Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 wu-1b Nikon
Автор: Murnau   
Дата:   19-02-15 16:13

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: wu-1b Nikon
Автор: Murnau   
Дата:   19-02-15 16:14

Привет,


интересува ме дали някой е успял (обърнах нета) да подкара това нещо директно на pc/mac и да го използва , за да идват картинките директно в Lightroom/Capture one...?

Бързина не ме интересува. Нито да минавам през мобилно устройство от типа на телефон или таблет.



Мерси!!

Отговори на това съобщение
 Re: wu-1b Nikon
Автор: sohk   
Дата:   19-02-15 16:25

Това устройство е предназначено да си общува само с мобилното приложение на Nikon - WirelessMobileUtility. Тоест, работи само с мобилни устройства. Това, което искаш ти да направиш се постига чрез безжичен предавател WT-5 или предавател на данни UT-1 или и двете.

Отговори на това съобщение
 Re: wu-1b Nikon
Автор: jivkojj   
Дата:   19-02-15 16:29

По-добре си купи eye-fi карта.

Отговори на това съобщение
 Re: wu-1b Nikon
Автор: Murnau   
Дата:   19-02-15 17:14

ok мерси

eye-fi карта имах преди 3 години, не ми хареса.

мисля, че са станали по-добри, jivkojj, би ли станало горноописаното с такава карта (eye-fi про)?

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: wu-1b Nikon
Автор: jivkojj   
Дата:   19-02-15 17:28

Ами щом си имал такава карта, знаеш какво може да се очаква от нея - може да прехвърляш снимки, но не и дистанционно да управляваш камерата.
Предимство - ако имаш няколко апарата, може да си я въртиш между тях, без да променяш конфигурации.

А на теб какво не ти е харесало в eye-fi картата? Постоянно ъпдейтват фирмуера и в крайна сметка от доста време си изпълнява функцията стабилно и според очакванията.

Отговори на това съобщение
 Re: wu-1b Nikon
Автор: Murnau   
Дата:   19-02-15 18:18

нещо по софтуера ме беше издразнило...

всъщност ме интересува дали с eye-fi може да се хвърлят директно снимките в watched folder и оттам в lightroom, capture one...

Отговори на това съобщение
 Re: wu-1b Nikon
Автор: MarinY   
Дата:   19-02-15 19:13

Това WU-1b е пълно разочарование. Освен никонската, мобилна програма, нищо друго не открива камерата. Дървен контрол, бавно като dial-up, непрекъснато губи връзка, когато е в зона с по-силна и позната от устройството мрежа.

Отговори на това съобщение
 Re: wu-1b Nikon
Автор: Murnau   
Дата:   20-02-15 16:24

нуждая се от отговор спрямо watched folder-а :)

Отговори на това съобщение
 Re: wu-1b Nikon
Автор: jivkojj   
Дата:   20-02-15 16:32

За eye-fi картата - не знам какво имаш в предвид под watched folder, но при мен е конфигурирано да си създава директория, името на която съдържа датата и да копира снимките там. Може обаче да му кажеш и да ги исипва в една директория. Предполагам нея може да наблюдаваш, какво ново се появява.


Отговори на това съобщение
 Re: wu-1b Nikon
Автор: Murnau   
Дата:   20-02-15 17:07

екстра, мерси!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »