Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Никон D3300 - размер, режим и качество настройка снимане
Автор: Emkey   
Дата:   22-08-15 13:35

Утре тръгвам на море и искам само набързо да задам няколно въпроса за настройките (защото нямам особено време да търся по останалите теми)
Не съм фотограф, любителски снимки само.
Апарата ми е Никон D3300, за снимки през деня да ми кажете на какъв режим е добре да съм насроила апарата (сега е на ауто) качеството на изображението (Raw f, raw fine, norm или basic) и какъв размер на изображението да сложа.
За нощен режим ако може едно ограмотяване накратко ( и на режим М ли трябва да е)
Досега снимките, които съм правила винаги са били с мн хубв к ачвство (в апарата, и като ги сваля на лаптопа) Като кача в google, facebook или изобщо някой сайт стават размазани, смъква им се доста от качеството. Мисля, че става така, защото не съм настроила правилно размера и качеството.
Благодаря на отзовалите се.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон D3300 - размер, режим и качество настройка снимане
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   22-08-15 14:17

Бих препоръчал да погледнете опътването.
Иначе facebook и goigle+ развалят качеството (в g+ има опция да не ги компресира, но взема от 15-те GB място)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон D3300 - размер, режим и качество настройка снимане
Автор: victory13   
Дата:   22-08-15 14:19

Ех М-о, оПъти я Г-та...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон D3300 - размер, режим и качество настройка снимане
Автор: Twingo   
Дата:   22-08-15 14:44

За пейзажи настрой апарата на режим А и f9-f11 и iso-то според скоростта, която гледай да не пада под примерно 1/80. Iso-то може и да е да е на авто, за да ти е по-лесно.
За по-размазан фон/портрети отново режим А и най-малкото число на блендата. Ако няма да обработваш, може най-доброто качество jpeg, а ако мислиш да обработваш след това - raw+jpeg.
За нощни снимки без статив - отново малко число на блендата, и високо исо, а ако имаш статив - режим М, по-голямо число на блендата /като f20/, iso 100 и секундите колкото дойдат, ще гледаш светломера.
А за фейсбук лично аз ползвам save for web във фотошоп, 960 пиксела по дългата страна и качество 70%, но може и 2048 пиксела /по този начин фб не ги компресира, или поне е минимално/. Ако имаш още въпроси, питай [beer]



Публикацията е редактирана (22-08-15 14:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон D3300 - размер, режим и качество настройка снимане
Автор: BEYA   
Дата:   22-08-15 15:26

На колко годинки си?

Отговори на това съобщение
 Re: Никон D3300 - размер, режим и качество настройка снимане
Автор: Emkey   
Дата:   22-08-15 20:12

Twingo, много много ти благодаря за инфото, оправих го.
На 24 съм, купих го много наскоро и още не съм го разучила хубаво, пък искам хубаво уловени пейзажи. Благодаря отново

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »