Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Рисуван фон направи си сам
Автор: ishootraw   
Дата:   09-02-15 20:09

Здравейте,

от доста време си мисля да си "измайсторя" един рисуван фон от плат. Да се позанимавам с нещо различно пък и да се поизцапам малко някой уикенд.
Из нета има доста приятни неща от муслин, ръчно нарисувани. Иска ми се нещо в сиво-черно или синьо и да стои на петна, леко "батик", предполагам ще се пробвам с груби мечета и някакви гъби.

Има ли някой опит с такива домашни "проекти" да сподели? Примерно какъв плат освен муслин става, магазин за плат, какъв тип бои са подходящи и др.

Ето каква ми е целта, разбира се не целя това качество, а по-скоро ми е интересно да се пробвам. И дано домашният не излезе колкото от магазина като цена :)

http://www.silverlakephoto.com/ash-silver-series-background/


Мерси и поздрави!


Отговори на това съобщение
 Re: Рисуван фон направи си сам
Автор: jingov   
Дата:   09-02-15 23:03

Бях пробвал с един чаршаф 2,8-3,2м. , но не го боядисах с някакъв основен цвят и се омазаха нещата. Верно, получи се еднородна шарка, но не ме устройваше плътноста, бях сложил и други тъкани ! Та съвета ми е да си вземеш боя за текстил - сива или друга, да следваш инструкциите за боядисване/аз го правих в пералнята. Като можеш да навържеш възли или пристегнеш , ще получиш шарка. След което да почнеш мацаниците пак с боя за текстил .
Чаршафчето струваше към 28 лв, боята 12 , труд/не се брои/ и ток -една перелня и 15 мин после гладене.


Отговори на това съобщение
 Re: Рисуван фон направи си сам
Автор: zotto   
Дата:   10-02-15 01:10

И на мен ми хрумна тази идея, но не можех сама да си го нарисувам и се обърнах към приятели художници, оказа се, че като сметна цената на плата и труда излиза двойно, та си купих :))) Плат от чаршаф за 28лв. никак не ми е подходящ за подобно нещо, просто евтините материи блестят и отразяват, но някой може и да се е справил сам с тази задача.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »