Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Раменен статив - при видео?
Автор: bestlap   
Дата:   15-02-15 13:09

Колеги тези стативи има ли смисъл от тях допринасят ли за по плавно движение при видео с DSLR >> http://olx.bg/ramenen-stativ-za-foto-i-video-kamera-samo-54-leva-i67440114

Отговори на това съобщение
 Re: Раменен статив - при видео?
Автор: radikyokushin   
Дата:   15-02-15 13:41

Трябва да пробваш - няма друг начин да разбереш на теб ще ти е удобен ли.
Иначе със сигурност е по-добре от това да държиш в ръка "гол" апарат и да снимаш видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Раменен статив - при видео?
Автор: bestlap   
Дата:   15-02-15 18:46

Аз исках ако може и мнение от някой който е използвал подобен статив :)

Отговори на това съобщение
 Re: Раменен статив - при видео?
Автор: Gecata   
Дата:   15-02-15 19:35

Пробвах-не ми хареса. Ограничава ме от към бързо заемане на различни гледни точки. Сега използвам монопод с видеоглава и бърза плочка. Мисля, че това е много практично решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Раменен статив - при видео?
Автор: bestlap   
Дата:   15-02-15 19:37

Ам аз снимам едно он-лайн предаване и ми трябва да обикалям водещия или пък докато демонстрира едни упражнения да мога да минавам покрай него и затова ми трябва нещо което да мога да снимам от ръка и да съм по подвижен във видео режим.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Раменен статив - при видео?
Автор: deerstalker   
Дата:   15-02-15 19:39

Защо не си го вземеш от китай, а ще го храниш тоя врачански овчарин?



Публикацията е редактирана (15-02-15 19:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Раменен статив - при видео?
Автор: bestlap   
Дата:   15-02-15 20:18

Прав си но не знам от къде да пазарувам подобни артикули ? Иначе ми се иска да опитам защото си мисля ,че ще доста по добре добре от колкото от ръка или steady cam за 60 70 лв...

Отговори на това съобщение
 Re: Раменен статив - при видео?
Автор: cameraman   
Дата:   16-02-15 10:21

И колко по-малко ще му струва ако нахрани китайския овчарин? И още ще чакаш два месеца... може и да не случиш на търговец. И може и да платиш ДДС, което впрочем е нормално и законно.

Отговори на това съобщение
 Re: Раменен статив - при видео?
Автор: shagy   
Дата:   16-02-15 11:42

Като е законно, ти защо не го правиш?
Аман от препродавачи на китайски боклуци.
Досега не съм имал случай в който поръчана стока от ибей да не пристигне. Най-голямото забавяне е било 30 работни дни. На 20-тия пуснах съобщение на продавача, че поръчката все още не е пристигнала и след седмица той ми върна парите. След още една си получих и стоката. Предпочитам да изчакам месец, отколкото да плащам 50-100% отгоре на дребни тарикати.
Хубавото е, че овчарите станаха много и почнаха да си подбиват цените.
Въпросната джаджа в ибей струва около 20 долара. Тук, в базара съм я виждал за 75лв преди няколко месеца. Според мен не е удачна, защото ако си по-висок ще трябва да приклякаш докато снимаш

Отговори на това съобщение
 Re: Раменен статив - при видео?
Автор: chrisnoch   
Дата:   16-02-15 12:08

Този тип "раменни" стативи и за чеп за зеле не стават при снимане на видео! Стабилизирането на камерата при неподвижни снимки (фотографии) изисква точно обратното, което се изисква при снимане на видео "от ръка". Принципът е различен. Ще поясня:
- Фотографията "от ръка" изисква възможно най-голям брой опорни точки - целта е да се обездвижи камерата за кратко време. Въпросният "раменен" статив добавя две опорни точки (рамо + гръден кош) към обичайната конфигурация за снимки от ръка (лява ръка + дясна ръка + око). Той е подходящ за фотография, но не и за видео.
- Видеото от ръка изисква плавно движение на камерата - точно обратното на обездвижването, което е необходимо при фотографията. Колкото по-малко опорни точки - толкова по-добре! Неслучайно професионалните стабилизиращи системи за видео (от рода на "Steadycam") използват само една опорна точка.
Разбереш ли принципа, описан накратко по-горе, ще схванеш, че при снимане на видео е по-добре да държиш камерата с една ръка, отколкото да я чучнеш на въпросния "раменен" статив.

Отговори на това съобщение
 Re: Раменен статив - при видео?
Автор: M_D   
Дата:   16-02-15 13:48

Този тип стативи могат да свършат някаква работа само ако си статичен. Дори класически раменен риг няма да е много подходящ за описаните от теб движения. Ако не можеш да си позволиш стедикам, или просто предпочиташ "ръчната" естетика, може да пробваш нещо от тоя тип: фигриг
Значително по-удобно за обикалящи движения.

Отговори на това съобщение
 Re: Раменен статив - при видео?
Автор: bestlap   
Дата:   16-02-15 14:25

И това ми привлече вниманието https://www.youtube.com/watch?v=ePoHiFFl3hI
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Раменен статив - при видео?
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   16-02-15 15:15

Този статив е удобен за дълго снимане от ръка на статични кадри и панорамни движения в ляво и дясно, също за фартиране (ходене с камерата) до някъде. Ако искаш да имаш свобода на вертикални движения, нагоре и надолу - не става. Това което те подпира в хълбока ти пречи за движение надолу.



Публикацията е редактирана (16-02-15 15:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Раменен статив - при видео?
Автор: langel   
Дата:   16-02-15 15:39

Раменният статив е много полезна джаджа за снимане на видео с всякакви устройства до определен размер.
Това, че е се казва "раменен", не означава, че е задължително да се използва само на рамо.
Добре е обаче човек да е подсигурен и с други устройства - монопод, трипод, стедикам, хендмейд джаджи, според зависи.



Публикацията е редактирана (16-02-15 15:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Раменен статив - при видео?
Автор: ivanblg   
Дата:   16-02-15 20:47

Търсиш голямо удобство за 50 лв.Трудно се намира такова.Иначе по скъп и доста мобилен вариант е това:
http://youtu.be/Cl7LHTGT46c?list=PL20A91E1D5F8884E2

Не съм ползвал такова,но ми се вижда добро.



Публикацията е редактирана (16-02-15 22:42)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »