Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Петъчен, тъп въпрос
Автор: ivangp   
Дата:   06-02-15 19:12

Здравейте, днес си взех преходник от M42-EOS с чип за момента ще го ползвам с един хелиос. Смятам да си закупя и други обективи и въпроса ми е защо на някой ръчнофокусни пише auto какво значи това?

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчен, тъп въпрос
Автор: burningice   
Дата:   06-02-15 19:44

Автоматична, скачаща бленда.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчен, тъп въпрос
Автор: satansho   
Дата:   06-02-15 20:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчен, тъп въпрос
Автор: batsali   
Дата:   06-02-15 20:27

Не е тъп въпроса. Има един тънък момент. Някои обективи имат превключвател за автоматична и ръчна бленда. Ако обективът ти няма такъв превключвател, но е с автоматична бленда, а преходникът ти няма ръб, който да натиска чепчето на обектива и да затвори блендата, ще можеш да го ползваш само на макс отворено. Има лесно - или преходник с ръб, или отваряш задницата на обектива, вадиш чепчето и му надяваш парче изолация от някаква жица с подходящ диаметър. Така ще седи винаги в натиснато положение и ще можеш да ползваш ръчна бленда нормално.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчен, тъп въпрос
Автор: aldygreen   
Дата:   06-02-15 20:31

Ако преходникът е с борд, няма проблем. Иначе съм виждал варварски изпълнения на пентаксаджии върху ценни обективи, които просто ме погнусиха.


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчен, тъп въпрос
Автор: batsali   
Дата:   06-02-15 20:34

Като сръчен пентаксаджия съм направил точно, каквото съм описал горе [smile] Може да се махне по всяко време. Е, на един Fujinon му изпилих, пак ще го нарека 'чепчето', на пръстена на блендата, защото иначе не може да се навие докрай.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчен, тъп въпрос
Автор: satansho   
Дата:   06-02-15 20:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчен, тъп въпрос
Автор: batsali   
Дата:   06-02-15 22:27

Тва е по-агресивен метод. Моя е безкръвен [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчен, тъп въпрос
Автор: ivangp   
Дата:   06-02-15 22:53

Е сега разбрах какво означава.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчен, тъп въпрос
Автор: satansho   
Дата:   07-02-15 04:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчен, тъп въпрос
Автор: quazimodo   
Дата:   07-02-15 07:30

Най-доброто е Хелиос-44 с пресет на блендата[cool] !

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчен, тъп въпрос
Автор: ivangp   
Дата:   07-02-15 09:50

quazimodo, какъв е този пресет на блендата? В момента имам два хелиоса единия е 44м 2/58 с А и М на блендата а другия 44-2 2/58. Нещо ми се струва че са тъмни тези обективи а нали са на f2.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчен, тъп въпрос
Автор: batsali   
Дата:   07-02-15 10:51

Този 44-2, дето го имаш, трябва да е такъв. Има два пръстена за блендата. С единия задаваш стойност, с другия отваряш и затваряш до определената стойност.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчен, тъп въпрос
Автор: quazimodo   
Дата:   07-02-15 11:16

Батсали е отговорил преди мен. Предимството е, че няма нужда да разместваш основния пръстен на блендата при фокусиране а въртиш само предния, който е без фиксация. Ходът му се ограничава от положението на основния пръстен.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчен, тъп въпрос
Автор: satansho   
Дата:   07-02-15 17:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »