Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Горен дисплей Nikon d200
Автор: amgdizain   
Дата:   04-02-15 12:02

Здравейте,
спука ми се пластмасовия протектор над горният дисплей. Някой знае ли къде в София мога да си намеря нов? В ебей и амазон има ама е по䁌голяма разправията.
Мерси предварително за съдействието.
Хубав ден

Отговори на това съобщение
 Re: Горен дисплей Nikon d200
Автор: vga   
Дата:   04-02-15 12:09

Продават на бул. България, в офиса на Profiled [smilie3] Моя струваше 20-тина лева, ако помня правилно...

Отговори на това съобщение
 Re: Горен дисплей Nikon d200
Автор: amgdizain   
Дата:   04-02-15 12:25

От профайлд ми отговориха, че продават само резервни части, а този протектор бил аксесоар.

Отговори на това съобщение
 Re: Горен дисплей Nikon d200
Автор: pmartinov   
Дата:   04-02-15 12:44

Задния протектор на екрана е аксесуар !

Горният протектор е част от апарата и не може да се сваля за да се превърне в аксесуар .

Обади се отново в Профайлд и направи това уточнение .


Отговори на това съобщение
 Re: Горен дисплей Nikon d200
Автор: ilcoin   
Дата:   04-02-15 12:52

pmartinov [smilie24]

Ако е това, което мартинов казва (а то вероятно е), цената на ремонта е възможно да надхвърли стойността на апарата. Даже и да се снабдиш с панел от ебай или от китайците и да си го смениш сам. Ако си работи дисплея, не го закачай ...

Отговори на това съобщение
 Re: Горен дисплей Nikon d200
Автор: idonkov   
Дата:   04-02-15 12:59

При мен на Д300 също ми е спукано стъклото над горния дисплей. Един-два милиметра е от едната страна и макар, че вече му свикнах, ще се радвам да разбера къде и колко би струвала смяната му и изобщо дали си заслужава. Ако някой знае, да казва [smile].


Отговори на това съобщение
 Re: Горен дисплей Nikon d200
Автор: amgdizain   
Дата:   04-02-15 13:22

http://amgdizain.snimka.bg/other/modelistika.654719.34811785

Това е проблема. Работи си дисплея, но е дразнеща тази не малка пукнатина.



Публикацията е редактирана (04-02-15 13:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Горен дисплей Nikon d200
Автор: ilcoin   
Дата:   04-02-15 15:23

Потвърждавам написаното в предишният си пост. Най-добре да свикнеш с това, уверявам те че не след дълго ще спреш да му обръщаш внимание. Още повече, че апарата си работи и дефекта е козметичен.

Ако ли не - бройкаш в ебай. Иначе от профайлд не знам колко ще те одерат.

Отговори на това съобщение
 Re: Горен дисплей Nikon d200
Автор: juslen   
Дата:   04-02-15 15:30

В ebay е $7 стъкълцето с доставката, има си и двойнолепяща лента поставена-само трябва да свалиш старото и да го залепиш. Сваля се със сешоар и макетен нож или резец с който да бръкнеш и да го повдигнеш. Лесно е, но все пак си трявба малко сръчност.



Публикацията е редактирана (04-02-15 15:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Горен дисплей Nikon d200
Автор: amgdizain   
Дата:   04-02-15 23:29

Абе дразни си ме [smilie9] Пратих снимката на Профайлд да ми кажат дали го имат или не. Гледах клипчето в youtube как се сменя и си набелязах 2-3 такива в eBay още в неделя ама, много мудно и тромаво с тоя eBay. Затова се обърнах за съвет. Мерси на всички за отделеното време [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Горен дисплей Nikon d200
Автор: ilcoin   
Дата:   05-02-15 10:18

Аз пък не намерих такова стъкло, ама щом сте го намерили, добре [smilie24]

Вероятно от Профаилд ще ти предложат да сменят целия горен панел. Което ще е скъпичко. Иначе не е никак мудно, повечето доставчици си дават работещ тракинг номер и просто трябва да отидеш до пощата да си я вземеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Горен дисплей Nikon d200
Автор: pmartinov   
Дата:   05-02-15 10:27

Този протектор се сменя за 2 минути!

Нагряваш със сушуара да омекне двойнолепящото фолио и с макетен нож лекичко внимателно отлепяш протектора от към някой ъгъл.

После след като хубаво почистваш леглото на протектора внимателно залепяш новия.


Отговори на това съобщение
 Re: Горен дисплей Nikon d200
Автор: amgdizain   
Дата:   05-02-15 12:32

Това ми лтговориха от профайлд :
За съжаление в момента нямаме налична такава част и трябва да се поръча. Доставката отнема около 2-3 седмици, но съществува вероятност да се забави и повече, тъй като е по-стар модел и не се поддържат всички резервни части. Бих искала да Ви информирам, че крайният срок за поддръжка на модела е Април 2015г, което означава, че шансът да дойде частта намалява. Въпросната част върви с една лепенка, която също се подменя, общата им цена е 12 лв.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »