re: Решение за бак ъп NAS Raid ...
Автор: ecobo   
Дата:   12-09-15 11:32

Zyxel 325v2 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Решение за бак ъп NAS Raid ...
Автор: Тед   
Дата:   12-09-15 14:57

Scheduled backup from PC to NAS (D-Link ShareCenter+ Sync)
Scheduled local backups
Scheduled remote backup
Apple Time Machine support
USB backup
Cloud backups (Amazon S3, Google Drive, Dropbox, D-Link Vault)
Device Management

Dlinka....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »