Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Светкавица за некс?
Автор: Ghost4o   
Дата:   14-02-15 15:00

Каква светкавица ще ми препоръчате за некса, някоя около 15-20 число, и да е под 100лв, ще се ползва с обувка. Говорих със simbon4o, той ми каза за някои високо волтови с възможност да изгори некса. Не ми трябва профи светкавица, а някоя по добра от тази в комплекта на некс5т, която е с число 7.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за некс?
Автор: l.ivanov   
Дата:   14-02-15 19:11

http://www.fotokoch.de/Metz-MB-20-C-2_37697.html?prepage=blitz.html
Може би тази?


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за некс?
Автор: Simbon4o   
Дата:   14-02-15 19:25

Можеби трябваше да започнеш с модела на некса [smilie5].
Модела е 5Т и той няма обувка или, ако се сложи ще е без ТТЛ. Та за мен - варианта е да се вземе обувка от ибей, светкавица от тук някаква с чупеща глава и ръчни настройки и там избора е май само yongnuo от по-модерните. Няма да е лошо и тригер, за да можеш да ползваш светкавицата отделно от тялото.

Без тригера ти трябват по спомен 15на лв за обувка и 100на лв за йонгнуо втора ръка, но по-добре ново за 150 понеже може и гаранция да има. Варианта за стари евтини светкавици не е полезен понеже дори да са нисковолтови ще са със съмнителен произход и продължителност на живот, аз лично повече от 20-30лв за такава не бих дал... така и да изгори ще го преживея. Ако струва повече бива да има чупеща и въртяща глава и ръчни настройки на силата през повечко степени, което в почти всички стари светкавици го няма.



Публикацията е редактирана (14-02-15 20:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за некс?
Автор: nice2mitiu   
Дата:   17-02-15 07:18

+1 за yongnuo-то, кофтито е че тежи повече от некса. Аз го ползвам в slave режим, разделено от тялото.

Въпрос - каква обувка ползваш? Аз си купих wansen, комплект обувка с трансмитер + приемник за около 20на лв от ибей и работи когато то си прецени - първите 5 кадъра са ок, после не можеш да го накараш да светне. А като му натискам тестовия бутон всичко е супер...

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за некс?
Автор: Simbon4o   
Дата:   17-02-15 07:57

Обувките са 3 вида
с тригер - огромна е
без тригер с вграден винт - става на по-едрите модели като F3, но на 5ците опира в някои обективи и преходници.
най-компактната с отделно винтче и отверка в комплекта - идеална за некс 5ца.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »