Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Наем апартамент за снимки
Автор: Svesmile   
Дата:   12-08-15 15:40

Привет,

Предстои ми будоарна фотосесия, и с клиентката си харесахме апартамент в престижен сайт за апартаменти под наем. Цената беше 50 долара за вечер. Досега не съм наемала апартамент за фотосесия, и реших, че трябва да уведомя собственика за целите на наемането. Цената моментално от 50 долара скочи на 140 евро.
Обясних, че сесията е за частно лице, не е комерсиална, не е рекламна, няма да се отпечатва и продава, и прочие...Не че имаше някакъв резултат.

Моля да споделите Вашия опит - тези от Вас, които наемат апартаменти, студиа, зали и хотелски стаи за снимки - уведомявате ли винаги за целите на наемането, и вдигат ли ви цените поради тази причина?

Един колега спомена, че наема хотелски стаи без да се обяснява защо и за какво...Вероятно и аз така мога да процедирам, но ми е чудно при наем на апартамент от хазяин трябва ли да упоменавам каква точно е целта на наема...[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Наем апартамент за снимки
Автор: jivkojj   
Дата:   12-08-15 15:43

Брех! Много интернационален тоя! Качил цената от 50 долара на 140 евро.
Не му казвай, че ще ползваш светкавица, щото ще прескочи 200, но вече в паунди [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Наем апартамент за снимки
Автор: Svesmile   
Дата:   12-08-15 15:48

Мда, добре че няма да ползвам светкавица. [smilie18] Как не ми калкулираха цена на час, не знам. [smile] "За фотосесия цената е 140 евро.", цитирам. За София става въпрос, да уточня. За 2-3 часа, в апартамент. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Наем апартамент за снимки
Автор: Svesmile   
Дата:   12-08-15 15:52

И сега се чудя да казвам или да не казвам, че ще снимам сесия.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Наем апартамент за снимки
Автор: jivkojj   
Дата:   12-08-15 15:54

Най-добре му кажи, че на 2 дами им е необходим апартамент за 2-3 часа, без да уточняваш. Може да се навие и за 30 лева. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Наем апартамент за снимки
Автор: Svesmile   
Дата:   12-08-15 16:01

Хубаво би било, ама едва ли. Той вместо да се зарадва, че само 2-3 часа ще си вземе наема за 24 часа, без ползване на консумативи, ми вдигна цената 3 пъти.

Отговори на това съобщение
 Re: Наем апартамент за снимки
Автор: hrup   
Дата:   12-08-15 16:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Наем апартамент за снимки
Автор: Svesmile   
Дата:   12-08-15 16:06

Търся друг, въпросът ми е дали да упоменавам защо ми трябва - законово има ли нещо по въпроса, и колегите с опит в наемането на частна собственост как процедират? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Наем апартамент за снимки
Автор: hrup   
Дата:   12-08-15 16:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Наем апартамент за снимки
Автор: Ificouldfly   
Дата:   12-08-15 16:10

Аз ползвам хотел, знаят какво снимам ( и аз будоар), нямат проблеми с това :) Бях питала преди тях един друг хотел - пак бяха ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Наем апартамент за снимки
Автор: EvaJor   
Дата:   12-08-15 16:46

Наемните отношения, по принцип, се уреждат с договор. По дефолт, нямаш право да извършваш дейности, забранени от закона и ако е изрично споменато в договора- нямаш право да го преотдаваш под наем. Ти няма да правиш такива неща....така че, пречки не следва да има...Така мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Наем апартамент за снимки
Автор: Svesmile   
Дата:   12-08-15 17:03

Благодаря за отговорите.

EvaJor , има резон в това, което казваш. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Наем апартамент за снимки
Автор: Svesmile   
Дата:   12-08-15 17:17

Аз да си изпльоскам тук какво търся, току виж някой предложи оферта :)

Светло пространство, френски прозорци, празни стени /не шарени тапети и замазки/, кожена мебел, тераса с просторна гледка към София, ефирни завеси, стилно класическо и изчистено обзавеждане. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Наем апартамент за снимки
Автор: realnoncho   
Дата:   12-08-15 17:24

Такова увеличение е наглост за мен и бих прекратил директно такъв опит някой да ме изнудва. Ако си плащам като за нормален наем въобще не смятам за нужно да уведомявам някой. Бих се опитал да се договоря, ако е за 2-3 часа заплащането да е снимки за реклама на мястото и после при публикуването на снимките да им се пусне линк, където могат да кажат "Вижте колко ни е хубаво мястото, снимат фотосесии при нас".

Всъщност май само в България биха се опитали да вземат 50$ на момента, вместо възможно доста повече косвени приходи след рекламата по късно, такъв ни е бизнеса.

P.S. Успех с намирането на място и снимането, на мен ми пропадна едно такова поради това, че не намерихме такова място, което да отговаря на подобни изисквания и да е приемлива цена за некомерсиална фотосесия.



Публикацията е редактирана (12-08-15 17:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Наем апартамент за снимки
Автор: Svesmile   
Дата:   13-08-15 09:49

realnoncho , благодаря за мнението. Прав си, хората от лакомия често реагират първосигнално.
Трудно е с некомерсиалната фотография, аз затова снимам за клиенти 3-4 пъти годишно. [smilie18]
Поздрави! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Наем апартамент за снимки
Автор: jingov   
Дата:   13-08-15 16:06

Svesmile -Груба грешка да споменаваш, че няма да използваш апартамента по предназначение.
Нончо е прав, така че следващият апартамент е твой.
А какво ще правиш в него, не им влиза в работата, освен ако не нарушаваш спокойствието на евентуалните съседи, но и това не е проблем, тъй като дори и при регулярен бурен сексуален контакт, който, както твърдят съседи би трябвало да бъде измерено нивото на шум...[smilie25] Ясно е че не става въпрос за това, така че смело напред. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Наем апартамент за снимки
Автор: Svesmile   
Дата:   13-08-15 17:17

[beer] Тенкс.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »