Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikon D810 или D750
Автор: Omnia   
Дата:   18-06-15 01:20

Някой може ли да ми каже дали Д810 имат проблем с фокуса както Д800. И като цяло доволни ли сте от тялото? Какви са впечатленията ви. Колебая се още между двата модела. Знам, че обектива ще е 35мм но пак съм на кантар Сигма или Никор.. :)) [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 или D750
Автор: MarinY   
Дата:   18-06-15 03:34

Много ми се иска да престанат раздувките за "проблеми", особено на топ тела. Ако д810 има проблем с фокуса, какво да кажем за останалите 99 модела на десет производителя?!

П.П. Ще сменяте марката или просто за раздумка? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 или D750
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   18-06-15 07:05

По мое разбиране проблема с фокуса се дължи на прекадриране или на не добре калибрирани (не Nikon-ски) обективи, и съществува при всички апарати, но заради разделителната само при D8x0 става наистина очевиден.

Проблем е до колкото хората пестят пари от буркани или не са се научили да вземат предвид промяната на фокусната равнина при прекадриране.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 или D750
Автор: demiman   
Дата:   18-06-15 10:30

От д300 насам не ми се е случвало да прекадрирам ... защо го правите??? ... иначе д750 е напълно достатъчен [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 или D750
Автор: andinov   
Дата:   18-06-15 10:39

Аз имам проблеми с фокуса, понякога просто спира. 1ви Никон ми е, не съм сигурен дали всички са така или е моята бройка.
Ползвам бързи 800x 1066x Lexar карти, случвало ми се е с 24-70 Nikkor, nikkor 85 1.4, 50 1.4...

Други проблеми които имам с d810 са:
Снимам с 2 карти, на SD винаги записвам джипези и поне 20-30% от тях са каръптнати файлове. Покзва половината снимка, цялата е розова или зелена, минават бели линии... всеки път различно. Знам че не е от картата защото и на CF го прави.

Имам проблеми и с батерията ако сложа батериен грип (случвало ми се е само 3 пъти) -понякога не намира и 2те батерии в тялото и трябва да го включа и изключа няколко пъти.

Проблемите са доста сериозни, но все не намирам време да го пратя на сервиз... пък картинката ми е толкова хубава, че не искам да го сменям с друго тяло.

Едит: На приятел D810 няма нито един от тези проблеми, но пък не чете карти по големи от 64gb на CF



Публикацията е редактирана (18-06-15 10:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 или D750
Автор: kvakioh   
Дата:   18-06-15 13:10

Поне ъпдейт или направо сервиз. Такива неща не може да се случват току-така. Сигурността в техниката трябва да е на ниво.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 или D750
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-06-15 14:02

Ето до къде се стигна предния път.
Иначе D750 e огИн и е супер машинка, и ако не трябва резолюция е напълно достатъчен наистина! Иначе и при двата имаше производствени проблеми и трябва да се чеква серийния номер в сайта на Никон при покупка! И за двете Никон си признаха официално, справка в US-сайта им.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 или D750
Автор: compur   
Дата:   19-06-15 11:49

леко пагалва "остарелия, с ниска резолюция, непотребен и морално отживял" D700 и му шепне: "Благодаря, че нямаш такива проблеми!" [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 или D750
Автор: boni   
Дата:   19-06-15 13:02

Прави същото с D3s:)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D810 или D750
Автор: Yonko_Rusev   
Дата:   20-06-15 01:11

И с D3x :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »