Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнение за безжичен микрофон?
Автор: bestlap   
Дата:   16-03-15 23:50

Какво ви е мнението за този продукт ? Просто често ми се налага да снимам видео и микрофона който имам е с кабел и го включвам в dslr-a а някой път това е меко казано предизвикателство http://www.electronics.bg/product_info.php?products_id=21007185
Не търся супер качество просто да върши работата за която е предназначен да има звук видеото [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за безжичен микрофон?
Автор: Блясък   
Дата:   17-03-15 08:48

Бих питал и аз нещо подобно, че имам един отвратителен микрофон. С интерес ще следя темата. [beer] за най-добрата обиколка ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за безжичен микрофон?
Автор: e-mil   
Дата:   17-03-15 10:44

Ами приемника пак трябва да го включиш някъде - той е само приемник, не рекордер.
Хвърли един поглед на тази тема:
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1689325&t=1688960



Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за безжичен микрофон?
Автор: Mogila   
Дата:   17-03-15 10:46

Такива ефтини продукти трябва да се пробват, защото повечето от тях вкарват разни шумове и смущения.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за безжичен микрофон?
Автор: джъмбо   
Дата:   17-03-15 10:48

има един за 85 лв.. по-добре да пробва него...
а то е ясно ще пак ще се включва в дизеларката ама поне ще си свободен няма да се размяташ в кабели

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за безжичен микрофон?
Автор: bestlap   
Дата:   24-03-15 01:36

А няма ли някакво решение за безжичен микрофон който да върви със рекордер ?[smilie2] [smilie2] примерно тези който носят в Биг брадър примерно участниците на какъв принцип са?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за безжичен микрофон?
Автор: e-mil   
Дата:   24-03-15 10:32

Ами щом могат да излъчват на живо, очевидно не са с рекордер. Актьорът носи брошка и предавател, а приемникът е вързан към пулт. За такива цели се търси миниатюрност, за да не ограничава движенията. Рекордерът ненужно би увеличил обема и тежестта.

Сигурно има брошки с рекордер, но няма много смисъл да се купуват. Така губиш гъвкавост. Утре, като решиш да смениш микрофона, отново ли ще купуваш рекордер? Има добри портативни устройства на прилична цена: Zoom H2, Zoom 4N, Tascam DR-07, Tascam DR-40, Roland R-26... Хем вградени микрофони, хем външни входове.
Тестове и ревюта в Интернет има много, включително в Тубата. Там няма много да се разбере качеството на записа, но има сравнителни тестове между различни модели, та горе-долу получаваш представа за възможностите.
Dedopop има Tascam DR07Mk2 и казва, че хич не е зле. Питай го за подробности! Прати му имейл, че напоследък май не влиза често.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за безжичен микрофон?
Автор: bestlap   
Дата:   24-03-15 18:42

Благодаря за изчерпателния пост [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за безжичен микрофон?
Автор: aidend   
Дата:   25-03-15 09:36

За мен най - доброто възможнo качество , но и цената е страхотна.
http://www.ggvideo.com/shure_fp_wireless.php




Публикацията е редактирана (25-03-15 09:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за безжичен микрофон?
Автор: bestlap   
Дата:   26-03-15 10:58

Имам въпрос ако взема този микрофон от първият пост мога ли да включа устройството към входа на апарата ми за MIC и апарата да записва звука в реално време от брошката?[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за безжичен микрофон?
Автор: Mogila   
Дата:   26-03-15 11:11

Няма причина да не можеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за безжичен микрофон?
Автор: bestlap   
Дата:   26-03-15 11:37

Това исках да чуя :) [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »