Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Снимане на концерт
Автор: stoev14   
Дата:   20-03-15 20:35

Хора, налага ми се да снимам концерт (едни приятели ме помолиха и аз приех) и ви моля да ми дадете съвети и насоки как да го правя.[smilie11]
Апаратът ми е Canon EOS 1100D с обектив 18-55mm, имам и статив.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на концерт
Автор: BOZO   
Дата:   20-03-15 20:55

Отиваш и снимаш. Статива не знам за какво ще ти е, но го носи - ако стане меле хващаш за главата и се въртиш в кръг.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на концерт
Автор: realnoncho   
Дата:   20-03-15 20:58

Какъв концерт... На сцената в парка или в някой тъмен бар, екстремна група или такава която стои статично...

П.П. Имам дежаву за много подобна тема за "Едни приятели ме помолиха, но аз нямам подходяща техника за концерт", не мога да я намеря нещо...



Публикацията е редактирана (20-03-15 21:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на концерт
Автор: stoev14   
Дата:   20-03-15 21:09

Ами.. ще има повече подвижни, отколкото статично обекти. Ще е в театър, изцяло осветено от прожектори и цветни светлини..

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на концерт
Автор: caspin   
Дата:   20-03-15 21:11

Ако е на Роксет или Тото идваме да помагаме.Явно си профи колега щом ти предлагат да снимаш концерти.Вземи си и каска за всеки случай[smilie5] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на концерт
Автор: J0R0   
Дата:   20-03-15 21:54

Виж секция "образователна" статия "на сцената"

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на концерт
Автор: realnoncho   
Дата:   20-03-15 22:03

В такъв случай ISO колкото може да носи и гледаш да докараш поне скорост 1/160(при по-бързи движения може да трябва и повече). Препоръчително е да се снима на мерене по точка, ако добре си познаваш меренето на апарата може и със стандартно мерене и ръчно дооправяне на експонацията на момента за да не ти изгарят светлите обекти на фона на по-тъмният фон. Ако си запознат с по-интересните и ключови моменти на това, което ще снимаш, ще ти е по-лесно. Обективът и апарата не са особено добри за фокусиране на движещи се обекти при такива условия, по-скоро действай на единичен, а не на следящ фокус.

И ако не стане друг път просто отказвай неподходящи ангажименти [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на концерт
Автор: deerstalker   
Дата:   21-03-15 00:34

С Canon EOS 1100D с обектив 18-55mm едни снимки ще станат

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на концерт
Автор: fraction   
Дата:   21-03-15 12:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »