Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 DELL Precision M6800 или Apple MacBookPro Retina
Автор: tuizzl   
Дата:   23-03-15 16:14

Здравейте, колеги!
От няколко дни съм в дилема между тези два лаптопа(workstations).
Кой според вас кой е по-добър и защо? Ще се ползва за фото и видео обработка.
Би ми се искало да чуя мнението на тези от вас който са минали от едната на другата марка.
Разгледал съм доста ревюта и коментари, но не мога все още да взема точно решение.
Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: DELL Precision M6800 или Apple MacBookPro Retina
Автор: tbby   
Дата:   23-03-15 16:19

Аз 2 пъти давах шанс на os x през годините и така и не се заобичахме.
За мен това е решаващото в твоя случай.
Иначе и двете машини са мотики със златни дръжки ;)

Отговори на това съобщение
 Re: DELL Precision M6800 или Apple MacBookPro Retina
Автор: kvakioh   
Дата:   23-03-15 16:21

Ако е в държава с прилична поддръжка - Апъл. Ако е в БГ- Делл.

Отговори на това съобщение
 Re: DELL Precision M6800 или Apple MacBookPro Retina
Автор: iivanov   
Дата:   23-03-15 16:26

Мобилен и workstation според мен са 2 напълно взаимно изключващи се понятия. Ябълката по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: DELL Precision M6800 или Apple MacBookPro Retina
Автор: tuizzl   
Дата:   23-03-15 16:57

Забравих да кажа, че Dell-а ще бъде поставен на докинг. Към докинга ще има вързан допълнително друг монитор (EIZO), че на DELL-а монитора като чета не е от най-добрите за фото обработка.

Отговори на това съобщение
 Re: DELL Precision M6800 или Apple MacBookPro Retina
Автор: NNT   
Дата:   23-03-15 17:46

Екранът на мак-а е 6-битов, на Dell-a - 10-битов(или 8+Dither).

Отговори на това съобщение
 Re: DELL Precision M6800 или Apple MacBookPro Retina
Автор: rx   
Дата:   23-03-15 17:52

Лаптоп за фотообработка е като джобно ножче за цепене на дърва...

Отговори на това съобщение
 Re: DELL Precision M6800 или Apple MacBookPro Retina
Автор: hose   
Дата:   23-03-15 18:22

колкото и да съм фен на епъл, на моменти ти скъсват яко нервите…

принципно са по-бързи и добре работещи, по-стабилна ОС, но зависи и кой точно модел
ако не ти трябва мобилност може да помислиш за iMac/Mini - по-подходящи са за натоварване

също така помисли дали ще искаш да ъгпрейдваш след година-две - новите маци не са направени за това, моя е по-стар и пак не мога да му сменя батерията дори… но вече поне си набавих всички отвертки които ми трябват [smilie5] надявам се поне… остава и батерия да си намеря [smilie5] докато е в гаранция няма проблем, но после става весело, особено ако предпочиташ като мен сам да си правиш нещата

тези дни разглеждах че новите Air и Pro се отварят с петоъгълна звезда - гледам и не вярвам на очите си… то винтчето и микроскопично и не си сигурен пет ли са или не ги виждаш добре [smilie5] [smilie5] и вътре - ту звезда, ту триъгълна отверка… [smilie5] айде триъгълни и звезди има в Конрад за стотинки, но петоъгълна до сега не съм открил [smilie5] само в и-бей..

според мен направо трябва да ги направят да се самовзривяват като ги отвориш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: DELL Precision M6800 или Apple MacBookPro Retina
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   23-03-15 18:49

М6800 ще дойде на колега тази седмица, ъпгрейдва от 6500 ... Това не са лаптопи , а зверове... Хората изказали се по горе не са и помирисвали подобни машини 100%

Отговори на това съобщение
 Re: DELL Precision M6800 или Apple MacBookPro Retina
Автор: rx   
Дата:   23-03-15 19:14

LorDDemoniC хората изказали се горе трудно ще ги впечатлиш защото с това си изкарват хляба. Но щом колегата ти е ъпгрейднал, значи 100% е яка машина, няма спор - вселенска аксиома.

Отговори на това съобщение
 Re: DELL Precision M6800 или Apple MacBookPro Retina
Автор: kvakioh   
Дата:   23-03-15 19:55

Епълският екран е доста добър и приближава до добрите, хайде до ниския клас добри монитори за обработка. Проблем ми е аксесоарите, екстрите и странните забивания, които се получават рядко, доста рядко, но загубите са стабилни и неприятни.
ЗА отваряне, само специални отверки. ЗА справка, нормална отверка кръстата тип Philips Ph000 или Ph0000 Не се продават в България...А са си нормални отверки за техника.
Нещата клонят към Делл, ако е и с три години гаранция, нещата са екстра.

Отговори на това съобщение
 Re: DELL Precision M6800 или Apple MacBookPro Retina
Автор: tuizzl   
Дата:   23-03-15 20:08

Лаптопа ще се купува от чужбина и затова за сервиза няма да има проблеми ако се стигне до там. Блазни ме Retina дисплея на MacBook-a, но пък Dell-a е по-бърз при видео обработката поне така излиза от различните ревюта който изгледах в тубата.
Да Dell-a идва с три години гаранция.



Публикацията е редактирана (23-03-15 20:14)

Отговори на това съобщение
 Re: DELL Precision M6800 или Apple MacBookPro Retina
Автор: kvakioh   
Дата:   23-03-15 20:17

ЗА видео- ДЕЛЛ, само за кадри- АПле. Аз лично го ползвам Апле само за кадри, видео не снимам.

Отговори на това съобщение
 Re: DELL Precision M6800 или Apple MacBookPro Retina
Автор: zeromx   
Дата:   23-03-15 20:59

Виж и новия Dell xps15 , който е с 4к дисплей.

Отговори на това съобщение
 Re: DELL Precision M6800 или Apple MacBookPro Retina
Автор: Dalt   
Дата:   24-03-15 07:46

Ябълката също няма да има проблеми с гаранцията. Купи си Apple Care от Англия (например) и го добави при регистррацията на продукта. Така ще получиш 3 години гаранция, която се уважава във ВСЕКИ оторизиран сервиз на Apple по света.

Отговори на това съобщение
 Re: DELL Precision M6800 или Apple MacBookPro Retina
Автор: mitku   
Дата:   24-03-15 10:37

Аз съм си избрал Епъл, но всеки си решава за себе си. На мен си ми харесва MacOS, а и реално ползвам почти цялата система на Епъл и нещата много добре работят съвместно (между другото централен елемент от цялата тази система е Apple Time Capsule - много полезно устройство [smilie3] ), което дава голямо предимство. А ако се вземе само отделен елемент (в случая - само лаптопа), това предимство се губи. НО... ако вземаш Епъл, гледай да си вземеш с максимално количество памет (за предпочитане - 16GB и в краен случай 8GB, но НЕ и 4GB), което може да си позволиш, защото после няма вариант за ъпгрейд, освен ако не смениш цялото дъно, което се сещаш, че струва "майка си и баща си". Евентуално ако не можеш да си позволиш и голям SSD диск, може да минеш и с 256GB (но НЕ и 128GB), но за фото и особено за видео все пак по-добре 512GB. Т.е. препоръчителен минимум е модел с 16GB RAM и 256GB SSD. Все пак SSD-то макар и скъпичко може да се смени, а и не е проблем да се ползва с външни сторидж устройства, когато се налага да се ползва повече обем (което няма да е постоянно).
При Dell предимството е, че вероятно ще е по-лесно за ъпгрейд, но не съм го гледал специално този модел.



Публикацията е редактирана (24-03-15 10:50)

Отговори на това съобщение
 Re: DELL Precision M6800 или Apple MacBookPro Retina
Автор: ilcoin   
Дата:   24-03-15 11:02

Персоналното ми мнение /наистина искам да не разпалвам сектански спорове/ е, че към настоящият момент няма смисъл да се купува ябълкова машина, освен ако нямаш някакви специални причини за това. mitku по-горе е посочил такива. Той също е посочил много точно и чисто обективните причини да не си купуваш мак.

Отделно от горното, личните ми наблюдения върху макбука на един колега - при обработка на видео точно се прегряваше доста сериозно и последва скъп ремонт. Не знам как му е охлаждането на тоя Делчо, но високият им клас като цяло са доста читави машини.

Отговори на това съобщение
 Re: DELL Precision M6800 или Apple MacBookPro Retina
Автор: radikyokushin   
Дата:   24-03-15 12:47

Колега, имам два Dell-а М6600 и М4600. На докове са и двата, с външни монитори, клавиатури и квото се сетиш, за да няма никаква разлика от десктоп.
За работа в къщи са перфектни, в същото време имаш предимството да си мобилен по-всяко време (на мен доста често ми се налага и затова съм избрал този вариант).
Ако можеш да си позволиш М6800, и ти трябва мобилността на лаптоп, въобще не се замисляй. Като знам какво може М6600, направо не ми се мисли какво представлява с две поколения по-новият М6800.
Обработвам видео (вкл. RAW) и снимки на тях - никакъв проблем. Уникални машини са.
За Mac-а нищо не мога да кажа, защото не съм ползвал.

Отговори на това съобщение
 Re: DELL Precision M6800 или Apple MacBookPro Retina
Автор: valetvitor   
Дата:   24-03-15 13:08

от няколко месеца съм с ТОЗИ модел. Изключително съм доволен. Имам си и работен PC (много НАТОКАНО) с CG241w монитор. Еми мисля вече и него да го сменя с APPLE 5K. Много ме радва системата!

Отговори на това съобщение
 Re: DELL Precision M6800 или Apple MacBookPro Retina
Автор: tuizzl   
Дата:   24-03-15 14:53

radikyokushin точно за това си мислех ако си взема Делл да го закача на док и да се ползва и като настолен.
Характеристиките и на двата са почти идентични, като следва и двата са с четвърто поколение процесор i7. Мака работи на (4x 2.5GHz), SSD 512GB, Intel Iris Pro Graphics, 16GB RAM / а на Делл (4x 2.9GHz), SSD 256GB, Quadro K4100M 4.0GB, 16GB RAM. Като Мака е 15-ка (2880x1800 Pixel), а Делл ще е 17 инча (1920x1080 Pixel).
Все още не съм сигурен, кой? :(


Отговори на това съобщение
 Re: DELL Precision M6800 или Apple MacBookPro Retina
Автор: tuizzl   
Дата:   24-03-15 15:07

valetvitor при обработката на снимки предполагам, че няма смисъл за допълнителна калибрация на диспея, но как се справя вашия Мак с обработката на FULL HD и 4К видео?
Благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: DELL Precision M6800 или Apple MacBookPro Retina
Автор: Тед   
Дата:   24-03-15 15:14

умира...ко да прави мака....с това видео....
Дела ще му счупи спиците.

Отговори на това съобщение
 Re: DELL Precision M6800 или Apple MacBookPro Retina
Автор: 798099   
Дата:   24-03-15 16:03

offtopic: kvakioh, виж линка:

http://www.electroninvest.com/shop/search.php?s=%E8%ED%F1%F2%20pg&ot=0


РН000 има (и имам) със сигурност. Можеш да питаш за РН0000


Отговори на това съобщение
 Re: DELL Precision M6800 или Apple MacBookPro Retina
Автор: hose   
Дата:   24-03-15 17:16

както вече казах - има ги тези отвертки в Конрад, виж пенталоб-а (или както там се казва) ги няма засега

относно ъпгрейда - прав е митку, за това и предложих стационарните - там може да ползва и ССД за ОС-а и втори за обем, а и са по-стаблини за натоварвания и с голям екран - особено ако искаш 4К видео…

Отговори на това съобщение
 Re: DELL Precision M6800 или Apple MacBookPro Retina
Автор: prisonbreak   
Дата:   24-03-15 17:28

Това с калибрирането е некъв фейк. До преди 5 години чувалили сте за калибрация на домашния комп. Стига глупости. Уж всичко ток и жица, калибрирах, дадох пари на ръка на пича който дойде в къщи. Лекичко се промени картинката. После онранотвам всичко ток и жица. Гледам на моя комп. супер. Гладам снимката на друг комп. трагедия....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »