Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Грешка в CF карта!!!
Автор: iioorrddaann   
Дата:   23-03-15 01:14

Здравейте,
точно след излизане от църквата по време на едно кръщене, апарата изписва Err CF. През четеца компютъра иска да я форматира. Пробвах и 2-ри четец. Четох във форума. Пробвах програмата от темата: PC inspector. Пробвах и iCARe, както и R-Studio. Картата е Transcend 16GB 400x, апарата Canon 7D. Пробвах и програмата на Transcend, но след като избера картата дава грешка.
Предварително благодаря на всеки отзовал се!!!


Грешката в апарата:
http://www.fotoparca.com/wp-content/uploads/CANON-7D-KART-arizas%C4%B1.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Грешка в CF карта!!!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-03-15 08:30

С най-добри чувства, но избягвай подобни фирми! Пиша във всяка тема, че не трябва да се пестят 30-40 лв за по-истинска карта, като SanDisk например.

Пробвай с BadCopy Pro, Recuva или Digital PhotoRescue Professional , а като ги възстановиш , изхвърли тази карта на момента.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Грешка в CF карта!!!
Автор: iioorrddaann   
Дата:   23-03-15 09:17

Ще пробвам програмите. Благодаря за отговора. Доколкото прочетох във Sandisk-я форум мнооого, наистина много хора се оплакват от същия проблем. Мисля да се насоча към Lexar, 2 x 8GB. Но как да кажа на хората, че им няма снимките (винаги това е било най- големият страх) [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Грешка в CF карта!!!
Автор: rx   
Дата:   23-03-15 09:24

Ако си от София, драсни ми едно ЛС да я видим тая карта... Ако не си наясно какво да правиш, е твъпде вероятно сам да зачеркнеш шанса да възстановиш снимките.

Колкото до клиента - аз бих им платил стойността на една фотосесия като компенсация - това е много по-евтино за теб отколкото цената на разочарован клиент.



Публикацията е редактирана (23-03-15 09:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Грешка в CF карта!!!
Автор: iioorrddaann   
Дата:   23-03-15 09:29

Не съм от софия, но съм съгласен и да я пратя по еконт. За сега само съм пускал 3 програми да я сканират, но нито намират информация, нито bad сектори. :(

Отговори на това съобщение
 Re: Грешка в CF карта!!!
Автор: KiIIeR   
Дата:   23-03-15 09:46

Точно от хвалените сандиск съм си патил, и то не с една карта..
имам няколко Transcend от 2-3 години и две от сигурно преди 7-8 и им няма нищо..

Отговори на това съобщение
 Re: Грешка в CF карта!!!
Автор: philip   
Дата:   23-03-15 09:53

Преди време имах проблеми с Transcend 1000x и спасих кадрите с това:
http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Download

Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Грешка в CF карта!!!
Автор: virosh   
Дата:   23-03-15 09:59

И аз като @philip препоръчвам TestDisk/PhotoRec. Също така ако ползваш или имаш приятел който ползва Linux, бих препоръчал ddrescue за създаването на image копие на картата върху което да се работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Грешка в CF карта!!!
Автор: rx   
Дата:   23-03-15 10:00

Пратих ти ЛС, но ще напиша и тук, за да се знае когато някой опре до тези фокуси - най-най-първо се прави побитово копие на картата - примерно с ей този туул:

http://hddguru.com/software/HDD-Raw-Copy-Tool/

Така ще има човек моментното състояние на картата така, както е и дори да се оплеска нещо след това при опитите за възстановяване, винаги може да се почне отначало. НИКОГА(!!!!!) не се възстановяват файлове без човек да се е подсигурил, че опита за възстановяване няма да дооплеска проблемния диск.

Отговори на това съобщение
 Re: Грешка в CF карта!!!
Автор: lamerko   
Дата:   23-03-15 11:59

Мда - най-доброто е да се направи пълно копие на картата, което да се монтира като виртуален диск и там да се човърка с разни програми за извличане на информация. За съжаление, информацията вече може да е унищожена, щом са били пускани няколко програми за сканиране...

Отговори на това съобщение
 Re: Грешка в CF карта!!!
Автор: iioorrddaann   
Дата:   28-03-15 09:08

Дадох картата на приятел с Linux. Извади информацията бит по бит и окри, че има информация, но е разбъркана. Няма нищо смислено, за това системата иска да я форматира. Може ли да се направи нещо? [smilie11] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Грешка в CF карта!!!
Автор: BOZO   
Дата:   28-03-15 21:56

Не е разбъркана, заминала е FAT на картата.

Отговори на това съобщение
 Re: Грешка в CF карта!!!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   28-03-15 23:16

Аз преди време имах подобен проблем, с карта Kingston 16gb 400x
При мен обаче, не всички файлове бяха повредени. Имената на файловете бяха с ноти, звездички, тирета, символи, а имаше и някакви файлове от по 1 GB. С Recuva извадих каквото можах, форматирах картата, но не след дълго, този проблем, отново ми се появи. В следствие на което, тази карта отиде в боклука.

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/bwy1383331218q.JPG


Единичният слот за карти памет при канон е огромен дефицит. Дори и сега, през 2016-та, моделите с два слота се броят на пръстите на едната ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Грешка в CF карта!!!
Автор: kiten   
Дата:   28-03-15 23:49

май битлокера си е казал думата?

Отговори на това съобщение
 Re: Грешка в CF карта!!!
Автор: m.djorov   
Дата:   29-03-15 10:42

Не. Къв битлокер докато картата е апарата и той снима?
Просто проблем със самата карта.

Отговори на това съобщение
 Re: Грешка в CF карта!!!
Автор: BOZO   
Дата:   29-03-15 16:56

Абсолютно същия номер го правят и промоционалните флашки по 8ГБ от играта на Милка - абсолютен кенеф, държат се точно като описаното от metodiev_martin.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »