Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моля да ми препоръчате обектив Канон (за Сони А7)
Автор: djfroggy   
Дата:   15-08-15 16:56

Привет на всички!
Към момента липсва разумна алтернатива от Сони/Цайс в областта късо теле и разполагайки с автофокусен преходник за Канонски стъкла се колебая между следното:

1.Canon EF 85/1,8 + 135/2L + TC14L3
2.Canon 100/2,8L+Canon 200/2,8LII
3.Canon 100/2 + 200/2,8LII

Предимство е по-малко тегло и мъкнене на стъкла с прилично качество, които са във възможност да покрият резолюцията на бъдещия ми A7R 36mp.

Интересува ме до колко 135/2 е по-добър за портрети от 135/2Л?
Ако взема 100/2,8Л добър ли е за портрети? Знам,че макро обектив не е най-добрия инструмент за портрети, но питам чисто любителски, не съм ПРО да снимам в студио.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля да ми препоръчате обектив Канон (за Сони А7)
Автор: djfroggy   
Дата:   15-08-15 16:58

Интересува ме до колко 135/2 е по-добър за портрети от 135/2Л?

Грешка, имам предвид 135/2Л до колко превъзхожда 100/2?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля да ми препоръчате обектив Канон (за Сони А7)
Автор: marrio31   
Дата:   15-08-15 17:51

За мен все още е мистерия..как може да си купиш тяло,за което на практика почти няма обективи,странна работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля да ми препоръчате обектив Канон (за Сони А7)
Автор: victory13   
Дата:   15-08-15 17:53

Има си автофокусен преход.

1 ! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля да ми препоръчате обектив Канон (за Сони А7)
Автор: djfroggy   
Дата:   15-08-15 17:57


Автор: marrio31
Дата: 15-08-15 17:51

За мен все още е мистерия..как може да си купиш тяло,за което на практика почти няма обективи,странна работа.


Има добро начало:

24-70/4 Цайс
16-35/4 Цайс
55/1,8 Цайс
35/2,8 Цайс
28/2 Сони

и имам 24/2 Цайс с автофокусен преходник. Вярно, скоростта е бавна, но фокусът е точен, а аз снимам пейзажи и не търся скорост.

Нямам 85-135 диапазона. Има някакъв Цайс-Батис но 2300 за 85/1,8 не ме влече особено :-(

Отговори на това съобщение
 Re: Моля да ми препоръчате обектив Канон (за Сони А7)
Автор: stef7   
Дата:   15-08-15 18:09

Да ама този автофокус е на книга. 4-5 секунди че и повече. Зависи от осветление и какво е насреща. Имам моменти когато и за толкова не може да фокусира. Почва едно ръц бръц напред назад, толкова е бавен и несигурен, че да ти кажа честно, забрави за автофокус с Канонски обектив на тази камера. Пиши ги всичките ръчно фокусни. Чувам при новата версия A7R II автофокуса работел прилично, щото използва phase detection.

В този аспект може би е добре да преосмислиш дали има смисъл да инвестираш толкова пари. А и между 85мм и 200мм има бая разлика. На твое място бих си взел 85мм или 100мм според това кое ми допада повече като фокусно разстояние за портретни обективи. Като качество са почти еднакви. От там насетне не знам дали си струва да се дават повече пари за скъпи Канонски стъкла за това тяло


Отговори на това съобщение
 Re: Моля да ми препоръчате обектив Канон (за Сони А7)
Автор: marrio31   
Дата:   15-08-15 18:12

От хубавите обективи не се губи,по натам едно канонско тяло и готово[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля да ми препоръчате обектив Канон (за Сони А7)
Автор: djfroggy   
Дата:   15-08-15 18:23

Канонско тяло не бих взел, не ми се разнася ДСЛР техника, едвам се избавих от А900/А99 и кютуците Цайсове и белите Сонита на огроооооооооомна загуба(не ми обяснявайте, че на обективите не падали цените!).

Отговори на това съобщение
 Re: Моля да ми препоръчате обектив Канон (за Сони А7)
Автор: stef7   
Дата:   15-08-15 18:25

Ти имаш всички тези стъкла и си любител ? Wow, бравос
На твое място бих се освободил от половината от тях и батиса или примерно 70-200f4 на Сони + 85мм ф1.8 на Канон решават проблема
Защо ти е 24-70f4 като имаш 16-35f + 55mm f1.8. Па и светли твърдо фокусни, па и 24 и 28.
Значи на твое място оставям
16-35mm f4
55mm f1.8
28мм f2 или 24mm f2 според предпочитанията

Другото го продавам и си купувам 70-200f4 OS на Сони + 85мм ф1.8 на Канон и пей сърце.
Не забравяй че трябва да ги носиш насам натам.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля да ми препоръчате обектив Канон (за Сони А7)
Автор: djfroggy   
Дата:   15-08-15 18:32

Sony G 70-200/4 го пробвах, адски кютук е, а и не снимам на дълго с тази система, та 200мм изобщо не ми е задължителен!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля да ми препоръчате обектив Канон (за Сони А7)
Автор: kvakioh   
Дата:   15-08-15 18:36

135/1.8 си имат за Сони, те това е обективът!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля да ми препоръчате обектив Канон (за Сони А7)
Автор: djfroggy   
Дата:   15-08-15 18:40

Не става 135/1,8 с автофокусния преходник, защото е безмоторен.И тежи над кило!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля да ми препоръчате обектив Канон (за Сони А7)
Автор: kvakioh   
Дата:   15-08-15 18:44

Хубавите неща тежат- или на джоба или на ръцете и в чантата.
Има си един як, готин обектив, търсят се разни уж по-лесни неща. Няма как да стане в случая лесно. Рано или късно ще се стигне до 135/1.8 Цайсовия. При така обявеното силно желание за А7R, няма начин.
Или Batis и/или Цайс ще бъдат накрая.
ДА добавя, като личен тест на А7 с преходник точно на Канон, автофокусът дори с най, хипер, ултра, гига велик преходник/адаптор и телеобективи се забавя.



Публикацията е редактирана (15-08-15 18:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля да ми препоръчате обектив Канон (за Сони А7)
Автор: stef7   
Дата:   15-08-15 19:13

Кютук в какъв смисъл ? Голям и тежък ? 135мм f2 и 200мм f2.8 на Канон са от същия калибър като размери и тегло.
И без значение какъв е адаптера за автофокус с канонски обектив може спокойно да забравите. Не забавя се а не става, ненадежден и бавен е до такава степен, че се минава на ръчен. Единствената полза е че тялото комуникира с обектива и може да се сменя блендата и скоростта през тялото. Което за канонските обективи без физически пръстен за бленда си е далавера
Е по youtube има филмчета, може да се види за какво става въпрос.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля да ми препоръчате обектив Канон (за Сони А7)
Автор: stef7   
Дата:   15-08-15 19:25

Адаптера освен това дава понякога едни гадни отблясъци защото вътре пластмасата е от не особено високо качество.
Дори и много скъпия адаптер на Metabones

https://www.youtube.com/watch?v=dFt9va_oRMU

https://www.youtube.com/watch?v=TTPM5U6fBDM



Отговори на това съобщение
 Re: Моля да ми препоръчате обектив Канон (за Сони А7)
Автор: elmago   
Дата:   16-08-15 07:58

stef7 написа:

> Кютук в какъв смисъл ?
> Голям и тежък ?
> 135мм f2 и 200мм f2.8 на Канон са от същия калибър като размери и тегло.
>

Като размери са близки, като тегло са далеч по-леки.
До автора: С изключение на макрото и може би 135/2(който все пак е на светлини години след цайс 135/1.8, който ти познаваш добре), останалите обективи, които си изброил не вярвам да ти харесат на 36мп, камо ли ако след време решиш да опиташ 42! Отделно АФ наистина е отвратителен - пробвано е.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля да ми препоръчате обектив Канон (за Сони А7)
Автор: Simbon4o   
Дата:   16-08-15 08:57

Честно казано 135 2.0 не е острилка чак. На 24мп ФФ ще се справя криво ляво, но на 36мп ще поувехне яко. Това ако броиш пикселите де иначе си върши работа. На по-затворено е много остър.
85 1.8 и 100 2.0 са горе долу един и същи обектив, 85цата има кофти и хубави бройки. 100цата е по-рядко срещана и това с бройките не знам дали важи, уж няма оплаквания. Проблемите ще са на 1.8 от 85цата, на затворено е много остър.
За портрети е чисто лично предпочитание какво ще избереш, аз лично предпочитам 85мм понеже много се отдалечавам от обекта със 135.
Останалите изброени не са портретни обективи. 100 2.8 (не Л) не е и особено добър като оптика като за макро по съвременните стандарти, което е нормално имайки предвид колко е дърт.
200 2.8 е приятен като цена и възможности, ноо пак не е върха на остротията на 2.8 макар че май е по-добре от останалите изброени. Вместо него обаче аз бих взел сонския 70-200 4.0 понеже е варио и ще има аф. Тия канонски обективи ще фокусират на светло бавничко с доста хънтене, а на по-тъмно или нормална светлина може и на МФ да ти се наложи да се справяш.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля да ми препоръчате обектив Канон (за Сони А7)
Автор: marvves   
Дата:   16-08-15 09:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля да ми препоръчате обектив Канон (за Сони А7)
Автор: Thor   
Дата:   16-08-15 09:40





Canon-а EF 135mm f2.0L е в пъти по удобен за боравене,
по-лек,
по-компактен,
мнооого по лесен за ръчно фокусиране/ то и без това аутофокуса със сонито 135/1.8 закачен на Sony Alpha A7 не става за нищо/,
за последните 7 години откакто имам Sony 135/1.8, не съм попадал на по-остър такъв от Canon-а EF 135mm f2.0L на максимално отворена диафрагма,
сонито е с по-висок контраст,


останалото за мен поне, е въпрос на вкус….



Sony Alpha A7 + EXIF



Sony Alpha A7 & Canon EF 135mm f2.0L …@2.0 + EXIF


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »