Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на статив
Автор: Photom   
Дата:   12-06-15 19:07

Здравейте търся си сносен статив, до 150лв. Нека някой да предложи нещо читаво, че за тея пари нищо не откривам. Май трябва да вдигна бюджета. Не снимам със статив, може би го ползвам 2 пъти годишно.
И затова гледам в photopavilion и photosyntesis, направо готови стативи с глави, поради ограничението в бюджета.
Като глава кое е по-добре да гледам:
1. ябълковидна - има готини на manrofo (те имат и един модел пак с ябълковидна глава, но с изнесена дръжка),
2. от тези трипозиционни с дръжката (с една и с две)
3. имаше и видеоглава на velbox пак с дръжка и някаква скала доло, сиг е нещо за панорамни снимки, така и не се сетих какво е.
Ако някой е доволен от определен модел, който ми се побира в бюджета да пише :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: axlastro   
Дата:   12-06-15 19:41

Точно манфрото ябълките аз поне не ги одобрявам. За ябълка Sirui - много са добри.

Виж този

Аз имам Manfrotto Befree, но той ти е над бюджета. Много добър статив - стабилен, удобен за работа. Но и бенрото от линка не е лошо. Вземи си него - не мисля, че ще съжаляваш и може да почнеш да го ползваш по-често.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: m.djorov   
Дата:   12-06-15 19:59

Да вземе, ама го нямат наличен.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: slavi_biserov   
Дата:   12-06-15 20:44

Искам и аз да се включа в темата, тъй като съм много раздвоен относно първи статив. Чудя се между споменатото Benro, https://www.photopavilion.bg/?page=catalog&catalog=22&cat=79&product=12079&show=additional, https://www.photopavilion.bg/?page=catalog&catalog=22&cat=79&product=13503&show=additional, https://www.photopavilion.bg/?page=catalog&catalog=22&cat=79&product=13899&show=additional? Всяко мнение ще ми е в полза. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: axlastro   
Дата:   12-06-15 21:37

Сега видях манфрото са пуснали xpro3 с трипозиционна глава на 350 лв. имам го същия комплект и е нещо наистина добро, което дълги години няма да се смени и освен теглото не съм му намерил други недостатъци сякаш. Много, ама много си заслужава особено с тази цена.


Този евентуално тогава щом онзи го няма.

http://dynaphos.com/product/14/186/1619_benro_aluminum_tripod__a250fn0


Mefoto също са интересни, но са скъпи. Да звънне в Динафос и да ги пита кога ще го получат този itrip15.

Манфрото под 300 лв. ги забрави.
Велбон са здрави но много тежки.
Виж в синтезиса Vanguard - те като че ли горе-долу стават уж... Cullman Nanomax стават с уговорката, че не ти пречи да си с прищипани пръсти от време на време.

Ако има пари погледни и Sirui в Павильона - много здрави са.



Публикацията е редактирана (13-06-15 07:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: PhotoBo   
Дата:   13-06-15 00:32

Аз съм с Benro iTrip IT25 - взех го за по-голямата товароносимост и адски сым доволен! Като гледам IT15 и той ще да е подобен. Много стабилен статив, компактен е за екскурзии и реално не е тежък. Дори при последния ми трип го бях закачил на раницата и мина без проблем за салонен багаж в самолета. Освен това има възмовност за снимане от доста ниска височина, а някой дори по-скъпи модели нямат такава. Може да се ползва и като монопод. Като цяло исках да избегна ябълковидната глава, но като видях колко е удобна, спрях да се притеснявам за каквото и да било и неща и да гледам назад към стария си статив. Успех! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: lamerko   
Дата:   13-06-15 01:23

Идеята е, че няма как за 150лв. да се вземат нови статив с глава, които да си струват. Дори употребяваните държат цени стабилно над 200лв. Не става ясно какво ще слагаш на статива и къде ще го ползваш (по-тежките стативи са големи и неудони за носене, а често в самолет или автобус може да има проблем с тях).

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив
Автор: fotorafi   
Дата:   13-06-15 08:55

Имам излишен, оригинален японски Ревю. Не е китайски ! Купуван от Япония, само метал, няма пластмаси, функционална японска глава, здрави закопчалки на краката, калъф. Перфектен ,почти не го ползвам.
Обади се след понеделник и ела да го тестваш- София - 0886-711-193
Слагал съм безпроблемно и издържал е тежка камера. Сигурен и надежден.
Мога да го дам за 180 лв
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »