Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 
 Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: strawmerry   
Дата:   05-03-15 19:13

Здравейте !
Много ще ви бъда благодарна ако ме посъветвате какъв фотоапарат да си купя !
Искам да бъде около 350лв./може до 500, ако е нещо изключително/, да прави страхотни снимки и да се доближава до професионален фотоапарат /знам, че звучи наивно/, тоест да става за полу-професионални фотосесии, хубавата светкавица ми е особено важна.

Абсолютно нищо не разбирам от фотоапарати, затова ако ми препоръчате нещо с обяснения като за деца, няма да се разсърдя ! [smile]
Благодаря !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: Петрос   
Дата:   05-03-15 19:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: h_bio   
Дата:   05-03-15 19:20

Бюджета е ограничен. техника втора употреба вариант ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: realnoncho   
Дата:   05-03-15 19:21

Тези пари ще стигнат само за хубава светкавица от исканото...

Иначе и гол апарат може да се вземе, ама хубави фотосесии стават със знаене, можене и хубави обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: h_bio   
Дата:   05-03-15 19:28

Момчета, не забравяйте, че критериите на питащия вероятно са различни от нашите. Т.е. това, което е прилично качество на снимкте за него, за нас да е брак.
В този смисъл мисля, че в конкретния случай ентри левъл DSLR с китовия обектив ще свърши работа. Също така подозирам, че се има предвид вградената светкавица да е добра, а не да се търси външна такава. За бюджета има чудесни предложения в базара за употребявани камери от посочения клас фототехника. Между другото, някоя безогледалка също може да е вариант. Прости си мисля, че се търси нещо, което е по-добро и по-истинско от компактен апарт.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   05-03-15 19:34

Масово турбо-сапунерките се възприемат за полу-професионални... предполагам, че за такава е питанката [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: imitev   
Дата:   05-03-15 19:35

М'че да даде примери на необходимият резултат... [smilie21]

Аз се хващам на бас, че под "хубавата светкавица" се има предвид вградената [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: bg2014   
Дата:   05-03-15 20:23

Обаждаш се на някой колега от твоя град. Пробваш неговия апарат от среден клас и търсиш нещо подобно.
И съвети ще получи, и опит ще натрупаш, и впечатления "какво търся" ще придобиеш.
Скоро имах дилемата какъв апарат да си купя.
Купих чисто нов Никон 5100 и след месец вече разбирам какво търся - хубави обективи и хубаво време.
Така ще е и със теб. Каквото и да купиш винаги ще има по-високо ниво.
Просто в зависимост от финансите купуваш нещо за старт, но скоро след това започваш истинското бягане.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: strawmerry   
Дата:   05-03-15 21:37

Много благодаря на всички за отговорите !
Да, имах предвид вградена светкавица. Просто искам нещо на прилична цена, което да прави хубави снимки. Много обичам да снимам, но това ще си остане хоби. Затова до 500лв.
Техника втора употреба не купувам.
Обърнах се към вас, защото не съм наясно кое точно е важно за фотоапаратите, какво да гледам. Ясно е, че ще е 20 мегапиксела, но оттам нататък... Как да разбера коя светкавица е хубава и т.н.
В Техномаркет сигурно няма да ми дадат да пробвам. Трябва да знам какво търся. Имала съм Канон и се развали, от Сонито съм много по-доволна, но вече искам нещо по-професионално.



Публикацията е редактирана (05-03-15 21:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: strawmerry   
Дата:   05-03-15 21:42

h_bio, мерси ! Точно това имах предвид, но китов обектив и безогледалка нищо не ми говорят.. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: Петрос   
Дата:   05-03-15 21:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: tzl   
Дата:   05-03-15 22:03

Мегапикселите не правят картинките. Те просто ти дават размера на картинката. Дали ще е голяма лоша картинка или малка, няма значение. Примерно погледни защо Nikon D4 e само 16 мегапиксела, а е един от най-скъпите им модели.

Всички вградени светкавици са еднакво "хубави". С тях ще правиш снимка, която ще изглежда като от телефон, сапунерка и фотоапарат за 10 хиляди лева.

Фотоапаратът просто записва това, към което го насочиш. Като светкавицата светне директно човека, ще получиш човек с директно светната светлина. Фотоапаратът няма да промени нищо вълшебно. Ако човекът е застанал облещен, ще излезе облещен. Ако е дебел, ще излезе дебел. Ако е слаб, ще излезе слаб. Ако е хубав, ще излезе хубав, ако е грозен, ще излезе грозен. Ако е усмихнат, ще излезе усмихнат. Ако е намръщен не смятай, че ще му оправи изражението.

Надявам се тези съвети да те накарат да стъпиш на земята.

Каквото и да вземеш като DSLR ще е все едно независимо дали купуваш за 10 000лв или за 500лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   05-03-15 22:22

https://photo-forum.net/ebook/start.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: h_bio   
Дата:   05-03-15 23:06

Вариант 1

Вариант 2

Вариант 3

вариант 4


Можеш да пазаруваш и от различни от посочените магазини.



Публикацията е редактирана (05-03-15 23:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: h_bio   
Дата:   05-03-15 23:10

Вариант 5

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: deerstalker   
Дата:   05-03-15 23:17

За тези пари[smilie5]



Публикацията е редактирана (06-03-15 22:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: Петрос   
Дата:   05-03-15 23:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: realnoncho   
Дата:   05-03-15 23:29

Panasonic LZ40

Отговаря на всички изисквания - 20мп, полупрофесионален турбозуум, светкавица и изглежда хубав само за 429лв [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: radi_nrj   
Дата:   06-03-15 00:03

Съжалявам, че ще те разочаровам, но всичко от телефоните с що годе по-добри камери и апаратите, които са до 500лв нови в магазина са със сравнително еднаква картина. Светкавиците са им са еднакви и просто имат различен набор от функции и различно оптично приближение.

Иначе може да погледнеш темата "Снимки с телефони". Виж колегите какви чудеса правят с тях и се надявам да се убедиш, че не апарата парави снимката [smilie3]

Сега е трудно да ти препоръчам апарат защото ти не знаеш какво точно искаш или искаш нещо невъзможно.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: axlastro   
Дата:   06-03-15 01:56

това . Няма вградена светкавица май, но ще си вземеш външна.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: Петрос   
Дата:   06-03-15 02:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: burningice   
Дата:   06-03-15 08:04

По мое мнение, хубави полу-професионални апарати са канонските 6Д или никонските Д7100, но не се вместват в бюджета.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   06-03-15 08:17

А кафе трябва ли да може да прави ?

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: pmartinov   
Дата:   06-03-15 08:29

Апарата има светкавица.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: axlastro   
Дата:   06-03-15 09:13

Да взима Олимпуса щом има вградена тогава.
burningice [smilie24] И аз си мислех за 6D, но реших че е прекалено иронично.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: burningice   
Дата:   06-03-15 09:58

Не е иронично, първия апарат дава доста за цената си, но няма светкавица.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: Rand   
Дата:   06-03-15 10:24

[smilie24] за Олимпуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: wall   
Дата:   06-03-15 11:13

http://goo.gl/epwYzu

499 лв


Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: h_bio   
Дата:   06-03-15 11:40

Всичко друго коментирано и предложено в темата, само не и e-pm1 (последното предложение от линак горе)!

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: tzl   
Дата:   06-03-15 14:28

Полупрофесионалният фотоапарат полупрофесионални снимки ли прави? Че по-горе някой каза 6Д бил "полупрофесионален". Познавам хора, които си изкарват хляба с Д7100, въпреки, че имат и D800. Не съм чувал да са половин професионалисти.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: strawmerry   
Дата:   06-03-15 15:09

Благодаря отново за съветите и примерите ! [smile]
Предпочитам да взема нещо от Техномаркет, така че всъщност по-полезно би ми било да знам наистина под какви параметри да не пада, а не да имам примерни модели. Тоест, доколкото разбирам дали е 16 или 20 мегапиксела не е важно, зуумът също явно не е от значение. Тогава какво е ? Пак не ми стана ясно...



Публикацията е редактирана (06-03-15 15:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: strawmerry   
Дата:   06-03-15 15:15

Ясно ми е, че уменията на фотографа са най-важни, но все пак искам да взема нещо, с което ще мога да си правя фотосесии, които да не са по-лоши от тези във фотостудио. Последния път като се снимах, фотографът даваше такива лоши съвети и декорът му беше толкова зле, че съм убедена, че ако имах неговия апарат, щях да снимам много по-добре !!! Но съгласете се, че както и да застана и какъвто и да е фотографът, ако фотоапаратът не струва, пак няма да стане хубава фотосесия !

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: tzl   
Дата:   06-03-15 15:23

Тъй като си още съвсем в началото и имаш нереално разбиране за това какво може да прави машинката, наречена фотоапарат, по-добре не харчи пари за фотоапарат с "хубава светкавица". Скъпите модели DSLR-и дори нямат вградена светкавица, защото почти няма професионалист, който да ползва вградена светкавица (освен при някакви много специфични случаи и тя не винаги се ползва за да осветява сниманите обекти).

Каквото и да вземеш, снимките ще ти бъдат едни и същи, защото все още обожествяваш техниката като нещо, което ще ти направи "хубави снимки". Тук в този форум огромна част от любителите са с по-скъпа техника от тези, които си вадят хляба с това и въпреки всичко снимките на любителите (със скъпата техника) са нищо особено пред снимките на тези, които си вадят хляба с това (и които могат да снимат, разбира се).

Причината е, че това е просто техника, която записва това, което виждаш. Картинките се правят с разбиране за това къде в кадъра да имаш обект за снимка, къде да е фокусът, откъде да дойде светлината и т.н.

Ето простичък пример — имаш 3-ма човека, които са един зад друг, но можеш да видиш всеки от тях. Как една глупава техника ще разбере кого да фокусира и откъде ще знае ти какво мислиш, че е правилно да се фокусира? Само първия човек? Само втория? Третия? А може би и тримата? Това глупавата техника няма как да го разбере и ти трябва да определиш това. За да го определиш трябва да знаеш 3-те основни настройки — бленда, скорост на затвора и ISO. Като знаеш коя настройка точно какво прави, ще знаеш как да направиш така, че само 1 да е на фокус или и тримата да са на фокус. За тази цел е необходимо фотоапаратчето поне да има ръчни настройки.

Повечето фотоапарати в ниския ценови диапазон са без ръчни настройки, защото болшинството очакват техниката да реши вместо тях кое да е на фокус, колко тъмна или светла да е снимката и т.н.

Това е основната разлика при снимане с телефона и снимане с фотоапарат с ръчни настройки. При ръчните настройки знаеш много добре какво правиш и какво да излезе. При автоматични (на телефона) щракаш и каквото телефонът реши да е на фокус, това е.

Затова няма "полу-професионална" техника. Има техника в ръце на професионалист, който може да снима шедьовър както с телефон, така и с най-скъпото на пазара и в повечето случаи гледащите няма и да разберат с какво е снимано.

Големият зуум означава по-сложна изработка на обектива, а това означава повече лещи и по-лошо качество. В скъпия клас обективи няма такива с "голям зуум", всичките са с малък зуум, примерно 2х или 3х (въпреки, че при тях няма такова означение като 2х и 3х а примерно 24-70mm или 70-200mm). Затова големия зуум го има само при евтините фотоапарати, защото там не се търси качество на картинката.

Фотоапаратчетата с вграден (несменяем) обектив си имат лещи в тях и големите зуумове са с по-лошо качество.

Затова по-малко мегапиксели, по-малък зуум, ръчни настройки (ако държиш да се научиш на нещо повече) и да ти е по джоба, без кредити. Като го купиш ще си просто притежател на техника, но докато не разбираш какво точно става като композиция, цветове, светлина, ще си останеш притежател на фотоапарат независимо дали е 500 или 5000лв.

Забележка: Тъй като повечето хора ползват някакви умни и скъпи телефони, които са ми чужди, може би тези умни и скъпи телефони имат ръчни настройки при снимане или има приложение за тях, което позволява ръчни настройки. Ако е така, просто снимайте с телефона.



Публикацията е редактирана (06-03-15 15:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: h_bio   
Дата:   06-03-15 15:32

По-добре се придържай към конкретните модели споменати в темата. Все пак всеки си е направил труда да намери най-доброто за бюджета ти и да го предложи в тази тема. Има много по-добри предложения, но не и на цени около 500лв. за ново.

Параметрите са прекалено много за да ти ги дадем насипно и да избираш сам/сама, а и никой няма време да те учи, защото тези параметри са и в комбинация един с друг. Най-важното обаче, както ти подсказаха другите и противно на това, което си мислиш е този, който снима. После идва това, което снимаш и накрая е техниката.

Купи си каквото ти хареса на цвят и форма. Разлика в резултатите няма да има.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: iliyanb   
Дата:   06-03-15 15:34

tzl, [smilie24] за търпението.

А темата на таз мома може и да е поредният майтап[smile] .



Публикацията е редактирана (06-03-15 15:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: yokohama   
Дата:   06-03-15 15:46

Отдавна е купено пиенето и автора(ка) се забавлява.Петък е днес петъкккккк[smile]



Публикацията е редактирана (06-03-15 15:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: venci79   
Дата:   06-03-15 15:47

Nikon Coolpix P530

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: tzl   
Дата:   06-03-15 16:03

Майтап или не, пълно е с хора, които търсят точно по този начин и все на някой нещо от предложенията ще му е полезно.

(иначе това е първият форум, в който съм виждал да се правят фалшиви питания)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: realnoncho   
Дата:   06-03-15 16:17

"Ясно ми е, че уменията на фотографа са най-важни, но все пак искам да взема нещо, с което ще мога да си правя фотосесии, които да не са по-лоши от тези във фотостудио. Последния път като се снимах, фотографът даваше такива лоши съвети и декорът му беше толкова зле, че съм убедена, че ако имах неговия апарат, щях да снимам много по-добре !!! Но съгласете се, че както и да застана и какъвто и да е фотографът, ако фотоапаратът не струва, пак няма да стане хубава фотосесия ! "


От цялото това с нищо не можа да ме съгласиш [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: strawmerry   
Дата:   06-03-15 17:05

Не е майтап ! Не мога да разбера защо във всеки форум се намира някой, който да пуска злобни коментари !!!

Просто не искам да хвърлям пари на вятъра, а не разбирам нищо от фотоапарати.
tzl , h_bio и всички, които се опитахте да помогнете, изключително много ви благодаря !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: axlastro   
Дата:   06-03-15 17:26

Ако темата е сериозна , фото форума има образователна секция горе вдясно. Потърси я и я прочети. Олимпуса xz2 е добър вариант. Има и друг ама ще ми се карат - филмово тяло с 50мм обектив , 10-тина ленти от най-евтините и един хубав стар учебник по фотография, тук не мога да препоръчам.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: iliyanb   
Дата:   06-03-15 17:29

strawmerry, ако темата не е майтап, ще е добре да формулираш питанията и твърденията си по друг начин[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: kvakioh   
Дата:   06-03-15 20:23

Колкото по-голям, скъп и сложен апарат иска човек, толкова по-дълго, продължително и многократно трябва да чете упътването и допълнителна техническа и друга литература. Факт, доказан с годините. ДА не говорим за допълненията като чанта, втора, трета, пета карта памет и втора до десета допълнителни батерии. Филтри, аксесоари, статив и други. Натрупват се нещата, не е само до едното апаратче.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: RHCP   
Дата:   06-03-15 20:47





Публикацията е редактирана (07-03-15 18:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   06-03-15 20:49

strawmerry: проблема е, че най-близкото до определението "полу-професионален" и "хубава светкавица" като техника сериозно надвишава бюджета ти. Само тялото на ще ти струва от 2000 лв. нагоре, за китайски заместител на читава светкавица - 200-250 лв. ако си я вземеш от ebay и най-важното - обективите... там цените варират, и то доста сериозно. Сам викаш, че не разбираш нищо от фотоапарати - най-добре е да се разходиш до някой фото магазин, където може да поразгледаш различните ТИПОВЕ апарати. И да решиш всъщност какво искаш. Защото от една страна няма никакъв смисъл да си вземеш скъпа техника, след като не знаеш как да се възползваш от нейните възможности, но идва и другия момент - ако решиш да се развиваш в тази насока, бързо би достигнал възможностите на една стандартна "сапунерка", непозволяваща надграждане и ще трябва да събираш пари за нова техника. Иначе предложенията за Canon 1200D и безогледалния Sony A3000 са едни от най-достъпните в момента с APS-C матрица...

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: tzl   
Дата:   06-03-15 21:15

Повечето хора,които питат тук дори не знаят какво питат и е редно да не отговаряте като търсачка в интернет.

Момичето не знае кое прави добрата снимка и смята, че вградена светкавица или "хубава светкавица" или "двайсе мегапиксела" ще оправи нещата.

След като е изчела всичко това се надявам да мисли по-трезво. Смятам, че съветите за четене на упътване, фотоапарати за 2000лв и "хубави светкавици" са напълно излишни. Малко апаратче, което е с ръчни настройки са напълно достатъчни да прави превъзходни неща. Да, превъзходни неща, не да щрака снимки.

Но трябва да положи усилия и тези усилия не са да се дадат много пари на куп.

Има доволно случаи как хора купуват техника и "оборудват студия" и после я разпродават или наемат фотограф (истински), за да им свърши работата.

И между другото никога не съм чел упътването на фотоапарата си. То има само 4 настройки, които вършат цялата работа и човек може да ги налучка как се сменят. Обаче преди това прекарах много месеци, за да разбера, че имало 4 настройки.

В момента момичето идея си няма кои са те. Редно е да научи. Не й трябват знания за сензори (все още).



Публикацията е редактирана (06-03-15 21:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: pmartinov   
Дата:   06-03-15 21:23

Илюзията,че по-хубавия апарат прави по-хубава снимка кара много хора да си мислят,че няма за какво да учат...

И едва след като вземат по-хубавия апарат разбират,че са се заблуждавали много.


Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: strawmerry   
Дата:   06-03-15 21:38

Да, знам, че няма смисъл да взимам скъпа техника, след като нищо не разбирам. Затова казах до 500лв. Не отивам в магазин, защото преди да повярвам на думите на някой любезен продавач, опитващ се да ми пробута каквото му е изгодно, защото не се продава добре, а не от каквото имам нужда, реших да се осведомя във форум, но явно сгреших.
Благодаря отново за съветите ! Най-вече на tzl - научих много неща, които ме интересуваха. Мерси !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: kvakioh   
Дата:   06-03-15 21:49

Аз само се чудя какво му е лошото, грешното, загубеното в четенето на упътването на каквото и да е като електроника и техника...
Но както и да е, казусът е прекалено мъгляв в случая, и не знам кой как и кога точно ще даде "лекарството" за историята, започната в тази тема.
ЗА това дали някой някога скоро ще даде добра консултация в магазините, още по-малко може да се коментира.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: tzl   
Дата:   06-03-15 21:55

Лошо няма, просто упътването дава насоки как се ползват всички функции в техниката, а не как се правят хубави картинки с техниката.

Като има функции, които не се ползват, защо да се четат? Верно някой шедьовър може да се изплъзне, но има толкова други по-важни неща в този живот, които си струва да се прочетат и да запомнят. А и само с 3-4 функции се правят пак читави картинки. Откак го има този занаят е доказано.

Ако някой може да прави хубави картинки и си е чел упътването, аз нямам против. Знае функцийки, знае чалъми. Нека знае щом има време за това и ги използва. Имам против да се каже, че трябва да се изчете, за да се правят сполучливи картинки, защото се губи времето на хората.

А времето не се връща.



Публикацията е редактирана (06-03-15 21:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: kvakioh   
Дата:   06-03-15 22:02

Явно доста назад съм, че имало функции по апаратите, които да не използвам. Или техниката ми не е най-новата. Така си е.

Добре, поправям се, специализирана литература и специализирани филтрирани мнения от форуми се четат. ЗА да се научи човек. Това е по-правилното от упътванията.
За 500лв може да се вземе подходящ апарат, но няма да е достатъчно като леснота.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: Konstantinov   
Дата:   06-03-15 22:35

Гледах в базара ,един сони некс ф3 за 470 лева с китовия обектив,с този апарат може да се направят много добри снимки и само с китовия обектив, който покрива 8-9 мегапиксела,апарат е 16.За да се виждат хубаво снимките ви на монитор под 500 лева трябва да се сложи компресията на динамиката LV на 4.Другите неща ще си прочетете ,има подробно ръководство и на български от сони.За оставащите 30 лева си вземете статив.Апарата има самоснимачка ,свястно видео ,3д панорами, хдр ,исото му е 1114 и стават прилични снимки на тъмно изобщо за тези пари е най-доброто.Продават много ф3 и в ибей на подобни цени.Има и вградена светкавица която може да се държи насочена към тавана докато снимате и да не осветява директно като на разпит.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: ivjordan   
Дата:   07-03-15 00:00

И друг път съм го писал, но ще се повторя:
Трябва да се мине по трудния път, иначе не става. А трудният път е: купуваш си сапунерка за колкото пари имаш. Снимаш с нея. Ако резултатите не ти харесат, започваш да четеш и разбираш какво ти липсва. Тук има два варианта: купуваш сапунерка с ръчни настройки или купуваш огледално-рефлексен фотоапарат. В по-честия случай се избира първото, заради по-ниската цена. Продължаваш да снимаш и пак нещо не ти стига. Продължаваш да четеш. И тогава разбираш що е то огледално-рефлексен апарат, както и осмисляш онези четири важни настройки, за които се спомена по-горе.
По това време вече си доста напред с теоретичния материал, така че, без да питаш по форумите, си избираш ДСЛР по твой вкус и възможности с някакъв обектив. После пак четеш. После си купуваш допълнителни обективи. Пак четеш. После купуваш осветление. И те така. 3-4 хиляди лева по-късно разбираш, дали туй нящо фонографията е за теб или телефонът ти върши работа.
Няма по-кратък курс, повярвай ми, ако искаш да снимаш наистина, а не да щракаш.
Ако само ще щракаш, процесът завършва в първата точка: купуваш си сапунерка за колкото пари имаш.

П.П. Горе забравих, че все в някой етап от процеса е добре да разбереш, ча какъвто и да е апарата, изображенията трябва да се обработват. Тоест, трябва да си избереш обработваща програма и да попрочетеш как работи.
Изобщо, много четене трябва. Ама сериозно четене. Не в нета, а книги. Много и не много тънки.
Ако не ти се чете, направо си снимай с телефона.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: tzl   
Дата:   07-03-15 00:07

Има 2 вида хора, които обработват снимки:

- Едните ги обработват, за да добавят черешката на тортата, имайки вече направена хубава торта;

- Другите ги обработват, за да накарат гостите да вярват, че под крема няма да забележат загорелите блатове;

С други думи — обработката не е задължителна за хубава снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: ivjordan   
Дата:   07-03-15 00:42

Горе-доле си прав, даже много си прав, но също така не би могъл да отречеш, че абсолютно всяка снимка, даже най-добрата, иска мъъъъничко обработка. Без нея не става. Това е положението.
Иначе, пак опираме до спора за JPEG против RAW. Ако няма да обработваме, то RAW файла е абсолютно ненужен и трябва да си купим апарат, де не го предлага, ем е по-евтин.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: burningice   
Дата:   07-03-15 13:54

Не знам дали полу-професионалният апарат прави полу-професионални снимки, че горе някой питаше, но знам, че това дали е полу- или професионален го казва производителя.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: D.S   
Дата:   08-03-15 12:38

Защо направо не и кажете на момичето, че за 300-500 лв. няма как да си купи нещо ново със изискванията си? [smile] Няма как просто. Пък и тя си мисли, че като го купи и ще прави "полу-профисионални" снимки ... нищо лично и не се заяждам, но по-добре не си давай парите на вятъра. Вземи прочети малко, събери още парички и ако наистина ти се занимава купувай. То само един свестен обектив струва толсова. Пък и да правиш фото сесии със светкавица ... no coment



Публикацията е редактирана (08-03-15 12:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: MARLOV   
Дата:   08-03-15 14:11

Госпожице, щом задавате такива въпроси за всички е ясно, че не ви е необходим "полупрофесионален" апарат.Снимайте си със сапунерката , докато прочете някоя и друга книжка и поне станете наясно с ОСНОВНИ понятия.В противен случай ще гледате врътките и копчетата на апарата като... абе ще се чудите какво да ги правите.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: iavorianev   
Дата:   10-03-15 18:11

strawmerry ,за 500 лева можеш да си вземеш хубав апарат....просто тук има един тънък момент.Когато питаш тук за мнение за апарат до 500 лева е все едно да питаш пилоти на Формула 1 за хубава кола бегачка до 2000 лева....Не се сърди на никой,просто найстина те очаква един дълъг за вървене път и той е осеян с принципа проба-грешка! Нали осъзнаваш че в даден момент всеки един от тук присъстващите си е задавал този въпрос,включая и мен. Купих първия си безогледален Панасоник със сменяем обектив с идеята какви страхотни снимки ще станат. Идея си нямаш като излязах за първи път да снимам с него,прибрах се и не можех да повярвам какви шитни съм сътворил. После последва смяна,после още една,после едно обективче,после още едно,после още 3....повярвай спирка няма,голяма краста е. Но това което колегите искат да ти обяснят е че трябва да извървиш този път сама....дори и с техника за 10000 сега ти ще правиш същите снимки като с техника за 500.Просто е...докато вървиш,падаш,стъпваш накриво,но най- важното - ПРАВИШ ИЗВОДИ И РАЗСЪЖДАВАШ!!!! И след всяка следваща крачка ще си по наясно със себе си. И тогава пак ще задаваш въпроси,просто вече въпросите ти ще са по стегнати и насочени!

АМИН


П.С Просто за проба,започни да разучаваш фотообработващите програми,като за начало пробвай някоя лека и безплатна и се пробвай със свой кадри

[shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: bg2014   
Дата:   10-03-15 18:36

Преди да се хвърля на никон 5100 се бях загледал по този: Sony
След консултация с професионалисти разбрах, че трябва да си купя друг според джоба. И така постъпих.
НО... тук говорим за начинаещ фотограф от женски пол.
За нея този вариант е чудесно начало, да не кажа и среда на развитие като фотограф. Така, че нека разгледа представянията на този модел.
Компромисът качество/цена мисля, че тук е спазен. Под 500 лв НОВ с достатъчно голяма резолюция и лесна употреба.
Няма нужда от постоянна смяна на обективи и има уникален зум.
Sony
и клип: Sony
Предишният модел има по-приятно представяне за да се види приближението:
Sony
Успех!



Публикацията е редактирана (10-03-15 18:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: h_bio   
Дата:   10-03-15 19:31

Sony HX300 не е "предишния" модел на H400. Различна класове се като HX е по-високия.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: bg2014   
Дата:   10-03-15 19:55

Полупрофесионален фотоапарат няма.
Всичко е компромис за възможности/цена и най-важното - колко знания и умения се изискват за съответният апарат.
Както един твой колега ме посъветва за Сонито:
"Пробвах го. Хубав е. Но аз такъв малък не бих си взел."
Послушах го и не съжалявам. Сега се уча. Пробвам различни обективи и различни програми за обработка. Мнооого време и нерви се губят в такова хоби. Много знания са нужни, а те се трупат бавно.
При мен е за хоби. Не ми се мисли един "профи" колко знания има, какви умения е постигнал. За един "полупрофи" не знам, но сигурно е доста по-високо от един "хоби".
Благодаря за урока h_bio![beer]



Публикацията е редактирана (10-03-15 19:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: ivailo_radev   
Дата:   11-03-15 15:00

С ръка на сърцето мога да ти препоръчам Самсунг ЕХ2Ф. Купих такъв на приятелката ми и прави наистина невероятни неща за цената си (около 450 лева беше). И както те посъветваха колегите, много четене след това :)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: spotter84   
Дата:   11-03-15 15:28

Гореща препоръка за Sony A58 за тези пари. Много добра матрица и съответно гарантирано ефективно шумоподтискане до ISO 3200, хубав визьор и възможност отново да се ползват голям набор от обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: ivailo_radev   
Дата:   11-03-15 15:42

Това със Сонито и мен ме заинтригува. Може ли да споделиш къде го има на тази цена?

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: spotter84   
Дата:   11-03-15 15:46

Иво, ако визираш А58, досега поне в Синтезиса на база комбанция с обективи излизаше толкова при комбина. Втора ръка (но разбирай неползван почт, с гаранция) пак го продават около 450, 500 лв мисля. Ето един пример: https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=52314

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: ivailo_radev   
Дата:   11-03-15 15:50

Мерси, сега гледах, но в синтезиса са го повдигнали нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: spotter84   
Дата:   11-03-15 16:16

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280507000217.html По-скоро да се намери човек за комбина с теле обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: kevi53   
Дата:   12-03-15 14:40

Вариант 5 на h bio по сензор преборва профи модели според ТЕСТОВЕТЕ - някой има ли реална представа толкова ли е добър с китака тоя модел?


Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: Pavlov   
Дата:   12-03-15 15:07

Тук има снимки от A3000 с китака, можеш сам да се убедиш колко е добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубав полу-професионален фотоапарат
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-03-15 23:13

kevi53,
Ами наистина толкова е добър този сензор! Именно сензор, защото оценката на DxO е само за сензора. В комбинация с китовия обектив резултатите не се променят, но те и нищо не говорят за качествата на "стъклото". В Интернет има доста ревюта на обективи - потърсете ги! Китовите за А3000 са поне 3, така че не знам за кой именно питате.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: