Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Helios 44-2 с преходник към EOS - не фокусира на безкрайност
Автор: metodiev_martin   
Дата:   31-03-15 12:52

Имате ли идея, какъв може да бъде проблемът? Ползвам преходник с потвърждаване на фокуса от м42 към EOS, но на въпросния Helios 44-2 нямам фокус на безкрайност. Въртя пръстена към безкрайност, образът почва да "се изчиства", но преди да стане напълно ясен ходът свършва. Забелязах този проблем при кроп 1.6, 1.3 и при филмово тяло EOS. Някакви идеи?

Отговори на това съобщение
 Re: Helios 44-2 с преходник към EOS - не фокусира на безкрайност
Автор: blue.light   
Дата:   31-03-15 14:21


Маркера който е на обектива с който се отбелязва предметното разстояние стига ли до символа за безкрайност или спира преди това?
Същия въпрос и за най-близкото предметно, подминава ли го или спира точно където трябва?

Отговори на това съобщение
 Re: Helios 44-2 с преходник към EOS - не фокусира на безкрайност
Автор: satansho   
Дата:   31-03-15 16:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Helios 44-2 с преходник към EOS - не фокусира на безкрайност
Автор: axlastro   
Дата:   31-03-15 18:30

И аз имам такова чувство на моя хелиос. Не съм го пробвал точно дали е така. Може да е от преходника, защото този, който имам аз, закача огледалото на филмовия ми Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Helios 44-2 с преходник към EOS - не фокусира на безкрайност
Автор: sherbit   
Дата:   31-03-15 19:16

, вътре има едни устировъчни пластини за фокуса...поиграйте си с тях

Отговори на това съобщение
 Re: Helios 44-2 с преходник към EOS - не фокусира на безкрайност
Автор: desmes   
Дата:   31-03-15 19:30

4-та и 5-та снимка илюстрират пръстена , намаляването на чиято височина би придвижило назад оптичния блок и позволило безкрайност.

Ако той не е бил сменян , остава вероятността пръстена от 14-та снимка да не е завъртян както трябва към основния хеликоид и винтчето от 15-та снимка да не успява да влезе на мястото си ( в улея на пръстена от 14-та) . Трябва да се промени мястото на завиване ( има няколко възможности ) . Не успях по - ясно да обясня :)


Отговори на това съобщение
 Re: Helios 44-2 с преходник към EOS - не фокусира на безкрайност
Автор: metodiev_martin   
Дата:   31-03-15 21:43

Маркера за най-близкото предметно е преди надписа. Когато го завъртя на безкрайност, спира точно на знака за безкрайност.

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/jdv1427827173f.jpg


Благодаря за съветите, но едва ли ще се занимавам да го отварям и да го настройвам. До колкото зная въпросният обектив е след профилактика и може там нещо да са му объркали.

Отговори на това съобщение
 Re: Helios 44-2 с преходник към EOS - не фокусира на безкрайност
Автор: desmes   
Дата:   01-04-15 00:19

Изпратете ми го да ви го настроя , ако желаете .
Убеден съм , че и сам ще се справите, особено ако изпилите леко юстиращия пръстен на парче шкурка.
Развиването на оптичния блок е лесно.


http://ussrlens.com/images/helios-44/adaptation-to-nikon/helios-44-2-adaptation-to-nikon-1.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Helios 44-2 с преходник към EOS - не фокусира на безкрайност
Автор: chrisnoch   
Дата:   01-04-15 03:09

При фокусиране на безкрайност задният елемент на Хелиос 44-2 влиза доста навътре към огледалото. При някои тела на Канон това е проблем (предимно ФФ тела, доколкото знам), при други не е.

Отговори на това съобщение
 Re: Helios 44-2 с преходник към EOS - не фокусира на безкрайност
Автор: metodiev_martin   
Дата:   01-04-15 19:14

Отворих обектива. Ако правилно съм разбрал, трябва да намаля дебелината на пръстена и да го върна на мястото му, след това?



Публикацията е редактирана (01-04-15 19:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Helios 44-2 с преходник към EOS - не фокусира на безкрайност
Автор: desmes   
Дата:   01-04-15 20:10

Принципно да ...
Но трябва да се прави постепенно , за да не подмине ~ .
Намаляването дебелината на пръстена ще свърши работа ако не е направена грешка при завиването на хеликоида .
Малко ли не достига за фокусирането на безкрайност при ф 1:2 ?

Отговори на това съобщение
 Re: Helios 44-2 с преходник към EOS - не фокусира на безкрайност
Автор: metodiev_martin   
Дата:   01-04-15 20:27

Ами... не много малко. Затворих обектива без пръстен и на безкрайност е нужно да завъртя много малко, за да изчисти образа. Предполагам, че някъде ще бъде нужно да сваля половината от дебелината на пръстена. Чудех се, дали не мога да направя и друг пръстен, но не мога да нарежа същата резба.

Отговори на това съобщение
 Re: Helios 44-2 с преходник към EOS - не фокусира на безкрайност
Автор: desmes   
Дата:   01-04-15 23:43

Имайте предвид, че ако изцяло елиминирате юстиращия пръстен, няма да можете да завъртите на пълен ход фокус пръстена.
Възможно е да се наложи да се провери втория вариант - пръстена от 14-та снимка да не е навит от нужното място към основния хеликоид и винтчето от 15-та снимка да не успява да влезе в улея на пръстена от 14-та, обозначен с червено . Това води до невъзможност пръстена от 14-та да се навие до край .

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »