Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Въпрос относно обектив 85 мм canon1,8
Автор: rossen76   
Дата:   31-01-15 23:06

Здравейте , отскоро имам обектив canon 85 mm 1,8.
След тестване на около 100 снимки , някаде около 20 от тях бяха с фронт фокус , та въпроса ми е дали този обектив допуска грешки , или е за калиброване .Питам защото има и снимки с беупречен фокус.При обаждане в сервиз Зантекс споделиха че този обектив , давал подобни проблеми ...и било нормално .В гаранция е към пан сервиз ....Ако някой има мнение по въпроса може да пише.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно обектив 85 мм canon1,8
Автор: Петрос   
Дата:   01-02-15 04:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно обектив 85 мм canon1,8
Автор: GOSPODIN   
Дата:   01-02-15 08:48

На 1.8-2.0 има лек брак, особено ако прекадрираш и в по-общи планове(когато си на 4-5 метра от модела, ако е тъмно или на здрач и т.н. За парите си е прекрасен обектив, особено на ФФ. Отделен е въпроса и за тялото и АФ, защото при 1DХ предполагам, че брака ще е почти 0.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно обектив 85 мм canon1,8
Автор: imitev   
Дата:   01-02-15 09:36

Тест на статив и тогава обвинения...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно обектив 85 мм canon1,8
Автор: rossen76   
Дата:   01-02-15 09:49

все още тялото е канон 60 д

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно обектив 85 мм canon1,8
Автор: imitev   
Дата:   01-02-15 09:53

И аз съм с 60д и при снимане на далеч ми прави фронт фокус. Ако не снимам над 7-8 метра няма проблем.

Направи тест от статив на обект, който влиза в разстоянията които имат цифри на скалата на обектива

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно обектив 85 мм canon1,8
Автор: axlastro   
Дата:   01-02-15 12:13

Нормално е с този обектив. Той е правен за Фул фрейм, дори за лентово тяло. Освен това с него не е предвидено да се снимат портрети на отворена бленда на повече от 5-6 метра. Иначе съм го тествал и то на следящ фокус и смея да твърдя, че дори и на тъмно дава доста прилични резултати.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно обектив 85 мм canon1,8
Автор: rossen76   
Дата:   01-02-15 13:28

ТА ВЪПРОСА Е СЛЕДНИЯТ НУЖНО ЛИ Е ДА ГО КАЛИБРОВАМ , ИЛИ НЯМА Д АИМА РЕЗУЛТАТ ОТ КАЛИБРОВАНЕТО ПОНЕЖЕ Е ПРАВЕН ЗА ФУЛФРЕЙМ ..ОКОЛО БЛКЕНДА 5 ДОБРЕ СЕ СПРАВЯ

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно обектив 85 мм canon1,8
Автор: GOSPODIN   
Дата:   01-02-15 13:49

Ако апарата ти има микроаджъсмент пробвай на -5 до -10 , ако няма по-добре не го пипай.Това е портретен обектив с който е добре да се снима на 1.8-2.2 и не е много за репортаж. Също трябва да видиш , дали прекадрираш и на точки различни от централна, как се държи. При мен, когато прекадрирам се получава повече брак.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно обектив 85 мм canon1,8
Автор: fredito   
Дата:   01-02-15 14:33

Обективът е чудесен!
Трябва ти само още малко практика с него и си Гот..!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно обектив 85 мм canon1,8
Автор: axlastro   
Дата:   01-02-15 14:41

Само да вметна - Два пъти съм си купувал този обектив. Първия път на старо от колега във форума и му надух главата после, че обектива има фронт фокус и т.н. В крайна сметка се оказа, че е от тялото - работеше добре единствено с един прашасал и изподран 85 1.8 оставен за продажба във Фотопавильон, но няколко други тела в магазина пробвани с него, даваха лоши резултати - основно бекфокус. Т.е. има тела фабрично с фронт или бек фокус, защото има определен допуск. Същото тяло, което имах, имаше нормално поведение с други обективи (например Sigma 100 2.8 HSM).
В крайна сметка го продадох и него и си купих тяло 100D заедно с обектив 85 1.8 които в магазина тествах на статив и се убедих, че фокусират прекрасно. Въпреки това, има около 10% брак, което за този клас тела е нормален. Като гледам какво снимаш, май по-добре забрави за 85-ца та и си вземи един 70-200 F4 стабилизиран или една сигма 100 2.8 HSM

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно обектив 85 мм canon1,8
Автор: rossen76   
Дата:   01-02-15 15:44

ГОВОРИХ С BVI FOTO WIDEO КАЗА ЧЕ БИ ТРЯБВАЛО ДА СЕ КОРИГИРА ОТ ТЯЛОТО ЗАЩОТО ТОВА ТЯЛО ГО ПОЗВОЛЯВА И ЩЕ ОТИДА ДА ВИДЯ КАКВО ЩЕ СЕ ПОЛУЧИ

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно обектив 85 мм canon1,8
Автор: Simbon4o   
Дата:   01-02-15 16:08

Обектива няма какво да му се калибрира, ако може да се направи нещо ще е от тялото - можеш да го направиш и сам, ако тялото има тази екстра. Трябва ти статив и монитор :). Все пак имай предвид и че фокусната система на 60д е куца като на трицифрените и освен централната точка други безпроблемни няма, фокусирането по централна точка и прекадриране преди снимка винаги води до нефокусиран кадър и т.н. :)

Ако си попаднал на по-читава бройка може да е по-приятен на 1.8, но някои бройки имат много фринджове и халиране и си иска затваряне на 2.2 минимум.

Това че се справя на 5.0 бленда нищо не значи, тялото винаги фокусира на отворена бленда и затваря в момента на снимката - проблема си седи просто на по-затворено повече неща са на фокус.

Би трябвало на лайфвю да няма проблеми с фокуса - пробвай.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно обектив 85 мм canon1,8
Автор: aldygreen   
Дата:   01-02-15 16:52

rossen76 написа:

> ГОВОРИХ С BVI FOTO WIDEO КАЗА ЧЕ БИ
> ТРЯБВАЛО ДА СЕ КОРИГИРА ОТ ТЯЛОТО
> ЗАЩОТО ТОВА ТЯЛО ГО ПОЗВОЛЯВА И ЩЕ
> ОТИДА ДА ВИДЯ КАКВО ЩЕ СЕ ПОЛУЧИ

Това тяла Canon EOS 60D няма възможност за коригиране на автофокуса. BVI са се изказали малко наизуст.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно обектив 85 мм canon1,8
Автор: imitev   
Дата:   01-02-15 18:20

Фокусната система на 60д не е като на трицифрените канони, a е като на 50D - 9кръстосани точки и централна по-чувствителна.

Честно казано си е достатъчно добра за снимане...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно обектив 85 мм canon1,8
Автор: kvakioh   
Дата:   01-02-15 20:21

До бройка при 60Д. До обектив като бройка.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно обектив 85 мм canon1,8
Автор: rossen76   
Дата:   01-02-15 23:39

Относно фокуса на апарата смятам че е отличен , относно обектив сигма 17- 50 нямам никакви проблеми с изместване на фокус . Кнон 18- 55 също ...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно обектив 85 мм canon1,8
Автор: rossen76   
Дата:   02-02-15 18:35

Приключението продължава , .Стъпката която направих е че отидох днес в фотопавилион където ми казах колко бил точен фокуса и че било нормално да бяга на повечето кадри особенно напред...Пълна лудост..
Отидох в пан сервиз , където е гаранцията към обектива и го оставих да го тестват .след 3 дена щели да дадат становище дали обектива е наред , или не ...ако не наред ще го пращат в Италия .Ако е наред да видели настроиките в тялото . сега чакам становище.В България не можело да се калибрират обективи Канон...
В тялото на канон 60 д няма настройки за фокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно обектив 85 мм canon1,8
Автор: imitev   
Дата:   02-02-15 18:39

Ти тества ли го на статив с добре осветен обект?

Поне примерни кадри да беше показал...

Мога да ти покажа моите първи кадри с 85 1.8 и 60Д - 90% бяха фира...

След малко четене и опити нещата взеха да се получават...
http://dox.bg/files/dw?a=f18ba2b333




Публикацията е редактирана (02-02-15 18:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно обектив 85 мм canon1,8
Автор: nikons93   
Дата:   03-02-15 22:19

Аз съм с въпросния обектив от 1г. Взех го на старо от един колега от Стара Загора (или Чирпан, но както и да е). Обектива го ползвам на тяло 1100д и смея да твърдя, че съм много доволен (с изключение, че идва доста дълъг на тоя кроп). Въпреки, че тялото е значимо по - евтино - обектива се справя добре и на 1,8. При снимане от по - голямо разстояние маже малко. Аз съм доволен от него - все пак на това тяло не очаквам чудо. Пробвах го на 5д марк 3 - там е друга работа. В крайна сметка и за какво са ми уменията с фотошоп? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно обектив 85 мм canon1,8
Автор: rossen76   
Дата:   03-02-15 22:35

Споделете с мен , след първите ви кадри , как се научихте да оправлявате бягащият фокус, защото при мен сега е така много кадри са с изместен около 20 см на поред автофокус...Не съм тествал на статив , но разчитам на професионалистите да го проверят до ден два трябва да са готови

Отговори на това съобщение
 тестови снимки обектив 85 мм canon1,8
Автор: rossen76   
Дата:   03-02-15 22:41

http://rossen76.snimka.bg/experiment/testovi-snimki-kanon-85-mm.852280
http://rossen76.snimka.bg/experiment/testovi-snimki-kanon-85-mm.852280

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно обектив 85 мм canon1,8
Автор: rossen76   
Дата:   03-02-15 22:44

снимката която сте поставил е с отличен фокус, мигличката се вижда. при мигли не се получават никога освен на ф 5 все са размазани вече качих снимки може да погледнете като копирате линка и го поставите в гоогле

Отговори на това съобщение
 Re: тестова снимка 85 мм canon1,8
Автор: rossen76   
Дата:   03-02-15 22:54

http://dox.bg/files/dw?a=6fe2588514

Отговори на това съобщение
 Re:тестова снимка 85 мм canon1,8
Автор: rossen76   
Дата:   03-02-15 22:54

http://dox.bg/files/dw?a=6fe2588514

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »